CORONA VİRÜS CANLI
MALTAY
YÜKSEL GÜNGÖR - İŞ İLANI

Son dakika… Cumhurbaşkanlığı’ndan ‘OHAL ve sokağa çıkma yasağı’ iddialarına yanıt!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Son dakika… Cumhurbaşkanlığı’ndan ‘OHAL ve sokağa çıkma yasağı’ iddialarına yanıt!
ŞEREF ÜNVER
Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada "Sokağa çıkma yasağı uygulanacağı iddiası gerçek değil. OHAL söylentisi gerçek değil" denildi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Corona virüsü tedbirleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın resmi sitesinde yer alan açıklamada Altun, Corona virüs ile mücadelenin son derece şeffaf, kararlı ve akılcı bir şekilde devam ettiğini belirtti.

“ÖNERİ VE ŞİKAYETLER DEĞERLENDİRİLİYOR”

Devlet olarak virüsün ülkeye sirayetini asgari düzeyde tutmak için gece gündüz çalışmaları sürdürdüklerine dikkati çeken Altun, bu süreçte her fikir, öneri ve şikayetin en rasyonel şekilde değerlendirildiğini, dinamik ve çözüm odaklı yaklaşımların öncelendiğini vurguladı.

Altun, vatandaşların mücadelenin her safhasında gösterdiği hassasiyetin kendilerini cesaretlendirdiğini ifade ederek, virüsle mücadelenin azami hassasiyet gösterilmesi gereken bir başka boyutunun da iletişim olduğuna dikkati çekti.

İletişim araçlarının böylesine etkin kullanıldığı bir atmosferde oluşturulan dezenformasyonun önüne geçilmesinin oldukça önemli olduğunu değerlendiren Altun, şunları kaydetti:

*Koronavirüs konusunun ülkemizin gündeminde üst sıralara çıktığı ilk günden bu yana özellikle kısıtlayıcı bazı tedbirlerin alınacağı söylentilerinin, gerek sosyal gerekse konvansiyonel medyada kasıtlı olarak ön planda tutulmaya çalışıldığını gözlemlemekteyiz.

OHAL SÖYLEMİ GERÇEĞİ YANSITMIYOR

*Özellikle olağanüstü hal ilan edileceği, sokağa çıkma yasağı uygulanacağı ya da seyahat kısıtlamalarının getirileceği yönündeki söylentilerin gerçeği yansıtmadığını, bu tür kapsamlı kısıtlayıcı adımların gündemimizde olmadığını altını çizerek ifade etmek isteriz.

*Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yürüttüğümüz bu mücadelede vatandaşlarımızın sağlığı ve güvenliğinin yanında özgürlüklerini de koruma sorumluluğumuzun bulunduğu bilinciyle, resmi kaynaklar tarafından teyit edilmemiş hiçbir habere, bilgiye, duyuma ya da söylentiye itibar edilmemesini istirham ederiz.

Altun, Türkiye’nin bu süreci de devlet millet dayanışmasıyla atlatacağına dair inançlarının tam olduğunu ifade etti.

dailymotion

Kaynak:Sözcü


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Son dakika… BDDK’dan kredi takibiyle ilgili Corona virüsü değişikliği!Önceki Haber

Son dakika… BDDK’dan kredi takibiyle ilg...

TFF Başkanı Nihat Özdemir: ‘Nisan ayının sonuna kadar seyircisiz oynanacak’Sonraki Haber

TFF Başkanı Nihat Özdemir: ‘Nisan ayının...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!