Kurumlar Arası Futbol Şampiyonuna Notlarım 2021

Ortak paydamız futbol tutkusu ile başladığımız bir yolculuktu bizimkisi…

Pandemi süreci her şeyde olduğu gibi spor etkinliklerini de doğal olarak kötü etkilemişti.

Futbol sevdası ile dolu yürekler, iki yıl önceki kıl payı kaçan şampiyonluktan sonra düzenlenecek ilk turnuvayla bunu başarmak için atıyordu.

Geleneksel 14 Kasım Malkara'nın kurtuluşu anısına düzenlenecek kumrumlar arası turnuvanın duyurulması ile Kalpler tek bir şey için atmaya başlamıştı. ''Şampiyonluk''

Kendimize hedef koyduk yolculuğumuzun menzili belliydi ve bu bizim davamız oldu, fiziksel ve zihinsel iyisi kötüsü öncesi ve sonrası bir aydır meşguliyetti bu yönde.  Azimli istekli hırslı coşkulu güzel bir takım olduk fark yarattık. Her maçımız ayrı bir heyecan ve her maçımızda farklı arkadaşlarımız ön plana çıkarak takımı bir adım daha ileri taşıdı. Sevgili arkadaşlar!  Hepinizin birbirinden farklı ve ustun meziyetleri var bu da takım olma olgusu gerçeğiydi. Çok güzel zevkli çekişmeli müsabakalar olmuştu.  Heyecan stres üzüntü sevinç bütün duyguları yasadık. Yorulduk. Bazen birbirimize pozisyon icabı, maçın getirdiği anlık reflekslerle istemsizce söylemlerimiz de oldu.

Birbirimizden kopmadık küsmedik sonuna kadar birlikte olduk ve kazandık arkadaşlar evet gerçekten kazandık!

Bunca gayretinizin mücadelenizin sonunda finalde oynamak ve bunu şampiyonlukla taçlandırmak harikaydı.  Şampiyonluk, azminizin hırsınızın istekli olmanızın göstergesiydi.  Bu yüzden coşkulu bir takım olduk işte.   Aksam ki törende bir kez daha ve en önemlisi şampiyonluk kupası kaldıracağız.

İyi ki bu etkinliklerde birlikte olduk; çünkü Bağları güçlü kocaman bir aile olduk,

Samimiyetimiz sevgimiz arkadaşlığımız, paha biçilemeyecek duruma geldi.

Futbol en güzel kitle iletişim aracıdır, bunu her zaman söyler benimserim.

İçerde ve dışarda birçok dostluklarımız oldu. Birçok kişiden sadece duyduklarımız kadarı ile bile Sempati ve beğeni kazandınız. Kurum içindeki varlığınıza şimdiden sonra pozitif katkısı olacağını hissedeceksiniz.  Zaten sporu sevdiğiniz için güzel idmanlar da yapmış oldunuz. Bu olguyu devam ettirmeyi çok isterim haftalık maçlarınızı bırakmayın hem kaynaşma hem vakit geçirme hem de sporunuzu yapmış olursunuz.

Size ayrı ayrı şahıslarınız nezdinde çok teşekkür ediyorum. Tekrar güzel heyecanlar yaşattınız eskileri hatırlattınız. Neler yapabileceğinizi gösterdiniz. Ortak hedef ve gayemiz yolculuğunda bu isleri biraz daha fazla yasamış olmanın etkisiyle belki teveccüh gösterdiniz saygıda kusur etmediniz. Karakteri gönlü kendi güzel insanlarsınız. Kendimi çok şanslı hissediyorum ayni çatı altında sizler gibi arkadaşlarlayız ve yine çok şanslı hissediyorum ki aramıza katılan bize ayrı bir değer katan Huseyin, Sedat, Aziz, Turan, Ufuk gibi yürekli adam gibi adamlarla tanıştık. Bu süreç boyunca beni en çok üzen sakatlığımdan dolayı maalesef sizlerin yanında sahada omuz omuza bulunamadığımdı.  Ama yüreğimle sizin gönüllerinizde oynamaya çalıştım. Sizlerle gurur duydum inanıyorum ki bundan sonraki olacak organizasyonlarda yine harika duygular yasayacağız ve kazanmış olduğumuz tecrübeyle yine şampiyon olacağız. Çünkü biz buna alışığız.

Genelde spor ve sporcu yaklaşımını ele almaya çalışırsak gençlere özellikle buradan belirtmek isterim ki meraklı ve yetenekli olduğunuz spor alanlarında varlığınızı hissettirin, katılımcı olun daha aktif olun. Örneğin en popüler spor dalı olan futbolda Malkara olarak eskisi gibi futbol imalatçısı konumunda olmamız gerektiğine inanıyorum.  Gerçi bunda mutlaka sağlanan imkanlar, olanaklar, özendirici faaliyetler önemli yer tutuyor ama biraz daha sizin elinizde değil mi bazı şeyler? Kahvelerde, barlarda vb. yerlerde takılmayın demeyeceğim, sadece belli günler kendi aranızda olsa bile organizasyonlar yapıp yetenekli ilgili meraklı olduğunuz alanlarda sporla iç içe olun. Playstation oynayarak almaya çalıştığınız keyfi gidin bir de sahada deneyin, ter atın. Orda paylaştığınız ortak hisler hedefler duygular eylemler var. Her şey doğal, yapmacık bir şey yok. Sahaya girdiğin zaman yeşile ayak bastığında aldığın o enerji, çevrene değil dünyaya bakış açını değiştiriyor. Orda eşitlik, kardeşlik gönül hoşluğu var. Kandırmaca, düzmece, yalan dolan, birbirini çekiştirmek yok. Spor ayakkabını giydiğinde statü farkı, üstünlük, büyüklük, amirlik yok, tek kelimeyle hayat var, mutluluk var. Bu tür ortamlara ve etkinliklere de hayatınızda önemli yerler verin hiçbir şey kaybetmeyecek aksine çok şey kazanacaksınız. Daha çok zindelik, daha çok fiziksel gelişim, daha çok iletişim, daha çok arkadaş ve daha çok mutluluk.  

Spor alanında değerli büyüklerime, bu alandaki işi bilen yöneticilerime de bu imkanları yaratacak gerekli olanakları sağlamaları konusunda ciddi adımlar atmalarını tüm istekliler adına talep ediyorum.