MALTAY
REKLAM_ALANI_485X250_HABER_İÇİ

Tiktok Takipçi Sayısı Nasıl Artırılır?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tiktok Takipçi Sayısı Nasıl Artırılır?
ÖMÜRCAN -PEYNİR HELVASI (31.01.2021-31.01.2022)
Abone ol
Son dönemlerin en göze çarpan ve fenomen olan uygulamalarından bir tanesi olan Tiktok, dünya çapında milyonları bulan kullanıcıya sahiptir. Geçtiğimiz her gün değişik Tiktok video ve üyelerinin hızla yayılır nitelikte olması, Tiktok uygulamasında hesabı olan üyelerin aklına beni takip eden insanların sayısını nasıl yükseltebilirim sorusunu getirmektedir.
YILMAZ MOBİLYA - 6 AYLIK

Takipçi sayısının çoğalması için öncelikle videoların daha fazla şahsın en temel sayfasına düşürülmesi gerekmektedir. Uydurmaca takipçi uygulamaları zannedildiği kadar fonksiyonlu değildir, hesabın yasaklanmasına dahi sebep olabilmektedir. Bu sebeple en iyi çare doğal bir biçimde takipçi sayısını yükseltmek olacaktır. Unutulmaması gerekir ki, takipçi elde etmek çok uğraşmak ve tahammül gerektirebilmektedir.

Göze Çarpan Bir Profil Düzenlemek

Tiktok uygulaması dahilinde takipçi miktarını yükseltmek adına evvela söz konusu profile uğrayanlara marka, servis ve muhtevalar ile alakalı açıklama yapacak ayrıntıların ilave edilmesi gerekmektedir. Profil resmi, hakkında kısmı benzeri ayrıntılarda markayı ön plana çıkaracak ayrıntıların kullanılması lazım gelmektedir. Bu alanda ne tarz muhtevalar paylaşılacağıyla alakalı bilgilerin sunulması da mühimdir.

Sevilen Etiketleri Kullanmak

Gönderilerde etkileşimleri yükseltmek ve yukarı sıralarda gözükmek adına fenomen olan etiketleri de kullanmak gerekmektedir. Fenomen olan etiketleri kullanırken muhtevaların da bu etiketle olan ahengine bakılmasında fayda vardır.

Sizin İçin Tavsiyeler’ Kısmına Çıkmaya Çalışmak

Tiktok uygulaması üzerindeki takipçi sayısını yükseltmek adına bu uygulamanın “Sizin İçin Tavsiyeler” alanına çıkmaya çalışılması gerekmektedir. Instagram ve öteki sosyal medya uygulamalarının tam tersine Tiktok, üyeleri yeni muhtevalar bulma hususunda cesaretlendirmektedir. Instagram, üyenin kendi sayfasının Keşfet alanına girmesi gerekmektedir; lakin Tiktok uygulamasında bu sayfa direkt olarak üyelerin karşısına çıkmaktadır.

Hedef Kitlesini Saptamak

Tiktok takipçi sayısını fazlalaştırmak adına hedef topluluğun saptanması ve onların ilgilendiği konulara göre muhtevalar üretilmesi de gerekmektedir. Öteki sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi Tiktok uygulamasının da kendisine has bir kullanıcı bölümü bulunmaktadır ve bunların da beklentileri değişiklik göstermektedir.

Tiktok Reklamlarından Faydalanmak

Profilin ön plana çıkartılması adına Tiktok reklam tanıtımlarından da faydalanılabilmektedir. Bu ortamdaki reklam tanıtımları daha çok yeni sayıldığı için pek çok marka daha buraya giriş yapmamıştır ve bu sebeple de reklam tanıtım rekabeti ve maliyetleri şu anlık düşüktür. Fakat önümüzdeki periyotlarda burada bulunan çekişmenin de artış göstermesi beklenmektedir.

Başka Mecralarda Tiktok Hesabını Duyurmak

Hesabın büyütülmesinin yöntemlerinden birisi de yer alınan öteki sosyal ağ platformları üstünde Tiktok hesabının da ilanını yapmak olacaktır.

 • Buradaki takipçiler TikTok uygulamasını daha faal kullanmaya adım atmış olabilmektedir.
 • Sayfayı oradan takip etmekten daha fazla keyif alabilmektedirler.

Bu sebeple de belirli aralıklarla Tiktok hesabında yapılan paylaşımlar, öteki sosyal ağ hesaplarında paylaşarak, sizi Tiktok platformunda da takip etmeleri için onlara sebep sunabilmektesiniz.

Devamlılığı Muhafaza Etmek

Tiktok platformunda takipçi sayısını yükseltmek adına yapılması gerekenlerden birisi de muhteva paylaşımlarında devamlılığı muhafaza etmek olacaktır. Mümkün mertebe etkin olmak takipçi elde etmenin en sağlam ve daimi yöntemlerinden bir tanesidir. Devamlılık; mevcut hesabı geliştirmek, yepyeni topluluklara erişim sağlamak ve marka tanınırlığını yükseltmek adına en mühim etmenlerden bir tanesi olmaktadır.

Kaynak: Esosyal Blogu https://esosyal.org/blog/tiktokda-nasil-paylasim-yapilir/

Kaynak:Haber Merkezi


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Elektrik direği, 7 yıldır leyleklerin yuvasıÖnceki Haber

Elektrik direği, 7 yıldır leyleklerin yu...

Bulgaristan'daki tarihi Kambur Köprü’de restorasyon sürüyorSonraki Haber

Bulgaristan'daki tarihi Kambur Köprü’de...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!