Malkara OSB biraz kendinize gelin...

Malkara OSB biraz kendinize gelin...

Güzel ülkemiz Türkiye’miz de en kolay yapılan işlerden bir tanesi gazeteciye çamur atmaktır sevgili okurlar.

Bir siyasi parti hakkında haklı haber yaparsın hemen onların şakşakçılarının nezdinde dillendirir benden para istediler vermedim ondan yapıyorlar. Bir kurum hakkında yazı yazarsın haber yaparsın hemen cevap gecikmez kurumdan “işini görmedik ondan yazıyor “ bu böyledir.

Gazeteciye at çamuru izi kalsın. Gene böyle bir olayla karşı karşıyayız.

22 Haziran 2022 Çarşamba günü haber sitemiz de yayınlanan Malkara Organize Sanayi Girişindeki “TÜRK BAYRAĞI” Değiştirilmeyi Bekliyor” başlıklı haberimize karşılık olarak Malkara OSB önce sosyal medya da bizim haberimiz altına yorum olarak yazdığı cümleleri daha sonra silerek kendi resmi hesaplarında yer verdiler.

Bakın sevgili okurlar Malkara OSB’nin resmi sosyal medya sayfasında yer verdiği haberimize karşılık olarak yaptığı açıklamayı alt kısımda ekran görüntüsünü görüyorsunuz…

Malkara OSB yaptığı açıklama da aslında resmen itirafta bulunmuşlar. Bu açıklamadaki kelimeleri yan yana getirerek cümleleri biz yazalım. Açıklamayı yakından inceleyelim, Malkara organize sanayi bölgemizde yaşanan yoğun rüzgâr ve olumsuz hava koşullarından kaynaklı olarak deforme olan bayrakların ayda iki kere değiştirildiğini yazmışlar. Be kardeşim sen orada olumsuz hava koşullarından ötürü bayrakların deforme olduğunu biliyorsun da 2-3 koli bayrak alarak, depoda yedek tutmayı, başına da bir personel görevlendirmeyi ve deforme oldukça değiştireceksin demeyi bilmiyor musun? Hava koşullarını biliyoruz ama bunu bilmiyoruz bunu mu demek istediniz. Vatan ve millet sevgisinin bilincindeyiz ama bayrağı değiştirmeyi unuttuk, bu mu? Dediğimi uygularsanız tavşana kaç tazıyı tut taktiği uygulayarak mazereti uydurmak zorunda kalmazsınız. Bu açıklamanızı kimse inanmadı bunu da bilin. İşte insanlar inanmış gibi yaptılar...

Öte yandan şu cümleniz de ne demek istediniz "şahsi ticari kaygılar üzerinden kurumumuzun haber yapılması" bu ne demek. Bunu bize bir açıklayın da biz de bilelim. Ya da biz size açıklıyayım. "Şahsi ticari kaygı" biz sizden paramı istedik vermediniz veya maddi değeri olan bir şey mi istedik? Rüşvet mi istedik siz vermediniz? Biz bu haberi yaptık bu nu mu vurgulamaya çalıştınız? Bu haber yapılmadan önce sizi aradık ama siz telefonlarımıza cevap vermediniz hatta geri dönüş bile yapmadınız. Kayıtlarımız da mevcut. Öyle ya gazeteciye kim takar dimi, işte o cevap vermediğiniz gazetecinin haberi sonrası böyle yalan yanlış açıklama yapmak zorunda kalırsınız.

"Şahsi ticari kaygılar üzerinden kurumumuzun haber yapılması" cümlesi şahsıma, gazeteme ve doğruluğuma yapılmış bir hakarettir. 

SİZİ KINIYORUM...

Üretimle istihdamla vatan millet Sakarya’yı karıştırmayın, bayrak demek vatan demek. Bayrak demek ülkenin namusu demek. Bayrak demek istihdam yarattığınız insanlara saygı demektir. Siz de bizim gibi düşünseydiniz atalarımızın kanıyla aldığı bayrağı o şekilde göklerde dalgalandırmazdınız...

At çamuru izi kalsın dimi, nasıl olsa gazeteciye çamur atmak kolaydır.

Malkara OSB bence biraz kendinize gelin. Bayrağın bakımsız olduğunu biz haber yaptık ama gazeteciye yaptığınız hakareti de ülkedeki tüm meslektaşlarımıza servis ederek yaptığınız yanlışın tüm kamuoyunun duymasını sağlayacağız.

Haydi kalın sağlıcakla...