TEŞEKKÜR ETMEK ZOR OLMASA GEREK!

TEŞEKKÜR ETMEK ZOR OLMASA GEREK!

Teşekkür etmek ne kadar nezaket kurallarından gözükse de içimizdeki duyguları ortaya çıkaran bir ifade ya da davranış şeklidir.

Teşekkür etmek çok kolay gözükse de dilden çıkması genelde zor gibi durmakta... Bunun sebebi gurur mudur, teşekkürün değerini az görmek midir ya da söylerken hayatımızdan fazla vakit mi almaktadır bilinmez ama bir teşekkürü genelde çok görürüz yapılan iyiliklere, iyilik sahiplerine…

Teşekkür etsem ne olur diye düşünenler… Diliniz yanmaz, söylemekten korkmayın! Teşekkür edilince sizi kovalayan çıkmaz! Çocuklara denildiği gibi “dokunma oraya, dokunursan cız olur bak” da olmaz!

Karşınızdakine kul köle olmak değildir teşekkür etmek. Yıllarca minnettar kalınacak diye de bir şey yok. Aksine çok da yararı vardır teşekkür etmenin.

Bilim adamları yaptıkları araştırmalarda teşekkür etmenin insan ilişkilerinde önemli bir yere sahip olduğunu ortaya çıkarmıştır. Teşekkür etme sayesinde saygı, sabır ve anlayış artmakta, insan ilişkileri olumlu yönde gelişmektedir. Bu sayede de itibar, pozitiflik, nezaket ve moral - motivasyon hep artış gösterir.

Teşekkür etmek belki hiç fark etmeyeceksiniz ama ömrünüze ömür katacak, sizi yüceltecek, psikolojinizi geliştirecek, sağlığınıza yararlı olacak, hayatınıza iyi insanlar dâhil edecek, duygularınızı olumlu etkileyecek ve bencillikten uzaklaşıp size ekip ruhunu getirecek.

Teşekkür edilince bu kadar güzellik kapınızdan içeri girmeye hazırken bu özel ifadeyi söylemek bu kadar zor olmasa gerek!

Karşınızdakine teşekkür etmeyi ihmal etmeyin!