KARYEM-SARACA
REKLAM ALANI - BOŞ 1
REKLAM ALANI - BOŞ 2
MALTAY
KÖFTECİ MUSTAFA

Malkara Belediyesi, 158 Sürekli İşçinin Maaşına %33 Zam Yaptı!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÖMÜRCAN -PEYNİR HELVASI (31.01.2021-31.01.2022)
Abone ol
696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 2 Nisan 2018 tarihinde taşeron şirketten Malkara Belde Kent Hizmetleri San. Ve Tic. A.Ş. bünyesine geçerek Malkara Belediyesi'ne hizmet etmeye başlayan sürekli işçiler için toplu iş sözleşmesi töreni gerçekleştirildi.
YILMAZ MOBİLYA - 6 AYLIK

30 Haziran 2020 tarihinde Yüksek Hakem Kurulu kararının sona ermesi ile Malkara Belde Kent Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş.  ile DİSK - GENEL İŞ arasında başlayan toplu sözleşme süreci sona ermiş ve yapılan müzakereler sonucu Malkara Belediyesinde çalışan sürekli işçileri yüzlerini güldüren maaş artışı yapıldı. Malkara Belediyesi Kapalı Düğün Salonunda Malkara Belde Kent Hizmetleri San. Ve Tic. A.Ş.  ile DİSK - GENEL İŞ arasında toplu sözleşme imza töreni gerçekleştirildi.

Malkara Belediyesi, 158 Sürekli İşçinin Maaşına %33 Zam Yaptı!

Toplu iş sözleşmesi törenine; Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Malkara Belediye Başkan Yardımcıları Nuran Başkütük, İsmail Akkaya, Belediye Meclis Üyesi Bahadır Uysal, DİSK/GENEL-İŞ Tekirdağ Şube Başkanı Mesut Alak, DİSK/GENEL-İŞ Tekirdağ Şube Mali Sekreteri Uğur Budak, Malkara Belde Kent A.Ş DİSK/GENEL-İŞ İş Yeri Temsilcisi Samet Güven ile Üyeleri, basın mensupları ve Malkara Belediyesi DİSK/GENEL İŞ üyeleri katıldılar.

Toplu sözleşme töreninde konuşma gerçekleştiren Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Belediye bünyemizde çalışan 158 sürekli işçimizin toplu sözleşme sürecini tamamlayarak imza altına aldık. Yaklaşık 2,5 yıldır Yüksek Hakem Heyetinin 6 ayda bir vermiş olduğu %4 maaş artışı kararına uyulması zorunluydu. Almış oldukları zam artışlarıyla ülkemizde olan yıllık enflasyon zamlarının altında kalan ve maaşları gittikçe eriyen işçilerimize destek olma zamanı geldi.

Malkara Belediyesi, 158 Sürekli İşçinin Maaşına %33 Zam Yaptı!

Yapılan müzakereler sonucunda kısa sürede tamamladığımız bu süreci imza altına alarak, toplu sözleşme bitiş tarihini de 31 Aralık 2023 (3 yıl) olarak belirledik. Yapmış Olduğumuz Sözleşmeyle İşçilerimiz Mutlu Bizler de Onların Mutluluğuyla Mutluyuz. Emeğin hakkını emekçiye verdiğimiz toplu iş sözleşmesinde, işçi kardeşlerimizin almış oldukları maaşların üzerine net olarak %33 oranında zam yaparak yaşam standartları seviyesine çektik. Almış oldukları mevcut maaşların üzerine TÜİK'in belirtmiş olduğu yıllık enflasyon rakamına %2 ekleyerek yıllık zam oranları belirlenecektir. Yapılan zam artışlarına sosyal haklar ve mesailer dahil değildir.

Göreve geldiğimiz günden bugüne işçilerimizle uyum halinde gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızı hemşehrilerimize kaliteli hizmet etme ilkesine bağlı olarak sürdürdük. Bundan sonra ki süreçte de daha gayretli ve özverili bir şekilde hemşehrilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Biliyoruz ki, bizler yöneticiler olarak çalışanlarımızı memnun edersek, onlarda daha özverili ve istekli bir şekilde görevlerini yerine getireceklerdir. İşçi kardeşlerimiz alın teriyle kazanıp, her bir kuruşuyla hak ettikleri maaşlarını aileleri ve sevdikleriyle mutlu günlerde güle güle harcasınlar. Yapılan toplu sözleşme tüm emekçilerimize hayırlı ve uğurlu olsun, dedi.

Yapılan toplu sözleşmeden ve emekçinin hakkını her zaman savunan Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul'a sendika üyelerine adına teşekkür eden ve süreci başarılı bir şekilde yöneten DİSK- Genel İŞ Malkara Belde Kent A.Ş. İş Yeri temsilcisi Samet Güven, her zaman olduğu gibi bundan sonra da özveri bir şekilde çalışmalara devam edeceklerini belirtti.

Malkara Belediyesi, 158 Sürekli İşçinin Maaşına %33 Zam Yaptı!

Malkara Belediyesi, 158 Sürekli İşçinin Maaşına %33 Zam Yaptı!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kılıçdaroğlu: CHP'de genel başkana mektup yazılmaz, randevu alınırÖnceki Haber

Kılıçdaroğlu: CHP'de genel başkana mektu...

Bulgaristan'daki taşkın Edirne'ye su maymunlarını getirdiSonraki Haber

Bulgaristan'daki taşkın Edirne'ye su may...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Malkara Haber Telegram'da