YATAY REKLAM ALANI - ANASAYFA3
MALTAY
KUT TEKSTİL - 2 AY

Türk Eğitim-Sen Malkara Şubesi Dayanışma Kahvaltısı düzenledi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Türk Eğitim-Sen Malkara Şubesi Dayanışma Kahvaltısı düzenledi
Abone ol
Türk Eğitim-Sen Malkara Şube Başkanı Erdoğan Er ve yönetimi tarafından organize edilen kahvaltı programına, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanı, Türk Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Kamuran Varna, İl Yönetim Kurulu Üyesi Zübeyde Aykaç ve Gülden Çavdar ile Türk Eğitim-Sen Çorlu Şube Başkanı Fatihan Bektaş ve Malkara’da görev yapan öğretmenler ile öğretmenlikten yeni emekli olan Hüseyin Yarımel katıldı.
MAYBİ İŞ İLANI

Her yıl düzenli yaptığımız kahvaltı organizasyonumuza geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle ara verdik diyen Malkara İlçe Başkanı Erdoğan Er, İl başkanım ve ilçe başkanlarım ile öğretmen arkadaşlarımız kahvaltı programımıza hoşgeldiniz. Hepinize afiyet olsun diliyorum, dedi.

TEKİRDAĞ GENELİNDE 1 YILDA 509 YENİ ÜYE YAPTIK

Tekirdağ Şube Başkanı Kamuran Varna bir konuşma yaparak şunları söyledi; 1 yılda Türk Eğitim-Sen Tekirdağ genelinde 509 yeni üye kaydı yaptık. Malkara'da bir miktar geriye düşmüş olabiliriz. Problem bir değil. İnsanlar Türk Eğitim Sen'i görecekler. Önümüzdeki dönem inşallah temsilcilerle bir araya gelip, sinerjimizi ortaya çıkaracağız.

YÖNETMELİK ZATEN İÇLER ACISI

Şimdi sorunlar ne derseniz şu öğretmenlik meslek kanunu pandemiden önce Malkara gezilerimiz sırasında elimizde kalın bir kitapçık gibi çıktı ile geliyorduk. Diyorduk ki; Türk Eğitim Sen'in taslağı bu. Bunun mücadelesini veriyoruz ve siyasi parti aracılığıyla meclise sunmuştuk. Ama gelin görün ki 13 madde ile meslek kanunu sınırlandırdılar. Yönetmelik zaten işler acısı.

Ne yaptınız siz 2006’da sınav yaptınız bir daha ne bir uzmanlık ve baş öğretmenlik sınavı yapmadınız? Bu 17 yıl nereye gitti soruyorum ben şimdi. O yetkili sendikaya da ve İl Milli Eğitim Bakanı'na da soruyorum buradan. 17 yıldır ne yaptınız? Üç hafta ile 10 yılı tamamlayamayan. Beş haftayla 10 yılını tamamlayamayan meslektaşlarımızı mağdur ettiniz, şeklinde konuştu.

Türk Eğitim-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Kamuran Varna ve İlçe Başkanı Erdoğan Er tarafından sendikaya üye olan ve öğretmenlik mesleğinden emekli olan Hüseyin Yarımel’e çiçek takdim edildi.

Emekli olan öğretmen Hüseyin Yarımel ise; 2009 yılının Mart ayında Türk Eğitim-Sen sendikasına üye oldum. O zaman bugüne kadar bizi bu sendikadan istifa edin gelin bizim sendikamıza gelin idaresi olun diyerek bize imkanlar sundular. Fakat hiçbir zaman davamızdan dönmedik dönmeyeceğiz, dedi.

YILMAZ MOBİLYA - 6 AYLIK

 • 1
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tekirdağ'da çocuklar arasında 'rota virüsü' salgınıÖnceki Haber

Tekirdağ'da çocuklar arasında 'rota virü...

Nusret Müze Gemisi, Tekirdağ'da ziyarete açıldıSonraki Haber

Nusret Müze Gemisi, Tekirdağ'da ziyarete...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!