MASKENİ TAK
REKLAM ALANI - BOŞ 1
REKLAM ALANI - BOŞ 2
MALTAY
KÖFTECİ MUSTAFA

Malkara’da Jandarma ve Polis ekipleri KADES hakkında bilgi verdi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Malkara’da Jandarma ve Polis ekipleri KADES hakkında bilgi verdi
Abone ol
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Malkara ilçesinde Kadın Polis ve Jandarma’dan oluşan ekipler Kadın Acil Destek (KADES) uygulaması hakkında kadınlara bilgi verdi.

Atatürk Anıtı önünde, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü için düzenlenen programa Malkara Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Hakan Yıldız, İlçe Jandarma Karakolu İsmail Erdoğan ve polis ile jandarma ekipleri katıldı.

Ekipler, Atatürk Anıtı önünde kurdukları standın önünde vatandaşlara mobil cihazlar için geliştirilen KADES'i anlatan broşürler dağıtarak nasıl kullanılacağını anlattı. Cadde üzerinden geçen kadınlara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel tarafından karanfil dağıtırken, kadın jandarma ve polis ekipleri tarafından gün boyunca bilgilendirme yapıp kadınlara karanfil dağıttılar.

Malkara’da Jandarma ve Polis ekipleri KADES hakkında bilgi verdi

'KADINA ŞİDDET İHANETTİR'

Etkinlikte konuşan İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, "Modern ceza hukuku kapsamında kadınlarımıza yönelik yapılan el kaldırma, fiziki ve psikolojik şiddet gibi her türlü şiddete karşı da hukuki ve cezai durumlar uygulanmaktadır. İçişleri Bakanlığımızın da KADES uygulaması var. Çocuklarımızın ve kadınlarımızın şiddete maruz kalma ihtimali veya başkasının şiddet gördüğü hususunu anlık ihbar etmesiyle ve anında ilgili birimimizin de müdahalesiyle bu durumun önleyici anlamda önüne geçilmiş olacaktır.

Kadın güçlü olursa, fiziki ve mental olarak aile güçlüdür. Aile güçlü olursa toplum güçlü olur. Toplum güçlü olursa da devlet güçlü olur. Devletin nüvesi kadındır. Kadına şiddetin bir ihanet olduğunu, bir insanlık suçu olduğunu tekrar buradan haykırıyoruz. Mücadelemiz sonuna kadar devam edecek" ifadelerinin kullandı.

Malkara’da Jandarma ve Polis ekipleri KADES hakkında bilgi verdiMalkara’da Jandarma ve Polis ekipleri KADES hakkında bilgi verdi

Kaynak:Haber Merkezi


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Malkara’da 500 Bin TL’lik Traktör HırsızlığıÖnceki Haber

Malkara’da 500 Bin TL’lik Traktör Hırsız...

Malkara’da Çalınan Traktörlerden Biri BulunduSonraki Haber

Malkara’da Çalınan Traktörlerden Biri Bu...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!