REKLAM_ALANI_485X250_üst
MALTAY
REKLAM_ALANI_485X250_HABER_İÇİ

Malkara'da "30 Mart'ta Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz" Uygulaması Gerçekleştirildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÖMÜRCAN -PEYNİR HELVASI (31.01.2021-31.01.2022)
Abone ol
İç İşleri Bakanlığının talimatı üzerine giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermeye dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla 14 Kasım Caddesi üzerinde “30 Mart’ta Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz” uygulaması gerçekleştirildi.
YILMAZ MOBİLYA - 6 AYLIK

Gerçekleştirilen farkındalık programında; Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, İlçe Jandarma Komutanı J. Teğmen İsmail Erdoğan, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Hakan Yıldız, Belediye Başkan Yardımcıları Nuran Başkütük, Ersin Kaçar, basın mensupları, veliler ve öğrenciler yer aldı.

Yaya önceliği konusunda toplum farkındalığını en üst düzeye çıkarmak ve yaya önceliğine verilen önemi vurgulamak amacıyla Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve Belediye Başkan Yardımcısı Nuran Başkütük, Hüseyin Köse İlkokulu önünde bulunan yaya geçidinde öğrenciler birlikte uygulama yaptılar.

Oluşturulan etkinlik ile ilgili bilgiler veren Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel;“ İç İşleri Bakanlığımızın "30 Mart'ta Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz" mottosu ile yaya önceliği vurgusu yapılmasına dair valiliklere yazı gönderilmesinin ardından ilçemizde yaya ve okul geçitleri öncesinde sürücülerin yer/zemin işaretlemeleriyle bir kez daha uyarılarak dikkatlerini daha üst düzeye çıkarmak, bu alanlarda yavaşlamalarını ve yayalara ilk geçiş hakkını vermelerini sağlamak amacıyla farkındalık etkinliğimizi gerçekleştirdik. Tüm araç sürücülerimizin yaya geçitlerinde yavaşlayıp, gerekirse durarak önceliğin yolun karşısına geçen yayaya verilmesini istiyoruz. Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın diyoruz.“ dedi.

Farkındalık etkinliği ile ilgili düşüncelerine belirten Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul;“ Yayaların ve sürücülerin dikkatini çekmek amacıyla güzel bir farkındalık etkinliği gerçekleştirdik. Malkara'lı sürücülerimizinde yaya geçişi olan yerlerdeki kurallara uyacağını temenni ediyoruz. Öncelik Hayatın, Öncelik Yayının diyoruz.“ dedi.

Yapılan uygulamanın ardından, Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve kolluk kuvvetleri araç sürücülerine bilgilendirme broşürü dağıttılar.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Marmara Denizi'nde avlanmaya çıkan balıkçı kaybolduÖnceki Haber

Marmara Denizi'nde avlanmaya çıkan balık...

Tekirdağ’da Atatürk heykeline saldırının faili yakalandıSonraki Haber

Tekirdağ’da Atatürk heykeline saldırının...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!