MALTAY
MEVA MÜHENDİSLİK (3 AY)

Tekirdağ DSYB, Karaevli Tarım Fuarında “Buzağı Güzellik Yarışması” Düzenledi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÖMÜRCAN -PEYNİR HELVASI (31.01.2021-31.01.2022)
Abone ol
DLG Fuarcılık Tarım ve Teknoloji Günleri Karaevli Fuar alanında 3 Eylül 2021 Cuma günü saat 11:00’da Tekirdağ DSYB “Buzağı Güzellik Yarışması” düzenledi.
Malkara Esnaf Odası Seçimlerini Kim Kazanır?

Buzağı güzellik yarışmasında açıklama yapan Tekirdağ İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ergin Durgun;"DLG Fuarcılık Tarım ve Teknoloji Günleri Karaevli Fuar alanında 3 Eylül Cuma günü saat 11:00’da “Buzağı Güzellik Yarışmamızı” gerçekleştirdik.

Bu yarışma ilimizde kaliteli damızlık özelliğe sahip sığır yetiştiriciliği yapan üyelerimizi ödüllendirmek ve teşvik etmek için, ayrıca üyelerimizin yetiştirdiği kaliteli damızlık özelliğe sahip Holstein cinsi damızlık buzağıları bölgemiz ve ülke genelinde tanıtmak için düzenlenmiştir."Yarışmayı daha önce ilan etmiştik. Başvurular sonucunda birliğimizin teknik personeli işletmelere giderek, bu hayvanları bir ön değerlendirmeden geçirdi. Daha sonra 8 dişi buzağımız buraya katılmaya hak kazandılar. Burada bir final müsabakası olacak. Bu yarışma sonucunda birinci, ikinci ve üçüncüye sponsor firmalar tarafından da çeşitli ödüller hediye edilecek. Biz birlik olarak altın hediye edeceğiz. Bu yarışmalardaki amacımız iyi ırk yetiştiren üreticilerimizi ödüllendirmek. Buzağılarda dış görünüş açısından bir değerlendirme var? Anne özellik açısından bir değerlendirme var? Baba ve anne özellikleri açısından kriterlere bakılacak. Amacımız, Tekirdağ İlimizde iyi ırk özelliğine sahip hayvan yetiştiren üyelerimizi ödüllendirmek ve teşvik etmektir. Bu sebeple burada hayvanlarımızı sergilemek ve tanıtımı yapmak amacıyla bu yarışmayı düzenledik” dedi. 

EVRENBEYLİ ÜRETİCİNİN BUZAĞISI 1.NCİ SEÇİLDİ

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği’nden Ziraat Mühendisi Onur YİĞİT tarafından 8 Holstein buzağı birçok kriter açısından değerlendirmeye alınarak puanlama yapıldı. Hakem Onur Yiğit’in yapmış olduğu puanlamaya göre en yüksek puanı alan Malkara İlçesi Evrenbey Mahallesinden Mehmet İşcan’ın sahibi olduğu buzağı 1. olurken, Malkara ilçesi Gözsüz Mahallesinden Ahmet Korkmaz’ın buzağı ikinci oldu. Hayrabolu Umurbey Mahallesinden Şener Çevik’in buzağı ise üçüncü oldu.

Yarışma sonucunda dereceye giren buzağıların sahiplerine protokol tarafından altın, plaket ve katılım sertifikası takdim edildi.

Kaynak:Haber Merkezi


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yük treni, hemzemin geçitte servis minibüsüne çaptı: 6 ölü, 7 yaralıÖnceki Haber

Yük treni, hemzemin geçitte servis minib...

Gölette binlerce balık öldü; kirleten işletmeye 96 bin lira ceza kesildiSonraki Haber

Gölette binlerce balık öldü; kirleten iş...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!