MALTAY
REKLAM_ALANI_485X250_HABER_İÇİ

Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Takımı Macaristan'da Efsaneleşti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Takımı Macaristan'da Efsaneleşti
ÖMÜRCAN -PEYNİR HELVASI (31.01.2021-31.01.2022)
Abone ol
Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk takımı Macaristan'ın Başkenti Budapeşte'ye 39 km. mesafedeki Tahitótfalu kenti Tordák ovasında Macaristan Etnosporları Federasyonu ( Magyar Etnosport Szövetség ), Macar Araştırma Enstitüsü ( A Magyarságkutató Intézet ) destekleri ve çok fazla kategoride dünya şampiyonu Mónus József'in organizasyonu ile gerçekleşti.

26-29 Ağustos 2021 tarihlerinde gerçekleşen Macaristan 3. Etnospor Kupası’nda Türkiye'yi temsil eden sporcularımız önemli başarılar elde etti.

Türk takımının efsaneleştiği, Macaristan Tahitótfalu'da düzenlenen Köböre Kupası sonuçları ise,

Kadınlar kategorisinde

Fulya Erilli 2. Özge Erdoğan 3. Dr. Andrea Skalıczky

Erkekler kategorisinde

1. Osman Bacılı 2. Ufuk Uslu 3. Osman Kestek oldu.

Macaristan’da düzenlenen Köböre Cup’ta Kadın Takımımız 1. ve 2’nciliği alırken, Erkek Takımımız ilk 3 derecenin tamamını elde etti.

Tahitótfalu kenti Tordák ovası Köböre Cup'ta sporculara destekte bulunan Konsolos Osman Şahbaz şunları söyledi; 

Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk takımımız Macaristan'da genç ve deneyimli sporcularımızla çok yüksek bir performans ortaya koymuştur. İlk altı kupanın beşini alarak genel klasman ödüllerinin neredeyse tamamını almışlardır. Göçebe sporları dünyanın en zorlu sporlarından biridir ve sporcularımıza başarılar diliyor, dereceye giren okçularımızı tebrik ediyor, bugün okçularımızı yalnız bırakmayan Budapeşte Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Mustafa Aydoğdu'ya da ayrıca şükranlarımızı sunuyoruz'' dedi.

Şanlı Türk bayrağımızı birincilik kürsüsünde görmek bizler mutlu etti

Budapeşte Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Mustafa Aydoğdu ise, '' Üç gün süren etkinlik, son derece zengin bir programla sürdü. Uluslararası okçuluk yarışmaları, at binicilik beceri yarışmaları, tarihi Macar dövüş kültürü, baranta, Moldovya dans evinden savaş gösterileri ve dövüş sanatları ile genç yaş grubuna hitap eden el sanatları dersleri de geleneksel programa renk kattı.Macaristan'da şampiyonaya katılan tüm sporcularımızı tebrik ediyorum. Şanlı Türk bayrağımızı birincilik kürsüsünde görmek bizler mutlu etti'' dedi.

Yoğun katılımın olduğu etkinliklere, Kazakistan Budapeşte Büyükelçisi Abdrasov Zsanibek, Moğolistan Budapeşte Büyükelçisi Dr. Batbayar Zeneemyadar, Macaristan Türkiye Fahri Konsolosu Osman Şahbaz, Budapeşte Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Mustafa Aydoğdu, Macar Araştırma Enstitüsü ( A Magyarságkutató Intézet ) Dr.Horváth-Lugossy Gábor, Macaristan Etnosporları Federasyonu ( Magyar Etnosport Szövetség ) Başkanı Dr. Bencze István, Okçular Vakfı Hocalarından ve Vakıf Spor Müdürü Cüneyt Öztan, Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Metin Ataş, Özbekistan Kökpar Federasyon Başkanı Erkin Abzalov ve çok fazla katagoride dünya şampiyonu Mónus József'de katıldı.

Kaynak:Haber Merkezi


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tekirdağ Başsavcısı Gül: Adalet, hava gibi su gibi elzemdirÖnceki Haber

Tekirdağ Başsavcısı Gül: Adalet, hava gi...

İYİ Parti'den Cahit Özkan Hakkında Suç DuyurusuSonraki Haber

İYİ Parti'den Cahit Özkan Hakkında Suç D...

Haber Yorumları

 • Melahat Çam05-09-2021 11:41

  Büyük bir beğeni ve mutlulukla okuduk.Ayrıca Sayın Konsolos Osman Şahbaz Beyefendiye saygılarımızı ve hürmetlerimizi arz ederiz.Melahat Çam - Tekirdağ

 • Nimet Çakır04-09-2021 14:08

  Harikasınız, ne mutlu sizlere ki Türk Bayrağını oralarda dalgalandırıyorsunuz.Saygılar,Nimet Çakır

 • Murat İmre02-09-2021 11:36

  Tebrikler, Kutlarız ne büyük ve güzel bir başarı.Saygılar,M. İmre

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!