REKLAM_ALANI_485X250_üst
MALTAY
REKLAM_ALANI_485X250_HABER_İÇİ

Trakya Belediyeler Birliği, Bilim Kurulu oluşturdu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Trakya Belediyeler Birliği, Bilim Kurulu oluşturdu
ÖMÜRCAN -PEYNİR HELVASI (31.01.2021-31.01.2022)
Abone ol
TRAKYA Belediyeler Birliği, yerel yönetimlerin ve bölgenin gelişimi için başta Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi olmak üzere Trakya'daki üniversitelerden profesör, doçent ve alanında doktor akademisyenlerin katılımıyla bir Bilim Kurulu oluşturuldu.
YILMAZ MOBİLYA - 6 AYLIK

Trakya Belediyeler Birliği, Trakya'daki üniversitelerden  profesör, doçent ve alanında doktor akademisyenlerin katılımıyla bir Bilim Kurulu oluşturuldu. Tekirdağ'da birliğin yaptığı toplantıda konuşan Birlik Başkanı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Bugün üye belediyelerimizin hizmet kalitesini arttırmaya yönelik çok önemli bir gün. Bugün belki de yerel yönetimlerimizin hizmet kalitesine bölgedeki en önemli katkılardan birini sağladığımızı düşünüyorum. Bu projemiz sayesinde başta Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi olmak üzere bölgedeki üniversitelerimizle gerçekleştirdiğimiz Bilim Kurulu projemizle birbirinden kıymetli akademisyenlerimiz çok önemli bilimsel çalışmalarını teorilerini ve fikirlerini yerel yönetimlerimizin hizmet kalitesini arttırmaya yönelik olarak hayata geçirecekleri bir uygulama alanı elde etmiş olacaklar. Birliğimize üye belediyelerimizin birbirinden kıymetli profesör, doçent ve alanında doktor akademisyenlerimizden destek ve rehberlik bularak birçok alanda hizmet kalitelerini artıracaklar. Bu vesile ile üniversitelerimizin kentlerimiz ve belediyelerimizle olan entegrasyon ve etkileşimi de artacak ve Trakya Belediyeler Birliğimiz de bu önemli işe vesile olmuş olacak. Özetle günün sonunda hem bölgemiz, hem üniversitelerimiz hem de yerel yönetimlerimiz Trakya Belediyeler Birliğimizin koordinasyonuyla önemli kazanımlar elde etmiş olacak" diye konuştu.

'HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ'

Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Bilim Kurulu'nda yer almaktan memnuniyet duyduklarını söyledi. Şahin, "Bizler Trakya Belediyeler Birliği öncülüğünde gerçekleştirilen bu organizasyonda yer almaktan ve belediyelerimize destek veriyor olmaktan dolayı çok mutluyuz. Bölgemiz konum itibarı ile birliktelik oluşturulması gereken şehirlerden oluşuyor. Kıymetli başkanımız ve müdürümüz bizleri ziyaretinde bölgemizin ve Trakya Belediyeler Birliği'nin vizyonundan ve planlamalarından bahsettiler ve biz çok etkilendik. Bölgemizdeki üniversitelerimizde görevli alanlarında uzman akademisyenlerin katılımıyla bilimsel bir kurul oluşturulmasına katkıda bulunduk. İlave olarak oluşturulacak tüm konularda her türlü desteğe hazırız. Burada çok kıymetli başkanlarımız ve bilim insanlarımızın oluşturduğu bir kurulumuz var. Bende bu kurulun bir parçası olmaktan memnuniyet duyuyorum. Bilim Kurulu'nun bölgemiz için hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ DE KATILACAK

Trakya Belediyeler Birliği ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi işbirliğinde başlatılan bilimsel çalışma programına Trakya Üniversitesi'nde görevli akademisyenler de katılım sağlıyor. Kırklareli Üniversitesi'nden de akademisyenlerin dahil olacağı Bilim Kurulu bölgenin gelişimini kayda değer bir düzeye ulaştırmak adına çalışmalarda bulunacak.

Trakya Belediyeler Birliği tarafından oluşturulan bilim kurulunda görev alan alanlarında uzman akademisyenler, iktisadi kalkınma, yerel yönetimler, göç ve entegrasyon, teknoloji ve inovasyon ve yönetim ve organizasyon konularında fikirlerini, önerilerini, projelerini ve alanlarında yapmış oldukları bilimsel çalışmalarıyla bölgeye ve belediyelere katkılar sağlayacak.

Trakya Belediyeler Birliği Bilim Kurulu şu isimlerden oluşuyor:

Prof. Dr. Rasim Yılmaz - İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı

Dr. Öğretim Üyesi Ali Faruk Açıkgöz - Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü

Prof. Dr. Ahmet Atakişi- Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Yüksek Okul Müdürü

Dr. Öğretim Üyesi Gökmen Kantar - Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü

Dr. Öğretim Görevlisi Miray Özden - Öğretim Görevlisi

Prof. Dr. Ayşen Sina - Tarih Bölüm Başkanı

Doç. Dr. Sezai Öztaş - Balkan Araştırmaları Merkezi Müdürü

Prof. Dr. Bülent Eker - Rektör Yardımcısı

Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer - Mühendislik Fakültesi Dekanı

Prof. Dr. Sezen Arat - Ziraat Fakültesi Dekanı

Öğretim Görevlisi Barış Kocabıyık - Öğretim Görevlisi

Dr. Öğretim Üyesi Özgür Özdemir - Trakya Üniversitesi Teknopark Genel Müdürü 

Prof. Dr. Ertuğrul Recep Erbay - Malkara Meslek Yüksek Okulu Müdürü

Prof. Dr. Ahmet Kubaş - İşletme Bölüm Başkanı

Kaynak:DHA


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Debisi düşen Tunca Nehri'ndeki çöpler ortaya çıktıÖnceki Haber

Debisi düşen Tunca Nehri'ndeki çöpler or...

Tekirdağ’da, cinsel içerikli kaçak ürünler ele geçirildiSonraki Haber

Tekirdağ’da, cinsel içerikli kaçak ürünl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!