MALTAY
REKLAM_ALANI_485X250_HABER_İÇİ

Trakya Üniversitesi Sağlık Müzesi’ne ‘yılın müzesi’ ödülü

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Trakya Üniversitesi Sağlık Müzesi’ne ‘yılın müzesi’ ödülü
ÖMÜRCAN -PEYNİR HELVASI (31.01.2021-31.01.2022)
Abone ol
Uluslararası Üniversite Müzeleri Birliği Platformu tarafından 2014 yılından bu yana her yıl, platform üyelerinin oylarıyla belirlenen ve düzenli olarak dağıtılan ‘yılın müzeleri ödüllerine’ bu yıl Sultan II. Bayezid Külliyesi Trakya Üniversitesi Sağlık Müzesi layık görüldü.
YILMAZ MOBİLYA - 6 AYLIK

 

İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenlenen Heritage İstanbul Fuarı’nda gerçekleştirilen ‘sıra dışı müzeler’ panelinin ardından, Uluslararası Üniversite Müzeler Birliği Platformu Başkanı Prof. Dr. Fethiye Erbay ve Prof. Dr. Mutlu Erbay tarafından, ‘Yılın müzeleri ödülleri’ sahiplerine verildi. Uluslararası Üniversite Müzeleri Birliği Platformu tarafından ödüle layık görülen Sultan II. Bayezid Külliyesi Trakya Üniversitesi Sağlık Müzesi’nin ödülü, Prof. Dr. Fethiye Erbay tarafından Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na takdim edildi.

Rektör Erhan Tabakoğlu, ödülü almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Trakya Üniversitesi olarak toplumların belleği niteliğindeki müzelere çok önem veriyoruz. Bu anlamda yaptığımız çalışmaların değer görüp takdir edilmesi ve ödüllendirilmesi bizleri çok mutlu ediyor. Müzemiz bildiğiniz gibi pekçok ulusal ve uluslararası ödüle sahip. Bu ödüllere böylesine prestijli yeni bir ödülü daha eklemiş olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Türkiye’de müzecilik deyince akla gelen ilk isim olan değerli hocalarım Prof. Dr. Fethi Erbay ve Prof. Dr. Mutlu Erbay’dan bu ödülü almak ayrı bir önem taşıyor. Kendilerine şahsım ve üniversitem adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Uluslararası Üniversite Müzeleri Birliği Platformu’nun 2021 ödülleri Trakya Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Erhan Tabakoğlu’na, Baksı Müzesi ve Kültür Sanat Vakfı Kurucusu Prof. Dr. Hüsamettin Koçan’a, Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi Müdür Yardımcısı Salih Sercan Kanoğlu’na, TBMM Müzesi Müdürü Fatma Hicret Un’a ve MASK Architect Kurucusu Öznur Pınar Çer’e takdim edildi.

Kaynak:DHA


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kırkpınar, Er Meydanı kapasitesinin 3’te 1’i oranında seyircili yapılacakÖnceki Haber

Kırkpınar, Er Meydanı kapasitesinin 3’te...

Kapaklıspor'un alt yapı oyuncusu Kerem, denizde boğulduSonraki Haber

Kapaklıspor'un alt yapı oyuncusu Kerem,...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!