MALKARA’YA DENİZ GELDİ. YAZLIK İLÇE OLDU!

Merhaba sevgili okurlarımız. Bugün Tekirdağ'ın yeni yazlık ilçesi olan ama denizi olmayan Malkara'dan bahsedeceğim sizlere.

Malkara konumu gereği Tekirdağ’ın Şarköy ilçesi denizine 45 Kilometre uzaklıktadır. Siz şimdi yazlık ilçe ne alaka diyeceksiniz. Hemen size söyleyeyim. Erikli'de yazlık fiyatları 600 bin TL’den başlıyor. Balıkesir Akçay ve Altınoluk'ta ise 700 bin TL’den başlamaktadır.

Malkara'da ise ev fiyatları neredeyse 1 Milyon TL'ye yaklaştı. Tabi bu durumda insan kendisine sormadan edemiyor; "Ben acaba denizi olan bir ilçeye mi geldim yoksa denizi sonradan gelecek bir ilçeye mi geldim?" Diye….

Şimdi soracaklar bize, demirin fiyatı ne kadar oldu sizin haberiniz var mı diye? Onlar sormadan biz cevap verelim. Bu demirin fiyatı Malkara'da pahalı da Edirne’de, Kırklareli'nde, Tekirdağ'da, Balıkesir'de ve Muğla'da ucuz mu ki orada ev ve kira fiyatları uygun?

Malkara’ya Deniz Mi Geliyor?

Son bir yılda Malkara'da ev ve kira fiyatları arttıkça arttı. Şimdi kendimize sormadan edemiyoruz. “Acaba Malkara’ya deniz mi geliyor?” Diye. Denizi olan Malkara, o zaman yazlık bir ilçe olması lazım. Yazlık ilçe olalım olmasına da denizimiz yok ki bizim. Sanırım onu da Malkara'daki müteahhitler halleder diye düşünüyorum.

Öyle olmasaydı Malkara’da ev fiyatları bu kadar yükselir miydi hiç?