MALTAY
REKLAM_ALANI_485X250_HABER_İÇİ

Büyükşehirden Koronavirüs Seferberliği

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Büyükşehirden Koronavirüs Seferberliği
ÖMÜRCAN -PEYNİR HELVASI (31.01.2021-31.01.2022)
Abone ol
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, tüm Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs Salgını ile ilgili seferberlik başlattı.

Türkiye’de de koronavirüs vakasının tespit edildiğinin resmi olarak açıklanmasının ardından, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi de Koronavirüs ile ilgili çalışmalarını yoğunlaştırdı ve adeta bir seferberlik başlattı.

Meclis Salonu’nda daire başkanları ile bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tüm Dünya’yı etkisi altına alan bu salgın hastalık ile ilgili Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak gerekli çalışmalarımızı zaten yapıyorduk ancak virüsün Türkiye’de de tespit edildiğinin resmi olarak açıklanmasının ardından derhal tüm daire başkanlarımızla bir araya gelerek bir durum değerlendirmesi yapmak istedik. Bugün itibariyle koronavirüs ile ilgili serferberlik başlatmış durumdayız. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin şu dakika itibariyle en önemli gündem maddesi koronavirüs ile ilgili çalışmalardır. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, çalışanlarımız ve vatandaşlarımızın virüsten korunması için dezenfekte çalışmalarından bilinçlendirme çalışmalarına kadar tüm çalışmalarımızı bu noktada yoğunlaştırmış durumdayız. Tüm dairelerimiz bu çalışmalarda aktif olarak rol alacak. Üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız” dedi.

SOSYAL MEDYA İLE BİLGİLENDİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Dr. Deniz Bozdoğan da, virüs ile ilgili bilgi verdiği konuşmasında, “Bu konuda çalışmalarımızı zaten sürdürüyorduk. Öncelikle personelimizin eğitimi ile başladık. Büyükşehir Belediyemize ait binaları ve toplu taşıma araçlarını dezenfekte ediyoruz. Vatandaşlarımızı koronavirüsü ile ilgili bilgilendirmek ve korunma yolları konusunda bilinçlendirmek için çeşitli broşürler hazırladık. En kısa sürede dağıtımını sağlayacağız. Bu konuda Sağlık Bakanlığımızın uyarı ve önerilerini dikkate alıyoruz. Sosyal medya aracılığı ile de bilgilendirme çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlçe belediyelerimiz ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız ile koronavirüs ile ilgili koordinasyon halinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Kaynak:Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
12 Bin Kişinin Eğitim Alacağı Siyaset Akademisi BaşladıÖnceki Haber

12 Bin Kişinin Eğitim Alacağı Siyaset Ak...

Başkan Yurdakul, Kozyörük Mahallesinde İncelemelerde BulunulduSonraki Haber

Başkan Yurdakul, Kozyörük Mahallesinde İ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!