MALTAY
YILDIZ PASTA VE CAFE

Başkan Şentürk, Candan Yüceer’in Kendi Belediyelerinden Haberi Yok!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ŞEREF ÜNVER
AK Parti Malkara İlçe Başkanı Gökhan Şentürk, Kalaycı Mahallesi’nde açılması istenen Bazalt Ocağı Kırma Eleme Tesisi Projesi’ne dair CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer’in açıklamalarına cevap verdi.
YOUTUBE ABONE OLUN

AK Parti Malkara İlçe Başkanı Gökhan Şentürk, son günlerde ilçe gündemini meşgul eden konularla ilgili bir basın açıklaması düzenlendi. AK Parti Malkara İlçe Başkanlığı’nda gerçekleştirilen basın açıklamasına; Malkara Belediye Meclis Üyesi Hasan Efe, AK Parti Malkara İlçe Sosyal Politikalar Başkanı Recep Şenol ve AK Parti Malkara Yönetim Kurulu Üyesi Şeref Çetin de katıldı.

Düzenlenen basın toplantısında konuşan AK Parti Malkara İlçe Başkanı Gökhan Şentürk, ilk olarak CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer’in Malkara’nın Kalaycı Mahallesi’nde kurulmak istenen Bazalt Ocağı Kırma Eleme Tesisi Projesi’ne yönelik açıklamalarına tepki gösterdi. “VERİMLİ ARAZİLERİMİZ BİRİLERİNİN CEBİ DOLSUN DİYE YOK EDİLİYOR” diyen Candan Yüceer’in çıkışına karşın konuyla ilgili olarak tesisin açılması için ÇED sürecine giden yolun Malkara Belediye Başkanlığı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından açıldığını ve onaylandığına dair belgeleri gösteren AK Parti Malkara İlçe Başkanı Gökhan Şentürk; “Candan Hanım, Belediye Başkanlarıyla görüşmüyor musunuz?” diye sordu.

“BURADAKİ ARKADAŞLARINA SORSA İZNİ KİMDEN ALDIKLARINI BİLİR”

Başkan Şentürk; “CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Bazalt Ocağı Kırma Eleme Tesisi Projesi ile ilgili bir şeyler söylemiş. Bizim ocakların veya madenlerin yer üstüne çıkartılmasında hiçbir sıkıntımız yok. Ama bu olayların bir tarafı kötü gösterecek amaçla yapılmasına karşıyız. Candan Hanım bunu çok farklı bir yere taşımış. Ben kendisine şunu söylemek istiyorum. Malkara Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi CHP Belediyesi’dir Sayın vekilim. Bence buradaki arkadaşlarına sorsa zaten izni kimden aldıklarını öğrenir. Malkara Belediye Başkanlığı’ndan bir yazı yazılmış Bazalt Ocağı Kırma Tesisi Hakkında. Bu yazıda da şunu söylüyor; istenen imar planı içinde bulunmamaktadır ama Malkara Belediyesi hudutlarındadır. Kalaycı Mahallesi sınırları içindedir. Bununla ilgili yazıyı gönderiyor. Bunu ben göndermiyorum. Malkara Belediye Başkanvekili Bahadır Uysal gönderiyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi de bununla ilgili yazısını görüşüyor; “Koşullar uygun görülmüştür” diyor. Büyükşehir, Malkara Belediyesi ile birlikte bu ocağın açılmasını uygun görüyor. Atabey Baytöre, Büyükşehir Belediyesi Başkanı adına Genel Sekreter Yardımcısı veriyor bunu da. Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü de ÇED Raporu gerekli diyor bununla ilgili. Bunu araştırıp inceleyip, ona göre ruhsatlandırabiliriz diyor. Siz, Malkara Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin onaylarını görmezden gelip, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün ÇED Raporu istemesine takılacaksınız. Olmaz öyle bir şey. Candan Hanım’ın dediği gibi değil yani.

Ben Candan Hanım’a soruyorum, Belediye Başkanlarınızla görüşmüyor musunuz? Bir sıkıntınız mı var Başkanlarınızla? Bence Belediye Başkanlarıyla irtibata geçip iyi çalışsınlar. Herkes kendi önüne bir baksın. Ben isterdim ki Candan Hanım kendi belediyeleriyle görüşüp, bu ocağın niye açılacağını araştırıp oraya gitsin. Ne manidardır ki bir gün sonra da TBMM Başkanımız ziyaret yapacak oraya. Biz yerelimizde olan her şeyi tartışırız ve araştırmadan da cevap vermeyiz. Kara propagandaya gerek yok. Malkara’mızın gelişmesi gerekiyor” dedi.

 

dailymotion
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Trakya Üniversitesi'nden "Yeni Bir Kan Bağışı" SeferberliğiÖnceki Haber

Trakya Üniversitesi'nden "Yeni Bir Kan B...

Yeni Mahalle’ye “Çocuk Trafik Eğitim Parkı”Sonraki Haber

Yeni Mahalle’ye “Çocuk Trafik Eğitim Par...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!