MALTAY
MEVA MÜHENDİSLİK (3 AY)

Malkara Ticaret Borsası Başkanı Atila Ayaz; “Çiftçilerimizin İhtiyacı Giderilmelidir!..”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Malkara Ticaret Borsası Başkanı Atila Ayaz; “Çiftçilerimizin İhtiyacı Giderilmelidir!..”
ÖMÜRCAN -PEYNİR HELVASI (31.01.2021-31.01.2022)
Abone ol
Malkara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Atila Ayaz; Ülkemizde yaşanan Koronavirüs salgının nedeniyle çiftçilerin ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik bir basın açıklaması yaptı. Başkan Ayaz, açıklamasına öncelikle halkımızın ve üyelerimizin Miraç Kandil’ini tebrik ediyorum diyerek” başladı.
Malkara Esnaf Odası Seçimlerini Kim Kazanır?

Malkara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Atila Ayaz’ın Koronavirüs salgını ve çiftçileri ihtiyaçların karşılanması nedeniyle yaptığı yazılı basın açıklamasında; “Bilindiği gibi dünya genelini etkisi altına alan koronavirüs (covit-19) salgını ülkemizde de baş göstermiştir. Devletimiz de halk sağlığını korumak amacıyla bir takım önlemler almak yoluna gitmiştir.

Bunlardan bir tanesi de sınır kapılarının kapatılması ve transit ticaretin durdurulması oldu. İthalatın yavaşlaması/durması nedeniyle kimya sektöründeki genel problemler ülkemize yansımaktadır. Azotlu kimyevi gübrelerin (% 46 azot üre ve % 26 azot nitrat vb.) Rusya, Ukrayna, İran vb. ülkelerden ithalatının durması sebebiyle gübre fabrikalarında baş gösteren üretim ve sevkiyat problemleri sonucu, tacirlerimiz ve çiftçilerimiz açısından tedarik sıkıntısı başlamış ve fiyatları % 40’a varan oranlarda artış göstermiştir. Yaşadığımız kuraklığa eklenen bu durum genel anlamda kendine yeten tarımsal üretimimizde verim kaybının yaşanmasına ve üretim maliyetlerinin yükselmesine neden olacaktır. Bu sorunun önüne geçebilmek için özellikle azotlu kimyevi gübrelerin ithalatının kontrollü şekilde yapılabilmesi acilen sağlanmalı ve çiftçilerimizin ihtiyacı giderilmelidir. Bu şekilde fiyat istikrarı da sağlanmış olacaktır.

Devletimizden virüs etkisi nedeniyle alınan diğer koruma tedbirlerine ilave olarak bu sorunun çözümü noktasında da bir hamle beklediğimizi kamuoyuna saygı ile arz ederiz” dedi.

Kaynak:Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Malkara Kahveciler Odası’ndan Koronavirüs AçıklamasıÖnceki Haber

Malkara Kahveciler Odası’ndan Koronavirü...

Kuyumcudan koronavirüse karşı şeffaf naylonlu önlemSonraki Haber

Kuyumcudan koronavirüse karşı şeffaf nay...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!