YATAY REKLAM ALANI - ANASAYFA3
MALTAY
KUT TEKSTİL - 2 AY

TMO ve Tekirdağ DSYB’den “Kolay ve Uygun Fiyata Mısır & Arpa Temini”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TMO ve Tekirdağ DSYB’den “Kolay ve Uygun Fiyata Mısır & Arpa Temini”
Abone ol
Toprak Mahsulleri Ofisi Tekirdağ Şube Müdürü Bihter Demiral ve Tekirdağ Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ergin Durgun “Arpa ve Mısır dağıtımı” kapsamında Malkaralı üreticiler ve yetiştiricilerle bir araya geldi
MAYBİ İŞ İLANI

Malkara TMO’da düzenlenen programa; Toprak Mahsulleri Ofisi Tekirdağ Şube Müdürü Bihter Demiral, Toprak Mahsulleri Ofisi Malkara Şube Müdür Vekili Engin Günçavdı, Tekirdağ Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ergin Durgun, Yönetim Kurulu Üyesi Şaban İpçi, Tekirdağ DSYB İl Müdürü Murat Keser, Tekirdağ DSYB İl Tarım Danışmanı İlyas Arslan, Tekirdağ DSYB Malkara Şube Müdürü Güray Çaytaş, üreticiler ve yetiştiriciler ve basın mensupları katıldı.

BAŞKAN DURGUN: “MISIR VE ARPA DAĞITIMININ GELECEK SEZONLARDA DA DEVAM ETMESİNİ TALEP EDİYORUZ”

TDSYB Başkanı Ergin Durgun düzenlenen programla ilgili olarak yapmış olduğu açıklamasında şunları ifade etti:

YETİŞTİRİCİLER MALKARA TMO ŞUBESİNE GELEREK ARPA VE MISIR TEMİN EDEBİLİYOR

Tekirdağ Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği olarak üyelerimizin, üreticilerimizin ve yetiştiricilerimizin yanında olmak için çalışmaya devam ediyoruz. Üyelerimiz adına TMO’ya toplu olarak yaptığımız başvurular sonucunda üreticilerimiz ve yetiştiricilerimiz ihtiyaçları doğrultusunda Malkara TMO Şubesine gelerek arpa ve mısır temin edebiliyor.

TMO TEKİRDAĞ ŞUBE MÜDÜRÜ BİHTER DEMİRAL’A VE PERSONELİNE TEŞEKKÜR

Herhangi bir nakliye işlemi gerektirmeyen bu uygulama kapsamında üreticilerimiz ve yetiştiricilerimiz kendi araçları ile kendi ilçelerinde arpa ve mısır temin etmekten duydukları memnuniyeti sık sık bizlerle paylaşıyor. Bu bağlamda T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, Tekirdağ İl Tarım Müdürlüğü, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü ve bizlerle uyumlu ve bizzat sahada aktif olarak görev alan Toprak Mahsulleri Ofisi Tekirdağ Şube Müdürü Bihter Demiral’a ve personeline teşekkürlerimi iletiyorum.

“VATANDAŞLARIMIZ BU SAYADE HAZIR YEM ALMAKTAN ZİYADE; KENDİ YEMİNİ KENDİSİ YAPIYOR”

Mısır ve Arpa dağıtımı inşallah gelecek sezonlarda da devam eder. Bunu yetkililerimizden üreticilerimiz ve yetiştiricilerimiz adına talep ediyoruz. Çünkü bu uygulama ile birlikte üreticilerimiz ve yetiştiricileriniz kendi yemini kendileri üretme konusunda da büyük bir adım atmış oluyor. Kolay ve uygun fiyata temin edilen yemin hammaddeleri sayılabilen mısır ve arpa; üreticiyi ve yetiştiriciyi hazır yem almaktan ziyade kendi yemini kendisi yapması konusunda da teşvik edici bir etken olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum.

“TOPLAMDA 3325 TON DAĞITIM YAPILDIĞI DİKKATLERDEN KAÇMIYOR”

Geçtiğimiz sezonlarda 1 kamyon ile başlamış olduğumuz arpa ve mısır temini şuanda yaklaşık 170 kamyona ulaşmış bulunuyor. Tekirdağ genelindeki istatistiklere bakacak olursak 613 TON Mısır, 2712 TON Arpa dağıtımı yapıldığını söyleyebiliriz. Toplamda da bakıldığı zaman karşımıza 3325 TON dağıtım yapıldığı dikkatlerden kaçmıyor. Birliğimiz dışında da üreticilerin ve yetiştiricilerin bireysel olarak bu sayılara yakın mısır ve arpa temini aldığı da elde ettiğimiz bilgiler arasında yer alıyor.

“ASIL AMACIMIZ YETİŞTİRİCİLERİMİZİ VE ÜRETİCİLERİMİZİ DESTEKLEMEK”

Tekirdağ Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ergin Durgun konuşmasında TMO ile birlikte yapılan bu çalışmanın asıl amacının üreticileri ve yetiştiricileri desteklemek olduğunu ve hiçbir ticari amacın olmadığını özellikle vurguladı.

“VERGİ MÜKELLEFİYETİ OLMAYAN ÜRETİCİLER DE %1 KDV ORANINA DÂHİL EDİLSİN”

TDSYB Başkanı Durgun ayrıca vergi mükellefiyeti olan üreticilerin %1 KDV oranı ve vergi mükellefiyeti olmayan üreticilerin %8 KDV oranı ile karşılaştığı konusuna ayrı bir parantez açtı. Başkan Durgun yetkililerden vergi mükellefiyeti olmayan üreticilerin de %1 KDV oranına dâhil edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

“TMO TEKİRDAĞ ŞUBE MÜDÜRÜ BİHTER DEMİRAL’A TEŞEKKÜR PLAKETİ”

Tekirdağ Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ergin Durgun, Tekirdağ DSYB adına, Toprak Mahsulleri Ofisi Tekirdağ Şube Müdürü Bihter Demiral, uyumlu ve özverili çalışmalarından dolayı bir plaket takdim etmek istediğini belirtti.

“SİZE VE PERSONELİNİZE; BİRLİĞİMİZ VE ÜYELERİMİZ ADINA TEŞEKKÜR EDERİM”

TDSYB Başkanı Durgun: “Yetiştiricilerimizin ihtiyacı olan arpa ve mısır temin etmemizde göstermiş olduğunuz özverili uyumlu çalışmalar ile işbirliğiniz için size ve personelinize; birliğimiz ve üyelerimiz adına teşekkür ederim” ifadeleriyle duygu ve düşüncelerine yer vererek TMO Tekirdağ Şube Müdürü Demiral’a plaketini takdim etti.

“ŞUBE MÜDÜRÜ GÜRAY ÇAYTAŞ’A TEŞEKKÜR PLAKETİ”

Aynı zamanda Tekirdağ Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ergin Durgun, başarılı ve özverili çalışmalarından dolayı da TDSYB Malkara Şube Müdürü Güray Çaytaş’a da teşekkür plaketi takdim etti. Başkan Durgun: “Şube Müdürümüz Güray Çaytaş’a birliğimiz faaliyetlerindeki başarılı ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

TMO Malkara Şubesinde düzenlenen program plaket sunumlarının ardından sona erdi.

YILMAZ MOBİLYA - 6 AYLIK

Kaynak:Haber Merkezi


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Osman Alcan; Herkesin Yeniden Başvuru Yapması Gereklidir!Önceki Haber

Başkan Osman Alcan; Herkesin Yeniden Baş...

Prof. Dr. Altun: Virüs için çevresel ilaçlamanın mantığı yok, ekolojik dengeyi bozuyorSonraki Haber

Prof. Dr. Altun: Virüs için çevresel ila...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!