MALTAY
MEVA MÜHENDİSLİK (3 AY)

Nergiz Karaağaçlı Öztürk, Malkara Esnaf Odasına Başkan Adaylığını Açıkladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Nergiz Karaağaçlı Öztürk, Malkara Esnaf Odasına Başkan Adaylığını Açıkladı
ÖMÜRCAN -PEYNİR HELVASI (31.01.2021-31.01.2022)
Abone ol
2011 yılından günümüze Malkara ilçesinde eğitim ve sanat sektöründe başarılı bir şekilde Rüzgar Sanat Merkezi olarak hizmet veren Nergiz Karaağaçlı Öztürk, Malkara Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adaylığını açıkladı.
Malkara Esnaf Odası Seçimlerini Kim Kazanır?

18 Kasım 2021 Perşembe günü Camiatik Mahallesi Şehit Temizer Caddesinde yeni taşındığı Rüzgar Sanat Merkezinde Malkara basınıyla bir araya gelen Nergiz Karaağaçlı Öztürk, yaptığı basın açıklamasında ; “GAYRET ve ÖZVERİ” benim ve ekibimin temel ilkesi olacak. Birlikte karar alıp, birlikte yönetelim” dedi. 

Malkara Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Nergiz Karaağaçlı Öztürk’ün BASIN AÇIKLAMASI;

BİRLİKTE KARAR, BİRLİKTE YÖNETİM

“Malkara ilçemizin ekonomisinin lokomotifi olan esnaflarımız; Esnaflık yaşadığımız yerin hem ekonomisini hem de hizmet ihtiyacını ayakta tutan en değerli meslek grubudur. Ülke ekonomisinin içinde bulunduğu durum, pandeminin olumsuz etkileri ve zincir marketlerin baskısı altında kalan esnafımız adeta can çekişmektedir. Esnaf olarak her birimiz aylık sabit giderlerimizi karşılamanın dışında kazançsız olarak ayı tamamlıyoruz.

“GAYRET VE ÖZVERİ” BENİM VE EKİBİMİN TEMEL İLKESİ OLACAK

1984 yılında Malkara’da dünyaya geldim. İlk ve Ortaokulu Malkara’da, Liseyi Edirne’de, Yükseköğrenimimi İstanbul Marmara Üniversitesinde tamamladıktan sonra baba ocağı Malkara’ya döndüm. 4 kuşaktır esnaflık yapan bir ailenin kızıyım. Eşim ve ben ilçe esnafı olarak hayatımızı idame ettiriyoruz. Esnaf kültürü içinde, esnaflığın sorunlarını bilerek yetiştim. Bu sorunların çözümüne katkı sunacak en güçlü yapı esnaf odasıdır. Adaylığım temelinde tüm üyelerimizle birlikte karar alıp uygulamak yatmaktadır. “GAYRET ve ÖZVERİ” benim ve ekibimin temel ilkesi olacaktır. Her üyemiz, karşılaştığı sorunun çözümünde zaman mevhumu gözetmeksizin beni yanında görecektir.
Bizler küçük bir ilçede yaşıyoruz ve hergün birbirimizi görüyoruz. Cenazemizde de düğünümüzde de hep bir aradayız. Esnafımız kendi dükkanında olmayan bir ürün için müşterisini komşu esnafına veya ilçenin bir esnafına yönlendirmesi birlikten kuvvetin doğduğunun en güzel göstergesidir. İlçemizde kazanılan paranın büyük kısmı maalesef ilçe dışında harcanmaktadır. Bu nakit göçünü tersine çevirmek için Esnaf Odası olarak bizim de üzerimize düşen görevler vardır. Esnaf odası önderliğinde eksiklerimizi tamamlayarak halkımıza; “Biz sizler için hazırız, daha keyifli, daha ekonomik alışveriş için sizleri bekliyoruz” sloganıyla yürüteceğimiz kampanya ile ilçemizden kaçan nakit akışını ilçe içinde tutmaya çalışacağız. Kadın – erkek demeden tüm esnaflarımızla birlikte kol kola, omuz omuza çalışarak ilçemize değer katan tüm esnaflarımızın gelirini artırmak en büyük hedefimdir.

Dünya çok hızlı değişiyor. Esnafımızın bu değişimi yakalaması için tüm meslek kollarıyla birlikte çalışmak istiyorum. Bunun için meslek komiteleri kurup düzenli aralıklarla sorunlara ortak çözüm yolları bulmayı hedefliyorum. Her meslek grubundan olan esnaf arkadaşlarımla ben değil biz olacağız. İlçemizdeki tüm esnaflarımızla bir olarak birlik içinde, tarafsız olarak çalışacağıma inanıyor ve ekonomik anlamda esnaflarımızı destekleyecek projelerle esnafımıza, Malkara’mıza hizmet etmeye talibim. Saygılarımla… “dedi.


 • 1
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sirke fabrikasında 77 ton sahte şarap ele geçirildiÖnceki Haber

Sirke fabrikasında 77 ton sahte şarap el...

Enerji Çalışanları Haftası Malkara’da KutlandıSonraki Haber

Enerji Çalışanları Haftası Malkara’da Ku...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!