Reklamı Geç
MESTAN ÖZCAN - 2020 RAMAZAN BAYRAMI
WHATSAPP İHBAR HATTI
2020 RAMAZAN BAYRAMI - 1

Trakya Birlik: Koronavirüste tarımsal üretimin önemi bir kez daha anlaşıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Trakya Birlik: Koronavirüste tarımsal üretimin önemi bir kez daha anlaşıldı
2020 RAMAZAN BAYRAMI - 2
Türkiye'nin en büyük üretici kooperatiflerinden Trakya Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Trakya Birlik, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla yayınladığı açıklamada, koronavirüs salgın sürecinde tarımsal üretimin öneminin bir kez daha anlaşıldığını ifade ederek tüm çiftçileri kutladı. Birlik'ten yapılan açıklamada; "Başta üretici ortaklarımız olmak üzere tarımsal üretimlerini emek ve özveriyle sürdürerek ülkesine ve milletine büyük bir aşkla hizmet eden tüm çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Gününü kutluyor, şükranlarımızı sunuyoruz" denildi.
2020 RAMAZAN BAYRAMI - 5
2020 RAMAZAN BAYRAMI - 3

Trakya Birlik, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla açıklama yayınladı. Birlikten yapılan açıklamada, koronavirüs sürecine dikkat çekilerek, tarımsal üretim ve gıda güvenliğinin önemi vurgulandı. Türkiye'nin toprak varlığı ve iklim koşulları bakımından her türlü tarımın yapılabilmesi konusunda emsalsiz bir coğrafyaya sahip olduğunun belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Dünyayı derinden etkileyen korona virüs salgın süreci, tarımsal üretim ve gıda arz güvenliğinin tüm insanlık için ne kadar hayati bir önem taşımakta olduğunun yadsınamaz şekilde bir kez daha anlaşılmasına neden olmuştur. Bu hayati ihtiyacın karşılanmasında en önemli faktörler, toprak ve o toprağı özveriyle, bin bir emekle işleyen çiftçilerimizdir.  Güzel ülkemiz, toprak varlığı ve iklim koşulları bakımından her türlü tarımın yapılabilmesi konusunda emsalsiz bir coğrafyaya sahiptir. Ancak, bu kıymetli varlığa değer katan ana unsur, ülkemizin kendi kendine yeterliliğinin sağlanması için cefakarca, özveri ve kararlılıkla üretimini sürdüren ve bu karakteriyle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından 'milletin efendisi' tahtına oturtulan çiftçilerimizdir. Değeri ve önemi insanlık tarihiyle eşit ve hayatın idamesi noktasında istisnasız her gün ihtiyaç duyduğumuz çiftçilik faaliyeti, tüm dünyada her yıl 14 Mayıs tarihinde Dünya Çiftçiler Günü etkinliğiyle kutlanmaktadır. Bu vesileyle, başta üretici ortaklarımız olmak üzere tarımsal üretimlerini emek ve özveriyle sürdürerek Ülkesine ve Milletine büyük bir aşkla hizmet eden tüm çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Gününü kutluyor, şükranlarımızı sunuyoruz."

2020 RAMAZAN BAYRAMI - 4

Kaynak:DHA


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Seyahat kısıtlamasını yanlış anlayan yazlıkçılar geri çevriliyorÖnceki Haber

Seyahat kısıtlamasını yanlış anlayan yaz...

Koronavirüsü yendi, alkışlarla yoğun bakımdan çıktıSonraki Haber

Koronavirüsü yendi, alkışlarla yoğun bak...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!