CORONA VİRÜS CANLI
MALTAY
YÜKSEL GÜNGÖR - İŞ İLANI

Trakya'da corona virüs önlemleri arttırıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Trakya'da corona virüs önlemleri arttırıldı
ŞEREF ÜNVER
TÜRKİYE'de 1 kişide coronavirüs tespit edilmesinin ardından Edirne, Tekirdağ, Kırklareli il merkezleri ve ilçelerde belediyeler önlem almaya başlayıp, ilaçlama çalışmasında bulundu.

Kırklareli-Tekirdağ-Edirne/DHA - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'de de koronavirüs vakasının tespit edildiğinin resmi olarak açıklanmasının ardından, çalışmalarını yoğunlaştırdı ve adeta bir seferberlik başlattı. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Tüm dünyayı etkisi altına alan bu salgın hastalık ile ilgili Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak gerekli çalışmalarımızı zaten yapıyorduk ancak virüsün Türkiye'de de tespit edildiğinin resmi olarak açıklanmasının ardından derhal tüm daire başkanlarımızla bir araya gelerek bir durum değerlendirmesi yapmak istedik. Bugün itibariyle koronavirüs ile ilgili serferberlik başlatmış durumdayız. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin şu dakika itibariyle en önemli gündem maddesi koronavirüs ile ilgili çalışmalardır. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, çalışanlarımız ve vatandaşlarımızın virüsten korunması için dezenfekte çalışmalarından bilinçlendirme çalışmalarına kadar tüm çalışmalarımızı bu noktada yoğunlaştırmış durumdayız. Tüm dairelerimiz bu çalışmalarda aktif olarak rol alacak. Üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız" dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Dr. Deniz Bozdoğan, "Bu konuda çalışmalarımızı zaten sürdürüyorduk. Öncelikle personelimizin eğitimi ile başladık. Büyükşehir Belediyemize ait binaları ve toplu taşıma araçlarını dezenfekte ediyoruz. Vatandaşlarımızı koronavirüsü ile ilgili bilgilendirmek ve korunma yolları konusunda bilinçlendirmek için çeşitli broşürler hazırladık. En kısa sürede dağıtımını sağlayacağız. Bu konuda Sağlık Bakanlığımızın uyarı ve önerilerini dikkate alıyoruz. Sosyal medya aracılığı ile de bilgilendirme çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlçe belediyelerimiz ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız ile koronavirüs ile ilgili koordinasyon halinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi.

ÇORLU'DA OTOBÜSLER DEZENFEKTE EDİLDİ

Çorlu ilçesinde Tek Ulaş tarafından işletilen 95 belediye otobüsü gece geç saatlerde otobüs garajında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Şube Müdürü Dr. Gökhan Gözde koordinatörlüğünde özel giysili belediye ekipleri tarafından dezenfekte edildi.

EDİRNE'DE FESTİVAL İPTAL EDİLDİ

Edirne'de komşu Yunanistan ve Bulgaristan'da koronavirüs görülmesi üzerine Edirne'de 10-12 Nisan tarihlerinde yapılacak Uluslararası Bando ve Tava Ciğer Festivali iptal edildi. Kentte halkın yoğun olarak kullandığı alanlar ilaçlandı. Belediye Başkanı Receq Gürkan, son birkaç gündür Bulgaristan'ın Plevne ve Gabrovo ardından Kuzey Makedonya'dan koronavirüs haberlerinin geldiğini belirterek, "Yunanistan'da zaten vardı. Virüsün ortaya çıkmış olması nedeniyle 10-12 Nisan tarihlerinde yapacağımız Uluslararası Bando ve Tava Ciğer Festivali'ni ileri bir tarihe erteleme kararı aldık. Çünkü bizim festivalimize katılan bandoların büyük çoğunluğu Balkan ülkelerinden geliyorlar. Festivali daha sonra da yapabiliriz. Bu anlamda vatandaşlarımızın güvenliğini riske sokacak hiçbir şeyi yapmama kararı aldık. Gerekli hassasiyetleri ortaya koymamız gerekiyor. Sıkıntılı süreç bittikten sonra festivali ileri bir tarihte yapacağız" dedi.

KIRKLARELİ'DE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI

Kırklareli'de koronavirüsüne karşı, halkın sıklıkla temas ettiği noktalar, belediye ekipleri tarafından ilaçlanıyor. Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, "Koronavirüsüne karşı, gerekli tedbirlerimizi alıyoruz. Halkımızıngün içinde sıklıkla temas ettiği noktaları, özellikle çocuk parklarını, camileri, okulları ve parkları, toplu ulaşım araçlarını, duraklarını, müzeleri sterilize ediyoruz.Günümüzde yaşanmakta olan salgın başta olmak üzere tüm bulaşıcı hastalıklardan vatandaşlarımızı korumak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz" dedi.

dailymotion

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Edirne'de çalışma izni olmayan 8 Özbek kadına gözaltıÖnceki Haber

Edirne'de çalışma izni olmayan 8 Özbek k...

Yunan'dan Göçmenlere TOMA'lı Sert MüdahaleSonraki Haber

Yunan'dan Göçmenlere TOMA'lı Sert Müdaha...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!