Süleymanpaşa Belediyesi Mi ? Saray Belediyesi Mi ?

Tekirdağ Büyük Erkekle Basketbol Liginde kim şampiyon olacak sorusu bu…

Tekirdağ ilinde 7 takımın katıldığı ligde 14 haftalık maratonun 12 haftası bitti. Sondan bir önceki haftada Şampiyonun belirleneceği bir müsabaka var. Süleymanpaşa Belediyesi ve Saray Belediyesi Büyük Erkekler Basketbol takımlarının bu yarışına Kapaklı Spor takımı ayak uyduramadı ve 29 Ocakta oynadığı Saray Belediyesi karşılaşmasından 82-68 mağlup ayrıldı. Halbuki ligin ilk yarısındaki maçı 82-76 Kapaklı Spor kazanmıştı. Ama lig sonunda Kapaklı Spor’un 3.lüğü şimdiden garanti. Kapaklı Spor bu hafta BAY kalacak. 

Şampiyonun belli olacağı 13.haftaya gelene kadar bu 3 takım arasında zevkli mücadeler yaşandı. Diğer takımlar bu 3 takıma pek ayak uyduramadı. Ancak ligin 2. haftasında Çorlu Yıldırım SK’dan 83-78 ile aldığı mağlubiyetin Saray Belediyesini ne kadar etkilediğini ve mağdur ettiğini şimdi görebiliyoruz. Ve bir de üstüne 3.haftada Kapaklı’nın kendi sahasında Saray Belediyesini 82-76 mağlup etmesi. Saray Belediyesi takımına ne olduysa o 2 haftada oldu. Aldığı o 2 mağlubiyet belki Saray Belediyesini Şampiyonluktan edecek.

Süleymanpaşa Belediyesi takımına gelecek olursak, şu ana kadar oynadığı 10 maçta 1 mağlubiyet aldı. Süleymanpaşa Belediye ev sahibi olarak maçlarını Namık Kemal Üniversitesi Salonunda oynadı. Aldığı tek mağlubiyetini’de kendi sahasında beklenmedik bir şekilde Saray Belediye’den aldı. Süleymanpaşa Belediyesinin 64-58 kaybettiği o maç belki de şampiyonluktan edecek. Hatırlıyorum da o maça Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’de gitmişti. Sanırım ondan sonra Başkana bir daha maça gelme dediler ki, o maçtan bu yana Süleymanpaşa hiç maç kaybetmedi.

Gelelim 05.02.2020 Çarşamba gününe. Basketbol camiası tamamen Çarşamba gününe kilitlenmiş vaziyette. Belediyeleri bilemem ama, Basketbol sevenler yakından takip ediyor bu tabloyu. Karşılaşma Saray Belediye Spor’un sahasında Beyza Adalı Spor Salonunda saat 20:00’da oynanacak. Maçı kazanan takım 2019-2020 Tekirdağ Büyük Erkekler liginin Şampiyonu olacak. Saray Belediye SK’nın bu son maçı. Çünkü son hafta BAY kalacak. Süleymanpaşa ise son maçını Çerkezköy Dinamik ile kendi sahasında oynayacak.

Aslında değinmek istediğim bir konu da bu iki Belediyemizin Spor adına güzel ve iyi şeyler yaptığı. Saraya Belediyesi Futbol takımı Tekirdağ Süper Amatör Liginde gayet başarılı, şampiyonluk kovalıyor. Süleymanpaşa Belediyesi ise Tekirdağ Spor ile BAL Liginde şampiyonluk kovalıyor. Futbolda ayrı gruplarda olsalar da basektbol’da Tekirdağ’da her ikisi şampiyonluk için yarışıyor.

Demem o ki, tüm belediyelerimiz, tüm branşlarda spora yönelseler. Bunun örnekleri çok var ilimizde. Çolru Belediyesi Türkiye Basketbol 2.Liginde. Çerkezköy Belediyesi Kadın Basketbol takımı Türkiye Bölgesel Amatör Liginde. Malkara 14 Kasım Spor Hentbol Kadın Takımı Malkara Belediyesi Ulaş Yurdakul Başkanın katkılarıyla Türkiye Kadınlar Hentbol 1.Liginde. Marmara Ereğlisi Belediye Spor şu an Tekirdağ Süper Amatör Liginde lider. Şuan ilk etapta aklıma gelen bunlar. Unuttuğum varsa özür diliyorum. Ha aklıma geldi Ergene Velimeşe Spor var Rasim Başkan’ın uğraştığı. Tff 2.Ligde futbol takımı.

Sonuçta Belediyelerin Spor’un her branşında olması lazım. Diğer ilçelerin Belediyeleri ve Belediye Başkanları ne iş yapar, hangi spor dalında ne gibi faaliyetleri var, bilgimiz yok. 

Asıl önemlisi bizim TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE’miz ne iş yapar.. ???

Bir insan bu kadar mı SPOR’u sevmez… ???