MALTAY
REKLAM_ALANI_485X250_HABER_İÇİ

12 Bin Kişinin Eğitim Alacağı Siyaset Akademisi Başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
12 Bin Kişinin Eğitim Alacağı Siyaset Akademisi Başladı
ÖMÜRCAN -PEYNİR HELVASI (31.01.2021-31.01.2022)
Abone ol
AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı 19. Siyaset Akademisi başlangıcını Namık Kemal Üniversitesi Konferans salonunda gerçekleştirdi.

NKÜ Konferans salonunda gerçekleşen Siyaset Akademisinin açılışına, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Teşkilat Başkan Yardımcısı Mustafa Köse ve Halis Dalkılıç, MKYK Üyesi Tekirdağ Milletvekili Mustafa YEL, Kadın Kolları Genel Başk Yrd. Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül, Marmara bölge Koordinatörü Tülay Kaynarca, Ali Sevinç, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan ve çok sayıda Siyaset Akademisi öğrencisi katıldı.

12 BİN KİŞİ SİYASET EĞİTİM ALACAK !

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı Mustafa BAHAR; 2008 yılında başlayan ve Siyaset akademide başlar, Türkiye’nin geleceğinde yerini al sloganıyla 19.’sunu başlattığımız siyaset akademisi AK Parti Genel Merkezi’nin teşkilatlarımıza ve vatandaşlarımıza yönelik en kapsamlı programlarından biri halini almıştır. Bu süreç içerisinde, yaklaşık 75 bin katılımcı bu eğitimlere katılmış ve 30 bin katılımcı başarı sertifikası almaya hak kazanmıştır. Şu ana kadar ki en yüksek katılımlı gerçekleşecek Siyaset Akademisi’nin bu döneminde 12.022 kişi eğitim alacaktır. Dokuz hafta süren eğitim programı; siyaset, sosyoloji, uluslararası İlişkiler, dış politika, siyasi tarih, iletişim ve hukuk gibi temel alanlarda akademisyenler ve tecrübeli siyasetçilerimiz aracılığıyla, katılımcıların entelektüel seviyelerine katkıda bulunmayı, onların zihninde yeni ufuklar açabilmeyi ve bu alanlarda bir perspektif çizebilmeyi amaçlamaktadır.’’ Şeklinde konuştu.

EKONOMİDEN HUKUK’A HER DALDA EĞİTİM OLACAK

İl Başkan Yardımcısı BAHAR; ‘’Akademi kapsamında, dış politikadan ekonomiye, irfan derslerinden kişisel gelişime, hukuktan ideolojilere kadar birçok konuda, akademisyen, yazar ve uzmanlar milletimizle buluşmakta; ayrıca her şehrimize deneyimli siyasetçilerimiz de giderek halkımızla “kitapla ve dersle kazanılamayacak” birikimlerini paylaşmaktadırlar. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde ortaya çıkan geniş kapsamlı faaliyetlerimizden birisi olan Siyaset Akademisi 2007 yılı içinde projelendirip, 2008 Ocak ayı itibarıyla faaliyete geçirilmiştir. Siyasi Partiler incelendiğinde siyaset ve akademi sözcükleri ilk defa partimizin programlarında bir araya gelmiştir. Başardığımız bu eğitim faaliyetleri akabinde AK Parti’nin temel gayesi, sadece iktidarı elde etmek ve kontrol etmek olmadı. Daha fazlasıyla ''siyasi alanı genişletme ve demokrasi ile güçlendirme'' AK Parti’nin en temel gayesi oldu.’’ Dedi.

AK PARTİ SİYASİ BİR OKUL OLMUŞTUR !

AK Parti’nin siyasi bir okul olduğunun altını çizen İl Başkan Yardımcısı Mustafa BAHAR; ‘’Eğitim alanında yaptığımız faaliyetlerle AK Parti siyasi bir okul hüviyeti kazanmıştır. Parti içi siyasi bilinçlenme ve eğitime ayrılan mesai ile ülkemizin birçok siyasetçi kazanmasına vesile olmuştur. Çünkü AK Parti, gençlik kollarından ana kademeye kadar her birimiyle siyasi eğitimin sürekli devam ettiği bir yapılanmaya sahiptir. Siyaset hayatına Gençlik Kollarında başlayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, gençlerin ve kadınların bu hareketin merkezine gelmesine öncülük etmiştir. Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu “OKU, DÜŞÜN, UYGULA, NETİCELENDİR” vizyonundan ilham alan gençlerimiz ve kadınlarımız AK hareketin karar alma süreçlerinde söz sahibi olarak siyasetin asli unsurları haline gelmişlerdir.’’  Diyerek sözlerini noktaladı.

Namık Kemal Üniversitesi Konferans salonunda gerçekleşen Siyaset Akademisinin ilk dersini AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir verdi. Ankara’da olması dolayısı ile Toplantıya katılamayan TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa ŞENTOP ‘da akademi için hayırlı olsun dileklerini sunarak akademisyenlik kariyerini de işaret ederek eğitimin önemini vurgulayan mesajını İl başkanlığına iletti.

Kaynak:Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kardeş Oda OldularÖnceki Haber

Kardeş Oda Oldular

Büyükşehirden Koronavirüs SeferberliğiSonraki Haber

Büyükşehirden Koronavirüs Seferberliği

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!