EVREN MUTFAK
REKLAM ALANI - BOŞ 1
REKLAM ALANI - BOŞ 2
MALTAY
KÖFTECİ MUSTAFA

Zerrin Kahraman’dan Evrenbey Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi’ne Anlamlı Bağış

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TBMM’de 15. ve 16. dönem CHP Tekirdağ Milletvekilliği yapan Ömer Kahraman’ın kızı Zerrin Kahraman, Malkara ilçesinin Evrenbey Mahallesinde faaliyet gösteren Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ne anlamlı bağışta bulundu.
AYDIN KÖMÜR - AYKUT MERİÇ
YILMAZ MOBİLYA

Gerçekleştirilen bağış törenine; Türk Anneler Derneği Bakırköy Şube Başkanı Çiğdem Göymen ve Yönetim Kurulu Üyeleri Zerrin Kahraman, Tezel Şahin ve Ayşe Öztaş, Malkara Kent Konseyi Başkanı Hasan Akçay ve Türkiye İş Bankası Şube Müdürü Şennur Konak ile Malkaralı Gazeteci Yazar Hakan Sönmez katıldı.

Konuyla ilgili olarak Malkara Haber ve Malkara Medya’ya özel açıklamalarda bulunan hayır sever kişiliğiyle de tanınan Zerrin Kahraman; Evrenbey Mahallesinde bulunan Özel Rehabilitasyon Merkezi’ni Malkaralı yazar Hakan Sönmez’den öğrendim. Daha sonra ise Evrenbey Mahallesinde bulunan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret ederek buraya nasıl bir yardımda bulunabilirim şeklinde Okul Müdürü Çiğdem Özver hanım ile görüş alış verişinde bulundum. Okulumuzda “Uzay Terapi Ünitesi” olmadığını öğrenerek gerekli çalışmalarda bulunarak okulumuza bağışlamaya karar verdim. Bugünde “Uzay Terapi Ünitesi’ni” teslimini yapmak için buraya geldik. İnşallah bu ünitemiz çocuklarımıza daha çok faydalı olur, şeklinde konuştu.

Malkaralı Yazar Hakan Sönmez ise; Ben Malkara’nın Alaybey Mahallesindenim. İstanbulda yaşıyorum ama gönlüm her zaman Malkara’da dır. Evrenbey Mahallesinde açılan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni sosyal medya sayesinde tanıdım. Amacımız buradaki çocuklarımıza destek olup farklı bir ortam sağlamak. Zerrin hanım ile görüştüğümüzde okulumuzun eksikliklerini dile getirdik. Kendisi de yardım sever kişiliğiyle tanınıyor bizi kırmadı okulumuzun ihtiyacı olan eksiklikleri tamamladı. Ayrıca “Uzay Terapi Ünitesi’ni” de okulumuza kazandırdı. Kendisine bu değerli bağış ve yardım için çok teşekkür ediyorum, dedi.

Uzay Terapi Ünitesi hakkında bilgiler veren Evrenbey Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin kurucularından Ahmet Özver ise; Uzay terapi fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında son yıllarda geliştirilen ve serebral palsi, spina bifida, hidrosefali, west sendromu gibi pek çok nörolojik hastalıkta kullanılan tedavi metodudur. Terapi ünitesinde özel elastik bantlar kullanılır. Bantlarda bulunan gerilim kuvveti ile yerçekimi elimine edilir. Böylece hasta yapamadığı birçok hareketi yerçekimi olmadan yapar.

Uzay terapide proprioseptif duyu gelişir, patolojik refleksler azalır, düzgün postür ve hareket paternleri yeniden inşa edilir, denge sağlanır, zayıf kaslar desteklenir. Uzay terapisinde egzersizler günde 3-4 saat, haftanın 5 günü ve 3-4 hafta boyunca uygulanır, dedi.

Okul Müdürü Çiğdem Özver ise; Zerrin Kahraman hanımefendiye yaptıkları bu güzel ve değerli bağış çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımız bu ünite sayesinde daha hızlı bir şekilde kaslarını ve hareketlerini geliştirebilecekler, dedi.

Durgunlar Danışmanlık & Veteriner Kliniği
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Şentürk; Malkara Belediyesi’nin Toplam Borcu 55 Milyon TLÖnceki Haber

Başkan Şentürk; Malkara Belediyesi’nin T...

Okul Aile Birliği’nden Dayanışma KahvaltısıSonraki Haber

Okul Aile Birliği’nden Dayanışma Kahvalt...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!