REKLAM_ALANI_485X250_üst
MALTAY
REKLAM_ALANI_485X250_HABER_İÇİ

Çerkezköy Türk Müziği Korosundan Muhteşem Konser

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çerkezköy Türk Müziği Korosundan Muhteşem Konser
ÖMÜRCAN -PEYNİR HELVASI (31.01.2021-31.01.2022)
Abone ol
Çerkezköy Belediyesi Türk Müziği Korosu’nun yeni yıl konseri Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde muhteşem bir atmosferde yapıldı. Türk Müziği’nin birbirinden güzel ölümsüz eserlerine ses veren Şef. F. Fahrihan Ünsal yönetimindeki Çerkezköy Belediyesi Türk Müziği Korusu, konser sonunda ayakta alkışlandı
YILMAZ MOBİLYA - 6 AYLIK

Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Çerkezköy Belediyesi Türk Müziği Korosu’nun yeni yıl konserini Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak, Belediye Başkanımız Vahap Akay, Belediye Başkan Yardımcılarımız Nedim Yılancı, Enver Bayram, Belediye Meclis Üyelerimiz, CHP İlçe Başkanı Ayfer Dönmez ve Türk Musikisi tutkunları büyük beğeni ile dinledi.

18 ÖLÜMSÜZ ESER SESLENDİRİLDİ

Toplam 18 ölümsüz Türk Müziği eserinin seslendirildiği yeni yıl konseri iki bölüm halinde gerçekleştirildi. Birinci bölümde ilk olarak Hacı Arif Bey’in Sultani Yegâh Peşrevi seslendirildi. Koro tarafından Bimen Şen’in “Al sazını seni sevdiceğim” isimli Sultani Yegâh şarkısı seslendirildikten sonra Cevdet Çağla’nın Sultani Yegâh şarkısı “Kaçıncı fasl-ı bahar bu” adlı şarkıyı solist Vahdettin Tan seslendirdi. Ardından da solist Neşe Akay tarafından Ergüder Yoldaş’ın Sultani Yegâh şarkısı seslendirildikten sonra Türk Sanat Müziği Korusu tarafından “Memleketim” isimli şarkı seslendirdi.

Yesari Asım Arsoy’un “Biz Çamlıca’nın üç gülüyüz” adlı eserin Türk Müziği Korosu tarafından seslendirilmesinin ardından Yesari Asım Arsoy’un Sultani Yegâh şarkısı “Biz Heybeli’de her gece” adlı eser ve Sadi Işılay’ın Sultani Yegâh Sirto’su yine koro tarafından seslendirildikten sonra Çerkezköy Belediyesi Türk Müziği Korosu’nun yeni yıl konserinin ilk bölümü sona erdi.

SANAT SEVERLER TÜRK MUSİKİSİNE DOYDU

Verilen aranın ardından Çerkezköy Belediyesi Türk Müziği Korosu’nun Yeni Yıl Konserinin ikinci bölümü Bimen Şen’in Hicaz Şarkısı “Acaba şen misiniz kederin var mı?” adlı eserin Türk Müziği Korosu tarafından seslendirilmesi ile başladı. Muzaffer İlkar’ın Hicaz Şarkısı “Gönlümün şarkısını gözlerinden okurum” adlı eserin solistler Şehnaz Tuğran ve Uğur Hasan Tuz tarafından seslendirilmesinin ardından Selahattin Pınar’ın Hicaz Şarkısı “Bir bahar akşamı rastladım size” adlı eseri solist Hikmet Puza tarafından seslendirildi.

Haydar Telhüner’in Hicaz Türküsü “Geceler yârim oldu” adlı eserin koro tarafından seslendirilmesinin ardından Dr. Alaeddin Yavaşça’nın Hicaz Şarkısı “Gönlümü aldın güzel” adlı eseri solist Mahmut Demirtaş seslendirildi. Ardından Azmi Tuğrul’un Hicaz Fantezi şarkısı “Doldur kadehi aşk için” isimli şarkı solist Nevzat Şenay Duran tarafından, Avni Anıl’ın Hicaz Şarkısı “Gün be gün yaşanan o hatırayı” isimli şarkıyı solistler Rojda Eryılmaz ve Emre Kesler seslendirdi.

Ali Rıza Bey’in Hicaz Şarkısı “Eğilmez başın gibi’ eserin Türk Müziği Korosu tarafından seslendirilmesinin ardından yine koro tarafından Sadettin Kaynak’ın Hicaz Türküsü “Ela gözlerine kurban olduğum” adlı eser ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk Musikisi’ne kazandırılan Hicaz Türkü “Pencere açıldı Bilal oğlan’ adlı eserin seslendirilmesi ile Çerkezköy Belediyesi Türk Müziği Korosu’nun Yeni Yıl Konseri sona erdi.

HEPİNİZİ TEBRİK EDİYORUM

Konserin ardından sahneye çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak, Şef. F. Fahrihan Ünsal yönetimindeki Çerkezköy Belediyesi Türk Müziği Korosu’nun birinci bölümde 8, ikinci bölümde 10 eserini büyük bir beğeni ve keyifle dinlediklerini belirterek, “Hepsini tebrik ediyorum. İyi ki varsınız diyorum. Bir tebriği de yaptığımız yatırımın yerinde olduğunu her seferinde ispat eden sevgili Çerkezköylülere, sevgili katılımcılara iletiyorum. Hepinizi tebrik ediyorum” dedi.

ÇERKEZKÖY HERŞEYİN EN GÜZELİNE LAYIK

Çalışkan ve Çerkezköy sevdalısı bir Belediye Başkanı seçerek, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi’ne gönderdikleri için Çerkezköy halkını ayrıca tebrik eden Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak, “İnşallah daha nice kültür etkinliğinde hep beraber olacağız. Kısmetse 6 ay sonra Saray Kültür Merkezi de tamamlanacak. Çerkezköy her şeyin en güzeline, Tekirdağ en güzeline layık” ifadelerini kullandı.

BU GÜZEL SALONDA KONSER YAPMANIN GURURU VE MUTLULUĞU İÇERİSİNDEYİZ

Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak’ın ardından konuşan Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Ben de özlediğimiz Türk Müziği Koromuzun bu güzel dinletisi için, konseri için ayrı ayrı herkese teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. 2014 yılında göreve gelmiştik, ilk konserimizde Halk Eğitim Merkezimizdeydik. Halk Eğitim Merkezi Salonu’nun Çerkezköy’e yeterli derecede hizmet ettiğini ve böyle bir salon ihtiyacı olduğunu konuşmaya başlamıştık. Sonra 2015 oldu, ‘Proje yapmaya başladık’ demiştim. Sonra 2016 yılı oldu, ‘Proje bitti’ dedik. 2017 yılı oldu ‘İhaleye çıktık’ dedik. 2018 yılı oldu ‘Bakın orada inşaat yükselmeye başladı’ demiştik. Ardından ‘2019 yılının Mayıs ayında konser yapacağız’ demiştik, sonra Kasım dedik. 2020 Şubat ayına nasip oldu burada konser yapmak. Biraz ötelenmiş olsa da, aksamalar yaşanmış olsa da bugün bu güzel konseri bu güzel salonda yapıyor olmanın gururu ve mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

ÇOK GÜZEL KÜLTÜR VE SANAT FAALİYETLERİNE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Çerkezköy’ün hala eksiklerinin olduğunu fakat tamamlayacaklarını kaydeden Belediye Başkanımız Vahap Akay, Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nin adına yakışır şekilde çok güzel kültür ve sanat faaliyetlerine ev sahipliği yapacağını kaydetti. Tüm Çerkezköy’ün bu güzelliğe, bu birlikteliğe, bu kültür coşkusuna katılmaya bir kere daha davet eden Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Ben bir kere daha tüm Türk Müziği Korosu ekibimizi, sevgili F. Fahrihan Ünsal Hocamızı sevgilerimle, saygılarımla selamlıyorum. Herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedikten sonra Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak ile birlikte Çerkezköy Belediyesi Türk Müziği Korosu ekibine çiçek ve hediyeler takdim ettiler.

KORODA VE ORKESTRADA YER ALAN İSİMLER

Şef F. Fahrihan Ünsal yönetimindeki Çerkezköy Belediyesi Türk Müziği Korosu’nda şu isimler yer aldı:

SESLER: Ahu Demirci, Bahtiyar Karakaş, A. Zeynep Ergin, Bahri Eryılmaz, Aynur Genç, Emre Kesler, Deniz Kasal, Engin Özden, Dilek Kaya, Fadıl Akay, Emel Başarır, Fevzi Canbak, Fatma Aybars, Fikret Puza, Güngör Baştürk, Mahmut Demirtaş, Hatice Dağlı, Muzaffer Kartal, Hidayet Obdan, Nevzat Ş. Duran, İnci Yılmaz, Oğuz Gökdemir, Melek Gürses, Oktay Aybars, Müzehher Girgin, Ufuk Koroğlu, Naciye Ş. Biber, Uğur Hasan Tuz, Neşe Akay, Utku Tüfekçi, Revasiye Altıntaş, Vahdettin Tan, Rojda Eryılmaz,  Volkan Avcu, Serhan Muştu, Serpil Solmaz, Sevgi Terzi, Seyhan Gabralı, Şehnaz Tuğran, Şerife Çelik, Şükriye Mermi, Zekiye Kocak, Zeliha Firidin, Zümrüt Arıcan.

SAZLAR: Ayhan Çakır (Keman), İsmail Çetin (Klarnet), Turgut Özüfler (Kanun), Musa Kaya (Ud), Ömer Taşçıoğlu (Kemençe), Muzaffer Bayraktar  (Darbuka), Serdar Açın (Çello), Nazım Kuru (Ney),  Hüseyin Yeğen (Mandolin)

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CHP'li Yüceer'den Gökhan Şentürk'e Sert Yanıt, “AK Parti İlçe Başkanı Şentürk, Gerçekleri Çarpıtıyor”Önceki Haber

CHP'li Yüceer'den Gökhan Şentürk'e Sert...

Başkan Şentürk; Malkara Belediyesi’nin Toplam Borcu 55 Milyon TLSonraki Haber

Başkan Şentürk; Malkara Belediyesi’nin T...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!