EVREN MUTFAK
REKLAM ALANI - BOŞ 1
REKLAM ALANI - BOŞ 2
MALTAY
KÖFTECİ MUSTAFA

Tekirdağ Tarım Sektörü Değerlendirme Toplantısı, Malkara’da Gerçekleştirildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tekirdağ Tarım Sektörü Değerlendirme Toplantısı, Malkara’da Gerçekleştirildi
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin Tekirdağ ziyareti öncesi, Malkara’da “Tekirdağ Tarım Sektörü Değerlendirme Toplantısı” yapıldı
AYDIN KÖMÜR - AYKUT MERİÇ
YILMAZ MOBİLYA

Malkara Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; Tekirdağ Tarım ve Orman İl Müdürü Oktay Öcal, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, AK Parti Malkara İlçe Başkanı Gökhan Şentürk, Malkara Ticaret Borsası Başkanı Atila Ayaz, Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ümran Bilgin, Tekirdağ İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ergin Durgun, Malkara Ziraat Odası Başkanı Mustafa Gündüz, Malkara Süt Üreticileri Birliği Başkanı Osman Turgutlugil, STK temsilcileri ve tarım paydaşları katıldı.

Düzenlenen toplantı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

OKTAY ÖCAL: “SIKINTI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİMİZİ BAKANIMIZA SUNACAĞIZ”

Toplantıda konuşan Tekirdağ Tarım ve Orman İl Müdürü Oktay Öcal; “Tekirdağ ili olarak, tarım ve hayvancılığın geniş yer tuttuğu bir ilde yaşıyoruz, hayatımızı devam ettiriyoruz. İlimizde tarım ve hayvancılık çiftçilerimiz ve üreticilerimiz için gelir kaynaklar olarak önde geliyor. Tabiki biz de Tekirdağ Tarım ve Orman İl Müdürlüğü olarak bu konuda hep beraber çalışıyoruz. Katılımlarınızdan dolayı öncelikle hepinize teşekkür ediyoruz. Sorunlarımız her zaman oluyor çünkü her zaman daha iyiyi istiyoruz. Her zaman daha iyiyi istiyorsak sorunlarımız olacak, çözüm önerilerimiz olacak. Bunlarla ilgili de hep beraber toplanacağız, karşılıklı fikirlerimizi paylaşacağız, çözümler üreteceğiz ve böylece yöremize ilimize faydalı olmaya çalışacağız. Hem bakanlık olarak hem de siz STK temsilcilerimiz olarak bizim birincil görevimiz. Tarım ve Orman Bakanımızın bu hafta sonu Tekirdağ’a bir ziyareti planlanıyor. Bu ziyaret öncesi STK’larla birlikte bir toplantı düzenleyerek, sıkıntı ve dertleri dinleyelim, sorunlarımız varsa önerilerimiz varsa bunları dinleyerek kayda alalım diye böyle bir toplantı düzenledik. Aklınıza gelen sorunlar ve çözümleri Tarım ve Orman Bakanımızın ziyareti öncesi kayıt altına alacağız ve ona sunacağız. İnşallah verimli bir toplantı olur” dedi.

MESTAN ÖZCAN: “SU MESELESİ TEKİRDAĞ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Oktay Öcal’ın ardından söz alan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan ise; “Toplantımız hayırlara vesile olsun. İl müdürümüzün de dediği gibi Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli, Allah kısmet ederse 25 Temmuz Cumartesi günü Tekirdağ’da olacak. Geleceği kesin bir aksilik olmazsa. Bir aksilik olmazsa saat 10.00’da Yahya Beyatlı Kültür Merkezi’nde programımıza başlıyor olacağız. Yine orada bütün tarım paydaşlarımızı, STK’larımızı, kooperatif başkanlarımızı davet edeceğiz. Bu toplantı, bakanlığımız nezdinde hazırlanan sektör toplantısı adı altında bütün illerde gerçekleşiyor. İnşallah Tekirdağ için faydalı bir toplantı olacak. Biz 2016 yılında AK Parti İl Başkanlığı’nda burada bir toplantı daha yapmıştık. O dönemin bakanı Faruk Çelik bakanımız, Tekirdağ’a teşrif edeceklerdi. Gelmeden evvel kendisine bazı bilgi paylaşımları yapmak gelmeden hazırlıklı olmak adına da buranın sorunlarını kabaca göndermiştik. Çözüm önerilerine ilişkin yine Ramada Otel’de bir toplantı gerçekleştirmiştik. Orada bir miktar beklentilerimizin giderildiğine de şahit olmuştuk. Dolayısıyla biz bu toplantıları ne kadar sık yaparsak, sorunlarımızın çözümü noktasında o kadar daha hızlı hareket etmiş olacağız. Öyle düşünüyorum. Su konusu çok önemli. Her ay AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu toplantılara katılıyoruz. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katılıyoruz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte. Bu toplantıların tümünde il başkanlarından konuşmak isteyenler el kaldırıyor ve sorunları dinliyoruz. Şimdiye kadar her toplantıda söz aldım. Dikkat ettiğim bir şey var; söz alan illerin tümünde, bilhassa tarımı ilgilendiren kısımlarda suyla ilgili Anadolu’da Türkiye’nin her yerinde bir talep var. Su meselesi Tekirdağ için de çok önemli. 4 milyon dekar tarım arazimiz var ama 186 bin dekar sulanabilir arazimiz var. Şarköy’den zeytini, üzümü, kirazı konuşacağız belki. Belki Malkara için hayvancılık, süt ürünleri, et ürünleri konuşacağız. Hayrabolu’ya geçtiğimizde belki çeltiği, buğdayı, ayçiçeğini konuşacağız. Ama nereden bakarsanız bakın hem hayvansal hem bitkisel üretimde bu şehrin en büyük eksikliğinin su olduğunu, suyun bir an önce çözülmesi gerektiğini görmüş olduk. Ben de siyaset yapıyorum belki ama aslında ben de bir tarım üreticisiyim. Hayvancılık yapıyorum, toprak işliyorum ve gıda sanayicisi olarak bu toplantıları önemsiyorum. Şehrimizin eksikliklerinin sadece benim anlatmamla giderilemeyeceğini, birlik ve beraberlikle çözüleceğini biliyorum. Dolayısıyla bu toplantının çok önemli olduğunu biliyorum. Bu şehrin sorunlarını, problemlerini burada belirleyerek bakanımıza söylemeyi çok arzu ediyoruz” diye konuştu.

Daha sonra toplantıda söz alan STK temsilcileri ve tarım paydaşları sırayla söz alarak sektörde yaşadıkları sıkıntılar, çözüm önerileri ve yen fikirlere ilişkin düşüncelerini anlattılar ve merak ettikleri soruları sorma fırsatı buldular.

Durgunlar Danışmanlık & Veteriner Kliniği

Kaynak:Haber Merkezi


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AK Parti İl Başkanı Özcan; ‘Su Faturalarından Kötü Kokular Gelmeye Başladı’Önceki Haber

AK Parti İl Başkanı Özcan; ‘Su Faturalar...

ÖZ GÜR Petrol Ofisi Malkara’da AçıldıSonraki Haber

ÖZ GÜR Petrol Ofisi Malkara’da Açıldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!