KAPAKLI – TEKİRDAĞ MAÇI KÜME DÜŞMEME ADINA ÇOK ÖNEMLİ…

Başlığı okuyunca çoğu kişi ne diyor bu Hasret yine diyecek, ancak ;

Çoğu taraftarın, hatta bırakın taraftarı yöneticinin bile bilmediği bir statü gerçeği var ortada. Adam yönetimde ama benimle inatlaşıyor.

Şunun bilinmesi gerekir ki Tekirdağ ilinin BAL Ligindeki kontenjanı 3 takım.

Ancak geçen sezon Covid nedeniyle Süper Amatör Liginden 2 takım çıkması ve Tekirdağ Sporun da 3.Ligden düşmesi nedeniyle BAL Liginde şu an için 4 takımla yer alıyoruz.

Malum herkesin bildiği üzere Marmaraereğlisi Belediye Spor fikstüre girdiği halde maçlara çıkmıyor. Bu nedenle tekrar geldiği lige, yani Tekirdağ Süper Amatör Ligine düştü. İşte esas mesele bundan sonra…

Bunu gören taraftarlar veya o bilgisiz yönetici nasıl olsa rahatız diyor. Hayır aslında hiç öyle değil. BAL Liginden düşme ihtimaliniz yine çok yüksek. Tabii ki bunu Tekirdağ takımları için söylüyorum.

Eğer Marmaraereğlisi Spor maçlara çıksaydı bile Tekirdağ takımları arasında son 2 sırada yer alan takım direk düşecekti.

Ayrıca bu sene Tekirdağ Süper Amatör Liginin statüsü çok farklı. Süper Amatör’de A ve B olmak üzere 2 grup var. İki grubun birincisi arasında Play Off yapacak ve kazanan direk BAL Ligine çıkacak.

BAL Liginde ise Tekirdağ takımları arasında üçüncü sırada yer alan direk küme düşecek. Buraya kadar her şey net ve açık…

Sanırım insanların kafası bundan sonra karışıyor. Yine Süper Amatör Ligindeki A ve B grubunun ikincileri Play Off oynayacak. Kazanan takım Grup birincilerinin oynadığı Play Offtaki kaybeden takım ile bir maç daha yapacak. Bunu da kazanan takım, BAL Liginde Tekirdağ takımları arasından ikinci olan takım ile bir maç daha yapacak. Ve bu maçı kazanan BAL Ligine devam edecek.

Sonuç itibarı ile Kapaklı Spor, Çerkezköy Spor 1911 ve Tekirdağ Spor takımlarından iki tanesi Süper Amatör Ligine düşebilir. BAL Ligini lider tamamlaması haricinde, kaçıncı sırada tamamlarsa tamamlasın eğer üzerinde başka bir Tekirdağ takımı varsa EYVAH…  Biri zaten kesin olarak düşecek Marmaraereğlisi’nden sonra. Lig sonunda çok dramatik bir senaryo ile karşılaşabiliriz.  

BAL Liginde, şampiyonluktan çok Tekirdağ takımlarının kendi arasındaki maçlar çok önemli. İşte bu nedenle Kapaklı - Tekirdağ maçı çok kritik.

Tekirdağ Spor maç yapmadı henüz. Ligden çekilen 2 takımdan dolayı 6 puan aldı. Ancak Kapaklı Spor 2 maç yaptı. Birini kazandı ve birinde de Çerkezköy’e yenildi. Tekirdağ Spor henüz maç yapmadığı gibi hiçbir Tekirdağ takımı ile de oynamadı. İşte bu nedenle 14 Kasım Pazar günü Kapaklı sahasında Saat 13:00’da oynanacak maç çok kritik ve önemli. Kazanan takım küme düşmeme adına avantaj elde edecek.

Unutulmamalı ki deplasman takımına seyirci yasağı var. Ben bu nedenle bu maçta kendi saha ve seyircisi önünde Kapaklı Sporu bir adım önde tutuyorum. Tekirdağ Spor’un ilk maçına çıkacak olmasını ve seyricisiz oynayacak olmasını dezavantaj olara görüyorum. Ayrıca Kapaklı Çerkezköy kaybetti. Eğer bunu da kaybederse başına geleceklerin farkında. Ve tüm bu nedenlerle çok güzel bir maç bizleri bekliyor.  

Sonuç itibarı ile Trakya takımlarının oluşturduğu 8.Bölge 1.Grup oldukça çekişmeli olacak. Türkiye genelindeki diğer gruplar ile kıyas edildiğinde en zayıf grup olarak bu grup görünüyor. Kaldı ki 3.Lige çıkacak olan 1 takımın bu gruptan olacağını tahmin etmiyorum. Çünkü 8. Bölgenin 2. ve 3. Grubunda çok iyi takımlar var. 2.Grupta ikide iki yapan Yalova Spor ve Biga Spor var. 3.Grupta ise Bozöyük Vitra Spor ve Yeniçağa Spor gibi takımlar var.

Bakalım liglerin sonuna doğru BAL Liginde kalanlar ve Süper Amatörden çıkanlar kimler olacak.