MALTAY
REKLAM_ALANI_485X250_HABER_İÇİ

Tekirdağ'da 2 hastane 'referans hastane' olarak gösterildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tekirdağ'da 2 hastane 'referans hastane' olarak gösterildi
ÖMÜRCAN -PEYNİR HELVASI (31.01.2021-31.01.2022)
Abone ol
TEKİRDAĞ'da, Vali Aziz Yıldırım başkanlığında, koronavirüse karşı kentte alınan tedbirlere ilişkin toplantı düzenlendi. Vali Yıldırım, Tekirdağ'daki 2 devlet hastanesinin Sağlık Bakanlığı'nca koronavirüse karşı 'referans hastane' olarak gösterildiğini bildirdi.

 

​Vali Aziz Yıldırım'ın başkanlığında, kentte koronavirüse karşı alınan tedbirlere ilişkin düzenlenen toplantı, Valilik Toplantı Salonu'nda, gerçekleştirildi. Toplantıya, İl Sağlık Müdürü Cengiz Becerir, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Hacı Bayram Zengin, kaymakamlar, belediye başkanları ve kurum amirleri katıldı. Toplantıda konuşan Vali Aziz Yıldırım, Türkiye'de ilk koronavirüs vakasının görülmesinin ardından gerekli tedbirlerin alındığını belirterek, "Bu da dışarısı ile teması bulunan kişiler aracılığı ile oldu. Onun içinde tedbirler biraz daha artırıldı. Yurt dışına çıkışlara kısıtlamalar getirildi. Birtakım büyük ve kalabalık toplantılar da ertelendi. Buna bağlı olarak bizim de ertelediğimiz toplantılar var. Koronavirüsle ilgili bilgilendirme toplantısı korona yüzünden iptal edilmemeliydi. Bunu mutlaka yapmalıyız ki sizleri bilgilendirelim. İlimizde şu ana kadar herhangi bir vaka tespit edilmedi. İnşallah bundan sonra da olmaz" dedi.

ÇORLU VE TEKİRDAĞ DEVLET HASTANELERİ REFERANS HASTANE 

Ülke genelindeki önlemler kapsamında Tekirdağ'da 2 devlet hastanesinin Sağlık Bakanlığı'nca 'referans hastane' olarak gösterildiğini ifade eden Vali Yıldırım, "Tekirdağ'da 2 hastane Sağlık Bakanlığımız tarafından referans hastane olarak belirlendi. Bir tanesi Süleymanpaşa'da bulunan Tekirdağ Devlet Hastanesi, bir tanesi de Çorlu'da bulunan Çorlu Devlet Hastanesi. Bunlar referans hastane olarak belirlendi" diye konuştu. 

Toplantıda, şehir genelinde yürütülen çalışmalarda değerlendirildi. Toplantı, İl Sağlık Müdürü Dr. Cengiz Becerir, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Hacı Bayram Zengin'in koronavirüs hakkında bilgilendirme sunumunun ardından sona erdi.

Kaynak:DHA


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
9/8'lik koronavirüs şarkısı ilgi görüyorÖnceki Haber

9/8'lik koronavirüs şarkısı ilgi görüyor

Son dakika… Okullar tatil edildi! Corona virüsü zirvesi sonrası flaş kararlarSonraki Haber

Son dakika… Okullar tatil edildi! Corona...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!