KARYEM-SARACA
REKLAM ALANI - BOŞ 1
REKLAM ALANI - BOŞ 2
MALTAY
KÖFTECİ MUSTAFA

TEMEK KURSLARI DEVAM EDİYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TEMEK KURSLARI DEVAM EDİYOR
ÖMÜRCAN -PEYNİR HELVASI (31.01.2021-31.01.2022)
Abone ol
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren TEMEK kursları Covid-19 önlemleri kapsamında maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralları çerçevesinde hız kesmeden devam ediyor.
YILMAZ MOBİLYA - 6 AYLIK

Tekirdağ’da 11 ilçe merkezi ve mahallelerde vatandaşlardan gelen talepler üzerine ücretsiz olarak açılan ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme kurslarında alanlarında başarılı usta eğitimciler tarafından verilen kursların sonunda kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı belgeler veriliyor.

KURSLAR SAYESİNDE İŞ DÜNYASINDA İSTİDAM FIRSATI

TEMEK kursları sonunda oluşturulan projelerle kursiyerlere iş dünyasında istihdam fırsatı ve ev ekonomisine katkı sağlanıyor. Muratlı’da düzenlenen Çinicilik Kursunun Öğretmeni Fatma Çoban; kursiyerlerin kontrollü ve kademeli olarak kurslara alındığını, haftanın 3 günü, günlük 8 saat eğitimlerin verildiğini ifade etti.

Özellikle kursiyerlerin almış oldukları bu eğitimleri hediyelik eşya sektöründe değerlendirdikleri belirten Fatma Çoban; “Kursumuzda çini işlemeciliği ve boyacı olarak 318 saatlik bir kurs süresine sahibiz. Kursiyerlerimize nokta, çizgi eğitimi, renk bilgilendirmesi, desen tasarımı, renklendirme ve tahrirleme eğitimlerini sırasıyla veriyoruz. Vatandaşlar, kurslara ulaşmak için Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizin TEMEK sayfasında kursiyer başvurusu bölümünden kurs talep formlarını doldurarak başvurularını yapabilirler.” Diyerek Seramik ve Çinicilik Kursu ve TEMEK internet sayfası hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Çinicilik Kursuna katılan kursiyerler de kendilerine bu şekilde bir imkân tanıyan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a teşekkür edip, kurslardan çok memnun kaldıklarını ve kursların olmasından dolayı büyük mutluluk duydukları ifade ettiler.

151 KURS ÇEŞİDİ BULUNUYOR

TEMEK kurslarında; Ahşap Teknolojisi, Bahçecilik, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Bilişim Teknolojisi, El Sanatları Teknolojisi, Gıda Teknolojisi, Grafik ve Fotoğraf, Güzellik ve Saç Bakımı, Giyim Üretim Teknolojisi, Halkla İlişkiler ve Organizasyon, Hasta ve Yaşlı Hizmetleri, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri, Kuyumculuk Teknolojisi, Kişisel Gelişim ve Eğitim, Makine Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Motorlu Araçlar Teknolojisi, Muhasebe ve Finansman, Müzik ve Gösteri Sanatları, Pazarlama ve Perakende, Radyo ve Televizyon, Sanat ve Tasarım, Seramik ve Cam Teknolojisi, Spor, Tarım Teknolojileri, Tekstil Teknolojisi, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, Ulaştırma Hizmetleri, Yabancı Diller, Yiyecek ve İçecek Hizmetleri ile Çocuk Gelişimi ve Eğitimi dallarında yer alan 151 kurs çeşidi bulunuyor.

Seramik ve Çinicilik Kursu hakkında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin paylaştığı videoyu https://www.facebook.com/tdagbld/videos/448726616423601 linkinden ya da Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin tüm sosyal medya sayfalarından izleyebilirsiniz.

TEMEK kursları hakkında detaylı bilgi için https://temek.tekirdag.bel.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

YÜKAY_İŞ_İLANI

Kaynak:Haber Merkezi


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BBP Genel Başkan Yardımcısı Yardımcıoğlu’ndan Bildiri Yayınlayan 104 Amiral’e: Hodri Medyan!Önceki Haber

BBP Genel Başkan Yardımcısı Yardımcıoğlu...

Tekirdağ'da orman yangını; 5 noktada çıktıSonraki Haber

Tekirdağ'da orman yangını; 5 noktada çık...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!