MALTAY
YILDIZ PASTA VE CAFE

Malkara Saadet, Kudüs için Yenikapıdaydı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Malkara Saadet, Kudüs için Yenikapıdaydı
ŞEREF ÜNVER
Saadet Partisinin İstanbul Yenikapı miting alanında 60 STK'nın da desteklediği "Büyük Kudüs Mitingine" Malkara'dan da katılım sağlandı.
YOUTUBE ABONE OLUN

Bugün biz o meydanda olmazsak, yarın sıra bize gelir diyen Saadet Partisi Malkara ilçe Başkan Yardımcısı Enes Kiremitçi beyanına devamla şunları söyledi. Malkara’mızdan büyük bir aşka ve heyecanla Yenikapıya koştuk. Filistin’den gelen misafirlerin de Kürsüye çıktığı mitinge 60 STK da destek verdi. Mitinge başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm siyasi parti liderleri davet edildi. Davete icabet eden siyasiler, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, Hüdapar Genel Başkanı İshak Sağlam, İstanbul BB Başkanı Ekrem İmamoğlu kürsüden selamlama konuşması yaptı. İslam ümmetinin ve Kudüs sevdalılarının kalbi dün İstanbul’da attı.…

Saadet Partisi’nin “Siyasi tartışmaları bırakıp Kudüs’ün özgürlüğünde birleşelim” mesajına karşılık veren yüz binlerce Kudüs sevdalısı, Türkiye’nin dört bir yanından Yenikapı’ya akın etti. 60 sivil toplum kuruluşu ve çok sayıda siyasi parti temsilcisinin katıldığı Büyük Kudüs Mitinginde terör devleti İsrail ve hamisi ABD telin edildi, sözde yüzyılın anlaşmasının hükümsüz olduğu haykırıldı.

AMERİKA’NIN PLANI HÜKÜMSÜZDÜR

İstanbul Yenikapı Meydanı, havanın soğukluğuna aldırmayan, kalbini Kudüs sevdası ile ısıtan yüz binlerce vatandaşın kalabalığı ile doldu, taştı… Saadet Partisi’nin çağrısına kulak veren birçok siyasi parti ve sivil toplum kuruluşunun desteğiyle gerçekleştirilen Büyük Kudüs Mitinginde, büyük şeytan Amerika’nın sözde barış planı olan Yüzyılın Anlaşması’nın hükümsüz olduğu haykırıldı, ABD ve işgalci İsrail’e gözdağı verildi… Filistinli mücahitlere “Yanınızdayız” mesajı gönderilen mitingde İslam dünyasına “Ümmet bilinciyle birleşelim, zalimlerin üzerine yürüyelim” çağrısı yapıldı.

YÜZYILIN ANLAŞMASI DEĞİL YÜZYILIN ZORBALIĞI YÜZYILIN PAÇAVRASI

Saadet Lideri Temel Karamollaoğlu, konuşmasına, “Bugün Kudüs için buradayız. Mescid-i Aksa için buradayız. Gazze için, Batı Şeria için, Ramallah için buradayız. Başkenti Kudüs olan özgür Filistin için buradayız. Sadece Kudüs mü? Sadece Filistin mi? Elbette hayır. Şehitlerimiz için buradayız. Yeryüzünün bütün mazlumları için buradayız. İdlib için, Doğu Türkistan için, Arakan için buradayız. Bugün İstanbul’da, Yenikapı’da, ırkçı emperyalizme karşı küresel intifadanın meşalesini yakıyoruz” sözleriyle başladı.

YERYÜZÜNÜN BÜTÜN MAZLUMLARI İÇİN BURADAYIZ

 Filistin ve Kudüs’ün Müslümanlar için önemini anlatan Karamollaoğlu; “Ey zalimler, ey Siyonistler, ey ırkçı emperyalistler! Filistin ezelden ebede bir İslam beldesidir ve sonsuza kadar öyle kalacaktır. Bunu herkes böyle bilsin. Çünkü bu meydanda, ırkçı emperyalizme figüranlık yapanlar değil, tarihi bizzat yazanların torunları var. Bu meydanda, Selahaddin Eyyübi’lerin, Sultan Fatih’lerin yolundan gidenler var. Bu meydanda ‘Hayat iman ve cihattır’ diyen Necmettin Erbakan sevdalıları var” diye konuştu.

KAOSA VE SAVAŞA ZEMİN HAZIRLANIYOR

 *Trump ve Netanyahu tarafından Filistin’e ve İslam dünyasına dayatılan plan, Filistin’i Siyonist İsrail’e peşkeş çekmektir. Uluslararası hukuku ayaklar altına almaktır. Bütün insani ve vicdani değerleri yok saymaktır. Huzura ve barışa değil, kaosa ve savaşa zemin hazırlamaktır. Bu yüzyılın anlaşması değil, yüzyılın ihaneti, yüzyılın zorbalığı, yüzyılın paçavrasıdır. Bu paçavrayı Allah’ın izniyle tarihin çöplüğüne atacağız” dedi. Türkiye, Filistin, Mescid-i Aksa ve Kudüs davası için Saadet Partisi öncülüğünde düzenlenen ve 60 STK’nın destek verdiği ‘Büyük Kudüs Mitinginde buluştu. Ümmetin kalbinin Yenikapı Meydanı’nda on binlere ve ekranları başındaki milyonlara seslenen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, konuşmasına, “Bugün Kudüs için buradayız. Mescid-i Aksa için buradayız. Gazze için, Batı Şeria için, Ramallah için buradayız. Başkenti Kudüs olan özgür Filistin için buradayız. Sadece Kudüs mü? Sadece Filistin mi? Elbette hayır. Şehitlerimiz için buradayız. Yeryüzünün bütün mazlumları için buradayız. İdlib için, Doğu Türkistan için, Arakan için buradayız. Bugün İstanbul’da, Yenikapı’da, ırkçı emperyalizme ve Siyonizm’e karşı küresel intifadanın meşalesini yakıyoruz” sözleriyle başladı.

“BU YÜZYILIN ANLAŞMASI DEĞİL, YÜZYILIN ZORBALIĞI, YÜZYILIN PAÇAVRASIDIR”

Filistin ve Kudüs’ün Müslümanlar için önemini anlatan Karamollaoğlu; “Bu meydandaki inançtan aldığım cesaretle söylüyorum; ey zalimler, ey Siyonistler, ey ırkçı emperyalistler! Filistin ezelden ebede bir İslam beldesidir ve sonsuza kadar öyle kalacaktır. Bunu herkes böyle bilsin. Çünkü bu meydanda, ırkçı emperyalizme figüranlık yapanlar değil, tarihi bizzat yazanların torunları var. Bu meydanda, Selahaddin Eyyübi’lerin, Sultan Fatih’lerin yolundan gidenler var. Bu meydanda ‘Hayat iman ve cihattır’ diyen Necmettin Erbakan sevdalıları var.” Dedi.

dailymotion
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Trakya Üniversitesi’nden Depremzede Öğrencilere Yardım EliÖnceki Haber

Trakya Üniversitesi’nden Depremzede Öğre...

Başkanlardan CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan’a Hayırlı Olsun ZiyaretiSonraki Haber

Başkanlardan CHP Malkara İlçe Başkanı Hü...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!