YATAY REKLAM ALANI - ANASAYFA3
MALTAY
KUT TEKSTİL - 2 AY

Malkara’da Aromatik Bitkiler Hasat Makinası Yapıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Abone ol
Malkara Yeni Sanayi Sitesi 13. Blok’taki dükkanında Barış Torna sahibi Mehmet Allı 60 günde tamamen milli ve yerli imkanlarla hazırladığı “AROMATİK BİTKİLER HASAT MAKİNASINI” büyük bir gururla kamuoyuna tanıttı. Hedefimiz, makinamızı Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinden sonra yurt dışına ihracatını gerçekleştirmek” dedi.
MAYBİ İŞ İLANI

Türkiye Medya TV olarak Barış Torna sahibi Mehmet Allı’yı Malkara Yeni Sanayi Sitesi 13. Blok’taki dükkanında ziyaret ettik ve Türkiye’de bir ilk olan ve tamamen yerli ve milli imkanlarla Malkara’da üretilen “Aromatik Bitkiler Hasat Makinasının” nasıl hayat bulduğunu mucidinden dinledik. 

HEDEFİMİZ, MAKİNAMIZI TÜRKİYE’NİN TÜM İL VE İLÇELERİNDEN SONRA YURT DIŞINA İHRACATINI GERÇEKLEŞTİRMEK

Barış Torna sahibi Mehmet Allı yaptığı açıklamada; Barış Torna olarak 2 ayda (60 günde) tasarımı ve üretimi tamamen milli ve yerli imkanlarla hazırladığımız “Aromatik Bitkiler Hasat Makinasını” bugün itibariyle bitirdik. AROMATİK BİTKİLER HASAT MAKİNASI, karık aralıkları farklılık gösteren Lavanta, Altın Otu, Ada Çayı, Nane, Kekik vb. Aromatik birçok bitkinin hasat edilmesi için üretilmiştir. BARIŞ TORNA olarak, üreticilerimize faydalı olabilecek her türlü özelliği en ince ayrıntısına kadar düşünerek “AROMATİK BİTKİLER HASAT MAKİNAMIZDA uyguladık. Malkara’mızda büyük bir gururla ürettiğimiz makinamızı güzel geri dönüşlerin ışığında önümüzdeki günlerde BARIŞ TORNA olarak seri üretime geçerek, hedefimiz Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinden sonra yurt dışına ihracatını gerçekleştirmek ”dedi.  Mehmet Allı sözlerini “Biz daha iyisini yapana kadar bizden daha iyisi yok!” diyerek, bu sektörde ne kadar iddialı olduğunu vurguladı.

PATENT BAŞVURUMUZU YAPTIK 

Türk Patent Kurumuna yapmış olduğumuz AROMATİK BİTKİLER HASAT MAKİNAMIZIN faydalı model patent başvurusunu geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdik. Patent başvurumuzun kabulüyle seri üretime geçerek bu sektörün üretim kapasitesini ve makinalaşma ihtiyacını Barış Torna olarak karşılamak istiyoruz” dedi. 

MEHMET ALLI’YI TEBRİK ETTİ, KUTLADI.

Barış Torna sahibi Mehmet Allı'yı bu mutlu gününde Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ümran Bilgin yalnız bırakmayarak, üreticilerin ihtiyaç duyduğu birçok özelliği bulunan AROMATİK BİTKİLER HASAT MAKİNASINI bu kadar kısa zamanda üreten Malkara’mızın adını duyuran Mehmet Allı’yı tebrik ederek, kutladı.

AROMATİK BİTKİLER HASAT MAKİNASININ ÖZELLİKLERİ

 • Her türlü karık aralığına göre ayarlanabilir pistonlu mekanik sistem özelliğinin olması.
 • Ergonomik bant sistemi ile bitkinin zayiat vermeden kolayca çuvallanabilmesi.
 • Çuvala dökülen ürünlerin hidrolik sistem ile römorka kolayca aktarılması.
 • Yol ve tarla pozisyonu olmak üzere iki bölümden oluşan makinanın, nakil sırasında trafikte oluşabilecek kazaların önüne geçilebilmesi için katlanabilir ve traktör genişliğine getirilerek her türlü tehlikenin ortadan kaldırılması. Ayrıca, makinaya özel olarak yapılan römorkör sistemi sayesinde rahat bir şekilde taşınması sağlanmıştır.

BARIŞ TORNA – Mehmet Allı Malkara Yeni Sanayi Sitesi 13. Blok MALKARA / TEKİRDAĞ
İletişim:  (0 541) 902 19 84

YILMAZ MOBİLYA - 6 AYLIK

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kayıp olarak aranıyordu, Ergene Deresi'nde cesedi bulunduÖnceki Haber

Kayıp olarak aranıyordu, Ergene Deresi'n...

Malkara’da kazada faciayı korkuluk demirleri engelledi: 1 yaralıSonraki Haber

Malkara’da kazada faciayı korkuluk demir...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!