MALTAY
REKLAM_ALANI_485X250_HABER_İÇİ

Kardeş Oda Oldular

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kardeş Oda Oldular
ÖMÜRCAN -PEYNİR HELVASI (31.01.2021-31.01.2022)
Abone ol
Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası ile Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurullarınca alınan ortak karar doğrultusunda, bölgenin önde gelen iki büyük meslek odası el ele vererek “Kardeş Oda” oldu. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleşen imza törenine; Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Meclis Başkanı Hakan Şık, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ve Meclis Başkanı Emre Alp ve her iki Odanın meclis üyeleri katıldı.

Açılış konuşmalarını yapan Edirne TSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Tekirdağ TSO Meclisi’ni Edirne’de ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirterek Meclis Üyeleri’ne evinize hoş geldiniz dedi ve şöyle devam etti “Bugün burada imzalayacağımız kardeş oda protokolü ile birlikteliğimizi perçinleyerek resmileştirmiş olacağız. Bu kapsamda başta Cengiz Başkan ve Hakan Başkan nezdinde tüm meclis üyelerine bugüne tanıklık ettikleri için teşekkür ediyorum.” dedi. Başkan Zıpkınkurt, Tekirdağ TSO Meclis Üyelerine Edirne’nin ekonomik ve ticari hayatına dair bilgiler aktarırken oda olarak yürütülen proje ve çalışmalardan da bahsetti.

Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay da, Serhat Şehri Edirne’de olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek başladığı konuşmasında, “Değerli Edirne TSO Meclis ve Yönetim Kurulu Başkanlarım ve kıymetli Meclis Üyeleri öncelikle bizleri kendi evimizde gibi hissettirdiğiniz için teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum. Geçtiğimiz yıl Edirne TSO meclisimize konuk olmuştu ve o toplantı sonrasında yönetim kurullarımızca kardeş oda olunması yönünde karar alınmıştı. Trakya Bölgesi’nin önde gelen önemli iki büyük meslek odaları olarak bahsi geçen protokolle; mevzuat ve iyi niyet kuralları çerçevesinde taraflar arasında karşılıklı iletişimi güçlendirmek, karşılıklı hizmet standardının artmasını sağlamak, ortak toplantılar ve faaliyetler düzenlemek, işbirliği sayesinde projeler hazırlamak ve yürütmek, Tekirdağ ile Edirne’nin sanayi, ticaret ve turizm faaliyetlerinin gelişmesine katkıda bulunmak, bunun yanında iki il arasında sosyo-kültürel faaliyetlerde birlikte hareket etmek ve iki oda arasındaki deneyimlerinden faydalanmayı hedefliyoruz. Çünkü dünyada paylaşınca artan tek şey bilgidir. Bizler Edirne’yi ve sizleri seviyor, kardeş oda olacağımız için büyük mutluluk duyuyoruz. İki oda arasında işbirliğini güçlendirmek ve müşterek çalışmalar yapmak üzere imzalayacağımız Kardeş Oda İşbirliği Protokolünün bölgemize ve camialarımıza hayırlı olmasını diliyor, Başkanlarım Recep Bey ve Emre Bey nezdinde hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Kardeş Oda imza protokolü, Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay ve Edirne TSO Başkanı Recep Zıpkınkurt tarafından imzalanarak resmiyet kazandı. Gerçekleşen tören, karşılıklı iki oda heyetlerinin günün anısına plaket takdimleri ile son buldu.

 

Kaynak:Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yüceer: ‘Kadın-erkek eşitliğine inanmayanlar kadına şiddeti önleyemez’Önceki Haber

Yüceer: ‘Kadın-erkek eşitliğine inanmaya...

12 Bin Kişinin Eğitim Alacağı Siyaset Akademisi BaşladıSonraki Haber

12 Bin Kişinin Eğitim Alacağı Siyaset Ak...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!