MALTAY
REKLAM_ALANI_485X250_HABER_İÇİ

Kırklareli OSB'ye 3 bin 470 kişilik yeni istihdam

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kırklareli OSB'ye 3 bin 470 kişilik yeni istihdam
ÖMÜRCAN -PEYNİR HELVASI (31.01.2021-31.01.2022)
Abone ol
KIRKLARELİ Valiliği'nden yapılan açıklamada, son dört ayda yapılan yatırımlarla birlikte, Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi'ne firmalar tarafından 2 milyar 97 milyon 991 bin 560 lira yatırım gerçekleştirilmesi beklenirken, 3 bin 470 kişilik ek istihdam sağlanacağı ifade edildi.
YILMAZ MOBİLYA - 6 AYLIK

Valilikten konuyla ilgili yapılan açıklamada , Organize Sanayi Bölgesi'nin stratejik konum avantajlarının yanı sıra yol, su, elektrik, doğalgaz, atık su ve arıtma altyapısı tamamlanmış, yatırımcıların gözdesi haline gelen bir organize sanayi bölgesi olduğu belirtildi. Bölgede son 4 aylık süreçte; 19 yatırımcı firmaya toplam 605 bin 688 metrekare sanayi parseli tahsisi gerçekleştirildi. Bu tahsislerle birlikte yatırımcılar bölgeye 2.097.991.560,00 lira değerinde ek yatırım gerçekleştirecek ve 3470 kişilik ek istihdam imkânı sağlanacak.

16 DERSLİKLİ 3 YENİ ATÖLYE AÇILACAK

OSB‘de 50 bin metrekare alan üzerine 16 derslikli, üç atölye ve spor salonundan oluşan gıda, makine ve kimya bölümlerinin açılacağı, meslek lisesi ile ilgili konsept projenin ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylandığı dile getirildi. Söz konusu gelişmelerin yanı sıra; Kırklareli OSB'nin, onaylanan yeni revizyon imar planıyla katılımcılarına sağladığı avantajlarına bir yenisinin daha eklendiği ifade edildi. 

OSB'NİN ÇEHRESİ DE YENİLENECEK

Yeni imar planında Kırklareli OSB'de yapılaşma şartı olan KAKS %70 iken %100 ‘e çıkarıldı. Bu sayede Kırklareli OSB katılımcıları önceki yapılaşma haklarına ilave olarak fazladan %30 imar hakkına sahip oldu. Kırklareli OSB’nin altyapısının desteklenerek cazibesinin arttırılması ve görünürlüğün sağlanması amacıyla giriş tak tasarımı, firma totemleri ile yönlendirme tabelaları ve trafik işaretleri çevre düzenlemesi, güvenlik kamera sistemleri, ağaçlandırma ve peyzaj projelendirilmelerinin yapıldığı, ihale çalışması gerçekleştirildiği kaydedildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şarköy'de sirke fabrikasında 89 ton kaçak şarap ele geçirildiÖnceki Haber

Şarköy'de sirke fabrikasında 89 ton kaça...

Malkara'da otomobil inek sürüsüne çarptı, sürücü ve 2 inek yaralandıSonraki Haber

Malkara'da otomobil inek sürüsüne çarptı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!