İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı Gerçekleştirildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı Gerçekleştirildi
Abone ol
Malkara Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından, İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı gerçekleştirildi.

Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 12 Mart 1921 İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü olması sebebiyle gerçekleştirilen programa; Malkara İlçe Kaymakamı Erkan Karahan, 95. Zırhlı Tugay Komutanı Tnk. Albay İzzet Erhan Tural, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Malkara İlçe Jandarma Komutan V. Kd. Bçvş. Yetiş Kaya,  Emniyet Müdürü Başkomiser Ahmet Hakan Yıldız, Malkara İlçe Müftüsü Safi Çınar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, Siyasi Parti Başkanları ve Temsilcileri, STK Başkanları, Malkara Kent Konseyi Başkanı Hasan Akçay, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda Malkara Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Orhan Ergün günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

Yapılan açılış konuşmasının ardından Mehmet Âkif Ersoy hakkında vatandaşların düşüncelerinin yer aldığı videonun izletilmesi, Malkara Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Talha Mücahit Güner’in “Ordunun Duası” adlı şiirini okuması, Milletin Sesi Mehmet Âkif Ersoy ile ilgili belgesel gösterimi, “Mecliste İstiklâl Marşı” adlı tiyatro oyununun gösterimi, Malkara Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Nursena Aldır'ın “Çanakkale Şehitlerine” adlı şiirini okuması ve Malkara Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Abdulvahap Yılmaz'ın Mehmet Âkif Ersoy, tüm şehitlerimiz ve ebediyete intikal eden gazilerimiz için okumuş olduğu duaların akabinde ilçemizde 12 Mart İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve İstiklâl Marşı şairi Mehmet Âkif Ersoy’u Anma Günü ile ilgili düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

İlkokul öğrencileri arasında düzenlenen İstiklâl Marşı’nı Ezbere ve Güzel Okuma Yarışmasında birinci olan Nurten Hüsnü Pullukçu İlkokulu  öğrencisi Alara Cengiz'e, İkinci olan Hüseyin Köse İlkokulu öğrencisi Eren Kılıç'a ve üçüncü  olan Şair Nevi İlkokulu öğrencisi Nehir Yükal'a  ödüllerini Malkara İlçe Kaymakamı Erkan Karahan takdim etti.

Ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen İstiklâl Marşı’nı Ezbere ve Güzel Okuma Yarışmasında birinci olan  Merkez Ortaokulu öğrencisi Mert Gülmez'e, ikinci olan Nurten Hüsnü Pullukçu Ortaokulu öğrencisi Ali Eymen Eskicioğlu'na ve üçüncü olan İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Muhammed Abdullah Yakın'a ödüllerini 95. Zırhlı Tugay Komutanı Tnk. Albay İzzet Erhan Tural takdim etti.

Ortaöğretim öğrencileri arasında düzenlenen İstiklâl Marşı’nı Ezbere ve Güzel Okuma Yarışmasında birinci olan  Malkara Anadolu Lisesi öğrencisi Beyzanur Pehlivan'a, ikinci olan Malkara Mesleki Teknik Anadolu Lisesi  öğrencisi Selda Boz'a ve üçüncü olan Malkara Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Abdullah Ceylan'a ödüllerini Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul takdim etti.

Ödüllerin verilmesinin ardından İlkokullar arasında düzenlenen yarışmada birinci olup ilçemizi temsil eden Alara Cengiz,  İstiklâl Marşı’mızı okumasının ardından İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Âkif Ersoy'u Anma Programı son buldu.

Kaynak:Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Son dakika… Okullar tatil edildi! Corona virüsü zirvesi sonrası flaş kararlarÖnceki Haber

Son dakika… Okullar tatil edildi! Corona...

Yunanistan sınırında 3 bin göçmen tedavi gördüSonraki Haber

Yunanistan sınırında 3 bin göçmen tedavi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!