Halı Sahanıza Futbol Toplu Alın...

696 Sayılı KHK ile kurulan Malkara Belediyesine ait olduğu iddia edilen ancak Malkara Belediyesi’nin bu şirket üzerindeki inisiyatifi, yüzde kaçının belediye hissesi olduğu, paydaşları, ortakları, hissedarları, adi üzerinde sermaye şirketi olduğu halde, sermayesi kimler tarafından karşılandığı ve kurulduğu Belediye'nin hangi birimlerinin, işletmelerinin, sosyal alanlarının bu şirkete aktarıldığı ve bu ortaklıktan ne kazandığı, kazancıyla doğru orantılı olarak Kurumlar vergisi ödeyip ödemediği.

Kurumlar vergisi beyannamesinde üzerindeki hangi işletmelerin ne kadar kar zarar yaptığı, bunun için hangi işletmelere zarar mahsubu düzenleyip sürekli zarar göstererek hep gelecek aylardan alacaklı olduğu veya düzenlemediği bilinmeyen Belde Kent Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş. şeffaf belediyecilik anlayışı ile örtüşmeyen bizim küçükşehir, minikşehir, ufacikşehir ve avuçiçi kadar şehir (burada atıfım şehrimize malum küçük bir şehiriz ve gelişemiyoruz köy desen değil kasaba desen değil ilçe zaten hiç değiliz) belediye başkanlığına ait olarak bizlerle hiç bir bilgi ve rakam paylaşmayarak tamamen kapalı kutu olan Belde Kent Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş'ye ait Malkara’nın belirli bir yaş grubu adına tek sosyal aktivite olanağı olan Malkara Santra halı sahasına (kale direği sert şut çekildiğinde kalecinin üzerine yıkılma ihtimali olan, yıkılmasın diye kale direklerinin bağlı ve ek yerlerinin kirik ve kaynaksız olduğu kaynaklıyoruz ama gene kırılıyor denilen halı saha) adına en az 1 adet daha futbol topu alınabilmesi için 10 TL bağış/ kıyak /cuma günü yüzü suyu hürmetine yaradılışımıza bir şükür amacıyla sadaka-i fitir da bulundum az demeyelim çok demeyelim boş geçmeyelim.

Bazılarınız zaten 12 TL maç parası veriyoruz topu da biz alırsak bunlar ne yapacak diyebilir ama ne yapalım. Düzen böyle bende biliyorum.

2 gün önce zimmeti Malkara belediyesine ait olan tarla satişlarindan,7 adet köyün, toplamda 184.835.04 m2 tarla satışından 1.926.500 TL gelir elde ettiğini ama top alamazsak ya bizim bahçede oynayacağız ya da yaz gelince kumda. Çünkü eskiden köyler arası maçlar yapılan Erenler futbol sahasını da moloz döküm alanı yaptılar (eskiden oynar mahalle maçları yapardık hey gidi ne günlerdi bizde yaşlandık)

Hani Erenler stayla spor kompleksi yapacağız dedikleri alanı hani zengin abilerimizin damatları var ya 15 senedir yer bulsam halı saha açacağım ama yer gösterdiğinde de halı saha maliyetleri çok yükselmiş değmez dedikleri ama yer yok Belediye den yer istiyorum yer gösteremiyor denilen, bu işe uygun al sana yer denilebilecek alternatif alanlardan birini. (moloz yığını çöplük oldu gitti hep oralar ziyanlık) Mecburen bu şirkete ait Santra halı sahaya gittiğimiz( o da zaten Malkara da 1 adet konuya bak yıl 2020 12 değil ben 24 TL vereceğim gözden çıkardım razıyım desen 2.si yok 2.bir halı saha yok) gidip hizmet beklediğimiz orasının bir hizmet müessesi olduğunu düşündüğümüz fakat herhangi bir bulguya rastlayamadığımız hizmete göre istenen paraya şaşırarak anlam veremediğimiz hiçbir şekilde karşılığı olmayan SANTRA halı sahaya yedek en az 1 adet futbol topu alınabilmesi için 10 TL bağışta (kıyakta) bulundum malum hafta sonu gidip ter atıyoruz üstü kapalı olmasa bile top olduğu sürece -10(eksi) da bile maç yaptığımız hali saha. Neticede ayni düzeyde ayni imkanlara sahip değiliz benden bu kadar koptu kendilerinin yıllık 10'larca milyon TL bütçeye sahip hizmet makamları var bende ayni imkanlara sahip olsam bi de oradan para kazansam çok büyük konuşmayayım ama nerden baksan 4-5 tane falan top alırdım. Bak burası çok önemli burada ironi yapıyorum. Ben'den 10 TL koptu futbol topu için ama siz isterseniz yiyin göz görmeyince gönül katlanıyor. Akliniz eser de top alır bir de bana söylemen yeter bizim kimsenin parasına ihtiyacımız yok Show yapma al paranı derseniz istemez yine de sizde kalsın oraya şeker, karton bardak, çay, su, deterjan, paspas falan alisiniz...

Bu şirkete ait halı saha da hiç POS cihazından para çektirerek maç parasını ödemeyi deneyeniniz fakat POS cihazının bozuk olmadığını göreniniz ücreti kart ile çektirip fiş alanınız oldu mu? Para maç sonu elden peşin ancak Belediyeye ne kadarı gidiyor ve bu şirket bu paraları ne kadar gelir gösteriyor?

Şundan dolayı soruyorum 1 top alamayacak kadar zarar ediyorsa neden hala açık orası vur kilidi git ya da yapabilene ver vatandaş şikayetlerini dile getirdiğinde top almak için o var olan 1 topunda patlayarak zaruri ihtiyaç haline dönüşmesini bekleme ihale yap vatandaşın şikâyet durumlarında hesap sorma ve denetleme merciine otur.

NOT: Cola Turka kapağından çıkan top getirdim ben oraya bu seviyenin bir altı Hüseyin Köse'nin bahçesinde kutu cola’nın üstüne basıp ezerek oynamak onu da yaptık yapmadık değil ama diyorum ya yıl 2020. Yeni yıldan beklentim Noel Baba’nın Santraya top alması bunlar diğeri patlamadan almayacak yoksa….