Reklamı Geç
GEDİZ COŞKUN - MEVLÜD KANDİLİ
WHATSAPP İHBAR HATTI
REKLAM ALANI - BOŞ 1
REKLAM ALANI - BOŞ 2
29 EKİM KUTLAMA - 1
29 EKİM KUTLAMA - 2

Güvenli ve Defansif Sürüş Teknikleri Eğitimi Tamamlandı Sertifikalar Verildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Güvenli ve Defansif Sürüş Teknikleri Eğitimi Tamamlandı Sertifikalar Verildi
29 EKİM KUTLAMA - 4
Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ‘’UMKE İLE AFETLERE HAZIRLIK’’ isimli projemiz kapsamında “Güvenli ve Defansif Sürüş Teknikleri” eğitimleri “06.10.2020- 15.10.2020” tarihleri arasında Tekirdağ Ağız Diş Sağlığı Hastanesinde teorik ve Hayrabolu Motokros Parkur Sahası bünyesinde uygulama eğitimi tamamlandı.
29 EKİM KUTLAMA - 3

Yapıaln açıklamada; proje kapsamında; Ulusal Medikal Kurtarma Ekibinde (UMKE) görev alan 26 personelin acil sağlık hizmetlerinde etkin sağlık ve kurtarma hizmeti sunabilmesi, eğitimli/ nitelikli sürücü sağlık personeli yetiştirilmesi planlanmıştır. Afetlerde (deprem, sel, yangın) kullanılmak üzere tahsis edilen 4x4 araçlar ile, 112 Acil Sağlık Hizmetlerine tahsis edilen 4x4 paletli ambulansların karla kaplı yollar ile afet durumlarında vakalara zamanında ulaşabilmesi amacıyla düzenlenen ileri sürüş teknikleri, defansif sürüş teknikleri gibi konuların yer aldığı teorik ve uygulamalı eğitimimiz 2 grup şeklinde düzenlenmiştir. Her grubun 13 kişiden oluştuğu, her grubun eğitiminin 3 gün sürdüğü “UMKE ile Afetlerde Hazırlık” projemiz kapsamında düzenlenen “Güvenli ve Defansif Sürüş Teknikleri” eğitimi verilmiştir.

2 Grubun eğitiminin tamamlanmasına müteakip “ Sertifika Teslim Töreni” düzenlenmiştir. Düzenlenen törene; İl Sağlık Müdürümüz Dr. Ali Cengiz KALKAN Başkanlığında Sağlık Hizmetleri Başkanımız Uzm. Dr. Mustafa DÖNMEZ, Personel Hizmetleri Başkanımız Zafer SOYKIRLI, Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcımız Serkan ALKAN, UMKE personelimiz ve 112 personelimiz katılım göstermişlerdir.

İl Sağlık Müdürümüz Dr. Ali Cengiz KALKAN yaptığı konuşmada; “Kritik dakikalar ve saniyeler içerisinde hayat kurtarma ve hayatın ileriki dönemlerde daha iyi idame ettirilmesi amacıyla 7/ 24 cansiperane bir şekilde görev başında olan ve bu kutsal görevi ifa eden Sağlık çalışanlarımıza, gönüllülük esası ile görev yapan UMKE personelimize canı gönülden teşekkür eder minnet ve şükranlarımı sunarım” dedi.

29 EKİM KUTLAMA - 5

Kaynak:Haber Merkezi


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Süleymanpaşa Belediyesinden Yol AtılımıÖnceki Haber

Süleymanpaşa Belediyesinden Yol Atılımı

"Sağlık İçin Hepimiz İçin" Sloganı ile Malkara'da Koronavirüse Karşı Denetimler Devam EdiyorSonraki Haber

"Sağlık İçin Hepimiz İçin" Sloganı ile M...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!