TESKİ Malkara'da Ne Yapmaya Çalışıyorsun?

TESKİ Malkara'da Ne Yapmaya Çalışıyorsun?

Dünya'nın bir çok ülkesinde baş gösteren koronavirüsü ülkemizde'de 2 kişide görüldüğünü Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanmıştı. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın başkanlığında12 Mart Perşembe günü bakanlarla toplantı yapıldı. Yapılan toplantıda; İlkokul, ortaokul ve liseler 16 Mart'tan itibaren iki hafta tatil edilecek. Üniversiteler ise 16 Mart'tan itibaren 3 hafta tatil edildiğini açıklandı. Okullarda öğrencilere bol bol ellerini yıkamaları konusunda uyarılar verildi.

Durum Malkara'da çok daha farklı!

Okulun son günü olmasına rağmen okullarda öğrencilere hastalıklar ve virüs ile ilgili ellerini yıkamaları için uyarılar verilirken, TESKİ Cumhuriyet Caddesi üzerinde eski hattan yeni hata geçme çalışmasını bu sabah başlattı. Bağlama çalışmasıyla birlikte o hat üzerinde bulunan bir çok evin de suları kesildi. Bununla birlikte orada bulunan İki okulunda suları kesildiğini edindiğimiz kaynaklardan öğrendik.

Bugün okulun son günü TESKİ!

Soruyoruz TESKİ'ye Bu hat çalışma işini Cumartesi günü neden yapmadınız? Velilerden çok sayıda şikayet gelmektedir. TESKİ'yi aradıklarında biz bunu düşünemedik diye cevap almışlar. Siz ne yapmaya çalışıyorsunuz? Ortalıkta hastalıktan virüsten geçilmez iken suların kesilmesi ve hele gene okulun son günü kesilmesi bize göre düşüncesizlik, iş bilmemezlik ve siz daha ne kadar sayarsanız sayın... Karar sizin siz bu şekilde yapmaya devam ederseniz halk tarafından çok tepki çekersiniz...