YATAY REKLAM ALANI - ANASAYFA3
MALTAY

Malkara’da “14 Mayıs Çiftçiler Günü” Kutlandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
YÜKAY İŞ İLANI KAYNAKÇI
Abone ol
Malkara Ziraat Odası Başkanlığı tarafından Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören, Malkara Ziraat Odası, Malkara Yağlı Tohumlar Kooperatifi ve Tarım Kredi Kooperatifinin çelenklerinin sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından başladı.
YILMAZ MOBİLYA - 6 AYLIK

Malkara Ziraat Odası Başkanı Teoman Kesebir yaptığı konuşmasında, “Üretimi arttıracak çareleri bulmalı, sorunları çözmek için adımlar atılmalıdır. Türkiye’de hayvancılığı öldüren ithalat politikalarına son verilmeli, kaba ve karma yem ihtiyacının karşılanması teşvik edilmeli, yem fiyatları ile süt fiyatları arasında uygun parite korunmalı, tarımı öncelikli bir sektör olarak değerlendirecek bir tarım reformu gerçekleştirilmeli, tarım bakanlığı bünyesinde tarım piyasaları düzenleme ve destekleme kurumu kurulmalıdır.  2006’da çıkarılan tarım yasasındaki tarımsal desteklemelere ayrılan pay gayri safi milli hasılanın %1’ inden az olamaz maddesi artık uygulanmalıdır.

Gıda güvenliği açısından tüketim odaklı yaklaşımımızı üretim odaklı bir yaklaşım ile değiştirmemiz gerekir. Ucuz tüketim için ithal baskısı ile üretimden vazgeçme yerine, pahalı üretiyoruz ezberinin arkasına sığınmadan bu peşin ve yandaş kabulün sonucu olan tarımın tasviyesi kolaycılığından vazgeçip tarlayı daha ucuz üretecek hale getirmeliyiz. Türk çiftçisinin omuzundaki yük hafiflediğinde toprakla arasına örülen duvarlar kaldırıldığında Türkiye dünyanın en gelişmiş, ekonomik güçlerinden biri yapacak potansiyeli var. Bu topraklar kendisini sevgi ile işleyenlere bereketini sunmakta cömert ve şefkatli davranmakta gönüllü.

Bu toprakların bereket ve cömertliğini zenginliğe dönüştürme kabiliyeti ve tecrübesi Türk çiftçisinde var, o zenginliği harekete geçirmek için beklenen tek şey dün olduğu gibi bugünde toprağın yoramadığı çiftçimizi yoran tarım dışı yüklerin Türk çiftçisinin omuzundan kalkmasıdır. Bugün vesilesi ile bunu beklemek adım atıldığını duymak, fedakâr, çalışkan ve kanaatkâr Türk çiftçisinin hakkıdır.

Tarımı güçlü, çiftçisi mutlu bir ülkenin güneşinin daha parlak, geleceğe dair umudunun daha güçlü, ufkunun daha aydınlık olacağına dair sarsılmaz inancımızı ifade ederken, bu topraklara bereket tohumları ekmeye devam etmesi, toprağın bereketinin üretime, üretimin zenginliğe dönüşmesi, çiftçimizin ekerkende, biçerkende yüzünün güldüğü, ürününün gerçek değerini bulacağı bir gelecek dileği ile teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum” dedi.

Ziraat Odası Başkanlığı tarafından hükümet alanında organize edilen programa; Malkara Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Ziraat Odası Başkanı Mustafa Gündüz, Meclis Başkanı Teoman Kesebir, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis üyeleri, Tarım Kuruşları Başkanları, Siyasi Parti Başkan ve Yöneticileri, Banka Müdürleri ve Yöneticileri, Daire Müdürleri, Sivil Toplum Örgütleri yöneticileri, Muhtarlar ile çiftçiler katıldı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Atıklarla siyaha dönüşen Kınıklı Deresi Marmara Denizi'ne akıyorÖnceki Haber

Atıklarla siyaha dönüşen Kınıklı Deresi...

Atıklardan siyaha dönüşerek Marmara Denizi'ne akan Kınıklı Deresi'nde incelemeSonraki Haber

Atıklardan siyaha dönüşerek Marmara Deni...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!