WHATSAPP İHBAR HATTI
MALTAY

Şarköy Hastanesi Hizmetleriyle Fark Yaratıyor!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Şarköy Hastanesi Hizmetleriyle Fark Yaratıyor!
ŞEREF ÜNVER
Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Koronavirüse karşı Şarköy Devlet Hastanesi sağlık çalışanlarına ve hastalarına aldığı önlemler ile hastalarına son teknoloji araç ve gereçlerle yaptığı müdahaleler ile takdir topluyor.
YILMAZ MOBİLYA

Şarköy Son Haber ekibi olarak Şarköy Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Yücel Polat ve Hastane Müdürü Hasan Altın’a Koronavirüse karşı alınan önlemleri ve yapılan uygulamaları yerinde görmek için bir dizi ziyaret gerçekleştirdik.

Şarköy Devlet Hastanesinin Koronavirüse karşı aldığı önlemleri tek tek yerinde anlatan Hastane Müdürü Hasan Altın; Danışma birimlerimize koruyucu pleksi özellikli bariyerler koyduk.

HASTANEMİZDE KOVİD-19 POLİKLİNİĞİ MEVCUT

Koronavirüs ile mücadelemiz kapsamında şüpheli ve olası vakalarımız geldiğinde ilk olarak Biyolojik Numune Alma Kabinimizde numunelerini alarak değerlendirmeye gönderiyoruz. Ayrıca, hastanemizde olası vakalarımıza özel olarak muayene olduğu Kovid-19 polikliniği mevcut. Bu odamızda da numune alma kabinimiz var.

Hastanemizin yer ve yüzeylerini dezenfektanlarla temizliğini çok sık periyotlar halinde gerçekleştiriyoruz. Müşahede alanlarımızda hava sirkülasyonun her zaman temiz olması için Aseptizör cihazı kullanıyoruz. Bu Aseptizör cihazı ortamda bulunan havayı 2 saate bir düzenli aralıklarla temizliyor.

Hastanemizde görev yapan personelimizde kişisel koruyucu ekipmanlarımız mevcut. Bunlar; “Maske, eldiven, siperlik, biyolojik tulum (su buharı geçirmiyor ve %100’lük bir korumaya sahip) ve tek kullanımlık koruyucu önlük)  

Tüm servis girişlerine terlik ve ayakkabı değiştirme üniteleri koyarak, hijyenik paspaslar yerleştirdik.

DİNLENME ODALARINA İYONİZER HAVA TEMİZLEME CİHAZI KONULDU

Tüm personellimizin dinlenme odalarına İyonizer özellikli hava temizleme cihazları konuldu. Müşahede odalarımızdaki gibi Kovid-19 polikliniğimizde, acil müdahale odamızda da havanın temiz kalması için ve personellerimizin de temiz havada dinlenmesi için ve gelen olası vakalarımızın da temiz bir havaya sahip olan bir ortamda bulunması için ihtiyaç görülen her alanımıza İyonizer özellikli hava temizleme cihazlarını temin ederek montajını gerçekleştirdik. Şu an hepsi çalışır durumdadır, şeklinde konuştu.

YENİ DOĞAN ALANIMIZ BUHARLI DEZENFEKSİYON CİHAZLARI İLE TEMİZLENİYOR

Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Yücel Polat ise yaptığı açıklamada; Hastanemizde toplam 50 yataklı, 5 yoğun bakım ünitemiz ile 6 diyaliz ünitesi mevcut. Acil servisimizde 10 müşahede yatağımız mevcut. Kapasitemizi eski hastanemize göre neredeyse iki katına çıkardık.

Çocuk servisimizde kütüphanemizi ve eğitici kişisel el becerilerini geliştirmesine yönelik odamızı tamamladıktan sonra bu alanımızın nasıl temizlenmesi gerektiği için çok yoğun çalıştık ve yurt dışında yeni doğan küvezlerin ve yeni doğan alanlarının kimyasal çamaşır sularıyla temizlenmediğini buharlı dezenfeksiyon cihazları ile temizlendiğini araştırmalarımız sonucunda bulduk.

Koronavirüs salgını daha dünyada yokken buharlı dezenfeksiyon cihazlarımızı hastanemize kazandırdık. Çocuk alanlarımızı buharlı dezenfeksiyon cihazlarımızla temizliyoruz.

Ayrıca 3 adet sırt spreyleme cihazıyla tüm bekleme alanları, asansörlerimiz, merdiven korkulukları, koltuklarımızı ve ihtiyaç duyulan her yer 7/24 hastanemizin her köşesi genel kullanımda vatandaşlarımızın ve personelimizin tuttuğu her yer temizleniyor. Hijyen ve temizlik konusunda içimiz bu konuda çok rahatız. Sağlık personelimiz Kovid- 19’a karşı yaptığı çalışmalar kapsamında hiçbiri kazayla da olsa bu hastalığa yakalanmadı. Bu bizim için çok büyük sevinç kaynağıdır.

Video teleskop cihazını da Kovid-19 salgınından önce planladık. Şarköy’ün mesafesi uzak. Merkeze en uzak ilçesi konumunda. İhtiyaç kapsamında hastalarımıza solunum yetmezliği dolayısıyla nefes alması için hortum takılması gerekiyor. Bu çok zor bir işlem. Bunu biz görerek kameralı bir şekilde yapalım dedik ve hastanemize Video teleskop cihazını kazandırdık. Bu konuda da içimiz çok rahat, şeklinde konuştu.

Başhekim Uzm. Dr. Yücel POLAT Kimdir?

Hastanemiz Başhekimi Uzm Dr Yücel POLAT Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezunu olup uzmanlık ihtisasını Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalında tamamlamıştır.
Kurumumuzda Mayıs 2018 tarihinde Başhekim olarak göreve başlamıştır.

Hastane Müdürü Hasan ALTIN Kimdir?

Hastanemiz İdari ve Mali İşler Müdürü Hasan ALTIN Uludağ Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu mezunu olup Ocak 2015 yılından beri kurumumuzun İdari ve Mali İşler Müdürlüğü görevini yürütmektedir. 

Kaynak:Malkara Haber


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Boğanın boynuz darbeleriyle yaralandı, hastanede öldüÖnceki Haber

Boğanın boynuz darbeleriyle yaralandı, h...

Doç. Dr. Can: Pandemi sonrası Milli Eğitim Şurası toplanmalıSonraki Haber

Doç. Dr. Can: Pandemi sonrası Milli Eğit...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!