EVREN MUTFAK
REKLAM ALANI - BOŞ 1
REKLAM ALANI - BOŞ 2
MALTAY
KÖFTECİ MUSTAFA

Kahveci Esnafının Dayanacak Hali Kalmadı!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kahveci Esnafının Dayanacak Hali Kalmadı!
Malkara Kahveci̇ler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Esnaf Odası Başkanı Osman Alcan; Üç ay kapalı bir aydır kısmi açık olan Kahveciler; Okey, İskambil kağıdı, Tavla, v.b. oyunlar olmadığından iş yerlerini açamayacak haldeler. Malkara’da Kahveci Esnafının dayanacak hali kalmadı” dedi.

Başkan Osman Alcan sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada; “Üç ay kapalı bir aydır kısmi açık olan Kahveciler; Okey, İskambil kağıdı, Tavla, v.b. oyunlar olmadığından iş yerlerini açamayacak haldeler.

600 yıldır bir kültür olan Kahvecilik sektöründe çalışan iş veren ve ara elamanlar, "Bir Milyon" kişiyi oluşturmaktadır. Bu insanlar kendine günlük yevmiyeli iş aramaktadır. Artık bu sektörde bıçak kemiğe dayandı, hiçbir yerde hastalık bulaşmıyor, kahvede oyun oynanırken hastalık bulaşıyor. Bilim kurulu ve dünya ülkeleri temasla bulaşmadığını söylüyor. Hastalık çıktı çıkalı kağıt ve metal para kullanımı hiç kısıtlanmadı. Kağıttan temastan geçseydi dünyada adam kalmazdı. Her ne hikmetse Kahveciler, Halı Saha pandemi hastası? Bütün dünyada maçlar oynanıyor gariban Halı Sahalar kapalı… Kafe ve Barlar kapalı… İşletme sahibi üyelerimiz çok dertli. Tüm sektörde açıkta olsa esnaf ve sanatkarlar işsizdir, dertlidir. Esnafın işsiz geçen aylarını telafisi çok zordur. Bu dilim hükümet tarafından yok, hükümsüz sayılmalıdır.

Esnafın ötelenen kredileri, SGK primleri, ödeme günü geldi bu kısmi açık ama oyun oynatamayınca iş yapamayan esnaflarımız nasıl ödeyecek bu dönem içindeki her şeyini hükümet, parlemento AFAT kapsamına alınmalıdır. Yazılacak çok şeyleri esnaf bizden istiyor ve bekliyor. Bunlar esnaflarımızın bize ilettikleri, kamuoyunu bilgilendirmek için esnaflarım adına açıklamamdır. Saygılarımla...”

Durgunlar Danışmanlık & Veteriner Kliniği

Kaynak:Haber Merkezi


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kuraklığın vurduğu Trakya'nın çiftçisini 'taban fiyat' kurtardıÖnceki Haber

Kuraklığın vurduğu Trakya'nın çiftçisini...

Malkara-Tekirdağ Yolunda Drone UygulamasıSonraki Haber

Malkara-Tekirdağ Yolunda Drone Uygulamas...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!