WHATSAPP İHBAR HATTI
REKLAM ALANI - BOŞ 1
REKLAM ALANI - BOŞ 2
MALTAY
KÖFTECİ MUSTAFA

“Koç Güzellik ve Koyun Kırkım” Yarışmaları Büyük İlgi Gördü

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“Koç Güzellik ve Koyun Kırkım” Yarışmaları Büyük İlgi Gördü
Tekirdağ Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından Karaevli Tarım Fuarında yüzlerce üreticinin katılımıyla “Koç Güzellik ve Koyun Kırkım Yarışmaları” düzenlendi.
YILMAZ MOBİLYA

YARIŞMALAR BÜYÜK TAKDİR TOPLADI

Tekirdağ Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından küçükbaş hayvan ırklarının tanıtımını yapıp, fuar alanında “Koç Güzellik ve Koyun Kırkım” Yarışmaları düzenledi. Üreticiler ve katılımcılar tarafından düzenlenen yarışmalar büyük takdir topladı.

HER ÜRETİCİMİZ BİZİM GÖNLÜMÜZDE BİRİNCİDİR

Tekirdağ Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cemalettin Toluca yaptığı konuşmada; Karaevli tarım fuarında üreticilerimizin destekleriyle “Koç Güzellik ve Koyun Kırkım” yarışmaları düzenledik. “Koyun Kırkma” yarışması ve “Koç Güzellik” yarışmasına üreticilerimizin ve katılımcıların ilgi göstermesi bizleri hayli memnun etti, dedi. Yarışmalara katılan her üretimiz bizim gönlümüzde birincidir. Ancak, sonuçta değerli jürimiz en doğru kararı verecektir. Şimdiden her üreticimize başarılar diliyorum” dedi. 

MERİNOS KOÇLARIN PAZARLANMASI EN BÜYÜK HEDEFİMİZ VE AMACIMIZDIR

Başkan Toluca, en önemlisi olan bölgemizde yetiştirilen damızlık merinos koç güzellik yarışması düzenleyerek, bölgemizdeki merinos koçların diğer ilçelere pazarlanması en büyük hedefimiz ve amacımızdır.

JÜRİ YARIŞMALARIN GALİPLERİNİ BELİRLEDİ

Yarışmalarda jüri üyeliğini Cerrahpaşa Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alper Yılmaz, Tekirdağ NKÜ Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alper Önenç, Tekirdağ NKÜ Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Tülün Özbaşa, Süleymanpaşa Tarım İlçe Müdürlüğü Ziraat Mühendisi Tülay Günay ve Süleymanpaşa Tarım İlçe Müdürlüğü Veteriner Hekim Ahmet Kazanç tarafından yarışmaların galipleri belirlendi.

ÖDÜLLER VERİLDİ

Yarışmalarda dereceye girenlere birçok ödül verildi. “Koyun Kırkma” yarışmasında Ersoy Erol seçildi. Mustafa Görkan ikinci olurken, Ergin Bilgi ise üçüncü oldu. Dereceye giren üreticilere ödülleri 1.nciye (Durgunlar Danışmanlık & Veteriner Kliniği Veteriner Hekim Ergin Durgun’dan  Vitamin mineral ve maya içeren kova ürünlerinden VET FULL PREMİKS STANDART) plaketleri ve katılım sertifikarı verildi. “Koç Güzellik” yarışmasında 10 koç arasında dereceye giren 1’inciye üretici (Nedim Yıldız) plaketi ve Birlik olarak 3 Bin TL ve Ateş Tarımdan Süt Makinası ve 1.nciye (Durgunlar Danışmanlık & Veteriner Kliniği Veteriner Hekim Ergin Durgun’dan  Vitamin mineral ve maya içeren kova ürünlerinden VET FULL PREMİKS STANDART), 2’nciye üretici (Ramazan Eğreti) Ateş Tarımdan Süt Makinası ve 3’ncüye üretici (Şadan Çakıcı)’ya ise plaketi ve Birlik olarak 1.000 TL. ödül verildi.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Karaevli Tarım Fuarı güzel ilgi çektiğini belirten Birlik Başkanı Cemalettin Toluca yarışmaya katılan bütün yarışmacılara ve emeği geçen herkese teşekkür edip, çok iyi ve çok heyecan dolu bir fuar geçirdiklerini dile getirdi. Özellikle ev sahibi olan DLG Fuarcılığa teşekkür etti.

Durgunlar Danışmanlık & Veteriner Kliniği

Kaynak:Haber Merkezi


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Temizlik personelinden yere çöp atılmasına şarkılı sitemÖnceki Haber

Temizlik personelinden yere çöp atılması...

Giresun’a yardım malzemeleri ulaştırılmaya devam ediyorSonraki Haber

Giresun’a yardım malzemeleri ulaştırılma...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!