MASKENİ TAK
REKLAM ALANI - BOŞ 1
REKLAM ALANI - BOŞ 2
MALTAY
KÖFTECİ MUSTAFA

Malkara Süt Birliği’nden Üreticilerine “Yıllık Yem” Kampanyası

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Malkara Süt Birliği’nden Üreticilerine “Yıllık Yem” Kampanyası
Abone ol
Malkara Süt Üreticileri Birliği Başkanı Osman Turgutlugil; Pandemi nedeniyle zor koşullar altında üreticilik yapmaya çalışan çiftçilerimize destek olmaya devam ediyoruz. Bundan dolayı da üreticilerimize “Yıllık Yem” kampanyası düzenledik, dedi.

Birlik Başkanı Turgutlugil yaptığı açıklamasında; Birliğimize kayıtlı olan üreticilerimizin pandemi nedeniyle zor günler geçirmektedir. Bizler birlik olarak her zaman üreticimizin yanındayız ve yanında olmaya da devam edeceğiz.

ÜRETİCİLERİMİZ HAYVANCILIKTAN VAZGEÇME NOKTASINA GELDİ

Üretici üyelerimizin temel girdisi kaliteli yem ihtiyacını karşılamada zorlanmaktadır diyen Başkan Osman Turgutlugil; Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs hastalığından dolayı üreticilerimiz ekonomik olarak sıkıntılar çekiyor. Bu neden den dolayı da yem alamayıp hayvanlarını besleyemiyorlar. Haliyle süt verimi ve kalitesi günden güne düşmeye devam ediyor. Süt fiyatlarının düşük kalması, yem, silaj ve veterinerlik maliyetlerinin artmasından dolayı zor günler geçiren üreticilerimiz hayvancılıktan vazgeçme noktasına geldiler.

ÜRETİCİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Süt fiyatlarının 1 yıldan bugüne kadar değişmemesi ve artmaması her türlü girdilerin fiyatının arttığı bu dönemde özellikle yem fiyatlarındaki artışlar üreticimizi zor durumda bırakmaktadır. Bizler birlik olarak üzerimize düşen görevi yerinde getirerek her zaman olduğu gibi bu dönemde de üreticimizin yanındayız, dedi.

ÜRETİCİMİZE CAN SUYU OLUYORUZ

Konuşmasına devam eden Birlik Başkanı Osman Turgutlugil; Ödeme sıkıntısından bunalan üreticilerimize can suyu olmak amacıyla, birlik olarak bedelini peşin ödeyerek aldığı yemleri, peşin fiyatına vade farksız bir yıl sonra ödemek koşuluyla veriyoruz. Üreticilerimiz, yem sipariş tercihinin birliğin anlaşma yaptığı 6 firma yemlerinden yapabilecektir. Siparişler alınmaya başlanmıştır.

Birlik olarak, üreticilerimizin yanında olmak amacıyla her türlü kampanya ve projelerde birlik olmanın gücünü ve faydalarını üreticimize aktarmaya devam ediyoruz. Silaj, yem, yem bitkileri tohumu tedarik ve ödeme kolaylığı sağlayarak üreticilerimize ulaştırıyoruz.

Üreticilerimize sağlıklı, bereketli ve hayırlı olmasını diliyorum, şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)


 • 1
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 1
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kırklareli'de karaca avlayan 2 kişiye 26 bin lira cezaÖnceki Haber

Kırklareli'de karaca avlayan 2 kişiye 26...

Çiğ süt fiyatı belli oldu üretici yine hayal kırıklığına uğradı!Sonraki Haber

Çiğ süt fiyatı belli oldu üretici yine h...

Haber Yorumları

 • Necmettin10-12-2020 19:41

  Pandemiyle hiç alakası yok daha önceden geliyor her yaptıkları böyle aldatmaca

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!