EVREN MUTFAK
REKLAM ALANI - BOŞ 1
REKLAM ALANI - BOŞ 2
MALTAY
KÖFTECİ MUSTAFA

Sokak hayvanları için iletişim grubu kuruldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sokak hayvanları için iletişim grubu kuruldu
Kırklareli'de Vali Osman Bilgin'intalimatıyla yapılan geniş katılımlı toplantıda, sokak hayvanlarının durumu ele alınıp, iletişim grubu kurulması kararlaştırıldı.
REKLAM ALANI - BOŞ 3
YILMAZ MOBİLYA

Kırklareli Valisi Osman Bilgin'in talimatıyla, kamu ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve hayvanseverlerin katıldığı toplantı düzenlenerek, sokak hayvanları için yapılacak çalışmalar ele alındı. Valilikten yapılan açıklamada, "Çevre ve halk sağlığı açısından daha yaşanılabilir bir ortam oluşturabilmek için, gündelik yaşamımızın birer parçası olan sokaklarda yaşayan dostlarımızın sayı, beslenme, sağlık, kayıt ve üremelerinin kontrolü önem arz etmektedir. Bu kapsamda valimiz Osman Bilgin'in talimatları doğrultusunda ilgili kamu kurum ve kuruluşları, STK temsilcileri ve hayvan severlerimizin katılım sağladığı bir toplantı yapılmıştır.

Toplantıda, toplum sağlığı açısından önem arz eden sokak hayvanlarının beslenme, kısırlaştırma ve rehabilitasyonu vb. konuların hayvan hakları çerçevesinde değerlendirilerek toplumun tüm kesimini mutlu edecek gerekli çalışmaların yapılacağı ve yapılan çalışmaların da takipçisi olunacağı vurgulanmıştır. Bu amaçla; kurum yetkilileri arasından ildeki sorunları takip edip çözüme kavuşturacak koordinatörler belirlenmiş olup, koordinatörlerin yanı sıra kaymakamlıklar, belediyeler, özel idare yetkilileri ile hayvan severler arasında koordinasyonu sağlamak amacıyla bir iletişim grubu kurulması kararı alınmıştır" denildi

Toplantıda, koronavirüs salgını nedeniyle valiliğin düzenlediği ve sokak hayvanları için kulübe ve mama desteğinin verildiği  'Sağlıklı Patilerimiz' projesinin önemine vurgu yapılarak, proje ile hayvanseverlerin görüş ve önerileri alınıp, projenin etkin şekilde sürdürülmesi kararlaştırıldı.

REKLAM ALANI - BOŞ 4

Kaynak:DHA


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şarköylü öğrenciler, internet Türkiye'yi tanıtıyorÖnceki Haber

Şarköylü öğrenciler, internet Türkiye'yi...

Ev sahiplerinin sopalarla dövdüğü engelli Sercan, yardım bekliyorSonraki Haber

Ev sahiplerinin sopalarla dövdüğü engell...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!