WHATSAPP İHBAR HATTI
REKLAM ALANI - BOŞ 1
REKLAM ALANI - BOŞ 2
MALTAY
KÖFTECİ MUSTAFA

CHP'li Yüceer'den Gökhan Şentürk'e Sert Yanıt, “AK Parti İlçe Başkanı Şentürk, Gerçekleri Çarpıtıyor”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP'li Yüceer'den Gökhan Şentürk'e Sert Yanıt, “AK Parti İlçe Başkanı Şentürk, Gerçekleri Çarpıtıyor”
CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer Malkara Haber ve Malkara Medya’ya özel açıklamalarda bulundu.
GÜNGÖR TARIM - REKLAM

Telefon ile görüşme sağladığımız Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer; AK Parti MalkarA  Trakya’nın doğası, ormanları ve verimli tarım arazileri tehdit altında. Ergene Nehri zehir saçıyor. Buna rağmen insan yaşamına ve çevreye kast eden projeler bir bir Bakanlıklardan onay alıyor. Bu gerçek karşısında sesini çıkarmayanlar, bizim verdiğimiz haklı mücadeleye saldırmak için her türlü iftiraya başvuruyorlar. Bunun son örneği dün yaşandı. Şahsım ve belediye başkanlarımız hakkında bilgisizlik ve çarpıtma dolu bir açıklama yapıldı.

Biliyorsunuz Malkara’da Kalaycı Mahallesi yakınında yapılmak istenen taş ocağı projesine ilişkin bölgede incelemelerde bulunmuş, Kalaycı ve çevre köylerde hem insanlara hem de doğaya zarar verecek projeyle ilgili ÇED sürecinin bir an önce iptalini istemiştik.

YA MEVZUATI BİLMİYOR YA DA GERÇEKLERİ ÇARPITMA PEŞİNDE

Konuyla ilgili basın açıklamamız yerel basına düşer düşmez, AK Parti Malkara İlçe Başkanı Gökhan Şentürk, bizi ve belediyelerimizi suçlayan bir açıklama yaptı. Taş ocağına Malkara Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi’nin onay verdiğini iddia etti. Sayın Şentürk ya mevzuatı bilmiyor ya da gerçekleri çarpıtmanın peşinde. ÇED Yönetmeliğine göre, projeler hakkında karar verme yetkisi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na aittir. Bakanlık bu yetkiyi sadece Valiliklere devredebilir.

Maalesef belediyelerin konuya ilişkin tek yükümlülüğü, kendilerinden istenen teknik bilgi, döküman ve görüşleri ilgili kuruma iletmektir. Teknik sorulara verilen teknik yanıtların, belediyenin projeye verdiği olur gibi sunulması art niyet değilse talihsizliktir.

Üstelik Şentürk’ün iddia ettiği gibi ÇED raporu olmadan belediyenin onay vermesi gibi bir durum yasa ve mevzuata göre zaten mümkün değildir.

Bu iftira dolu açıklamayı Tekirdağ halkının takdirine bırakıyor, AK Parti Malkara İlçe Başkanlığı’nın bizim açıklamalarımıza yanıt vermekte gösterdiği sürati, Malkara’nın doğasına ve yaşam alanlarına yönelik saldırılar karşısında da göstermesini diliyorum, şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 5
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanlarına Beslenme Desteği VeriyorÖnceki Haber

Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Sokak Hay...

Çerkezköy Türk Müziği Korosundan Muhteşem KonserSonraki Haber

Çerkezköy Türk Müziği Korosundan Muhteşe...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!