EVREN MUTFAK
REKLAM ALANI - BOŞ 1
REKLAM ALANI - BOŞ 2
MALTAY
KÖFTECİ MUSTAFA

Larva ve Uçkun Mücadelesi Şehrin Her Yerinde Sürüyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Larva ve Uçkun Mücadelesi Şehrin Her Yerinde Sürüyor
Süleymanpaşa Belediyesi, yaz aylarının en rahatsız edici sorunlarından biri olan sivrisinek ve diğer zararlılarla mücadelesine ara vermeksizin devam ediyor. Dere yatakları, su birikintileri gibi ana üreme alanlarının yanı sıra konut bölgelerindeki inşaat, lastik yığını gibi münferit alanlarda da ilaçlama çalışmaları yapılarak vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için çalışmalar yürütülüyor.
AYDIN KÖMÜR - AYKUT MERİÇ
YILMAZ MOBİLYA

Mart ayından bu yana larva, uçkun ve vektör mücadelesini aralıksız sürdüren Süleymanpaşa Belediyesi, genel üreme alanları daralan zararlıların küçük su birikintilerinde çoğalmaya başlamasıyla ilaçlama çalışmalarını bu alanlara yönlendirdi.

ŞEHRİN HER NOKTASINDA İLAÇLAMA YAPILIYOR

Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Veteriner Hizmetleri Birimi ekipleri tarafından inşaat alanlarında oluşan su birikintileri, açık alanlarda istiflenen eski otomobil ve traktör lastikleri, açıkta bırakılan varil vb araç gereçler, binaların bodrumlarında oluşan birikintiler gibi durgun su barındıran her noktada ilaçlama çalışması gerçekleştiriliyor.

ZARARLILAR DURGUN SU BİRİKİNTİLERİNDE ÜRÜYOR

Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Veteriner Hizmetleri Birimi tarafından yapılan duyuruda, sivrisinek ve diğer zararlıların göletler, bataklıklar, su havzaları, sulama kanalları, su kuyuları, fosseptikler, doğal çukurlarda biriken yağmur suları gibi genel üreme alanlarının yanı sıra inşaat temelleri, binaların bodrumları, açık bırakılan rögar ağızları, kullanılmayan ve açık alanda muhafaza edilen eski lastikler, su dolu variller, kova ve kaplar gibi araç gereçler, kullanılmayan süs ve bahçe havuzları gibi su birikintilerinde üreme eğiliminde olduğu ifade edildi.

VATANDAŞLARA ÇAĞRI

Yapılan açıklamada, ilaçlama çalışmalarının tek başına yeterli olmayabileceği, vatandaşların durgun su birikintisi meydana getirebilecek alanları kendi çevrelerinde olabildiğince engellemeleri, mevcut alanları belediye yetkililerine iletmeleri çağrısında bulunuldu.

Durgunlar Danışmanlık & Veteriner Kliniği

Kaynak:Haber Merkezi


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tarihi Aziz Günden İlköğretim Okulu TescillendiÖnceki Haber

Tarihi Aziz Günden İlköğretim Okulu Tesc...

Kırsal Kalkınmaya Son 2 Yılda 855 Milyon Lira Hibe VerildiSonraki Haber

Kırsal Kalkınmaya Son 2 Yılda 855 Milyon...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!