CORONA VİRÜS CANLI
MALTAY
YÜKSEL GÜNGÖR - İŞ İLANI

Enerji İşçilerinin Virüs İle Mücadelesi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Enerji İşçilerinin Virüs İle Mücadelesi
ŞEREF ÜNVER
TES-İŞ Edirne Şube Başkanı Zeki Şişko, Biz enerji işçileri 7/24 görev yapıyoruz. Elektrik hayatımızın birçok alanına girmiş durumda. Hastanelerden, askeri tesisler, emniyet, konutlar, sanayi ve ticaret haneler, doğalgaz, su arıtımı dağıtımı saymakla bitiremeyiz. Bir an elektriğin olmadığını düşünelim ne hale gelir dünya. Zaten iş kolu olarak ağır ve çok tehlikeli işkoluna giriyor. O yüzden stratejik önemi var ülkeler için, dedi.

TES-İŞ Şube Başkanı Zeki Şişko konuşmasının devamında; Enerjinin hizmet olarak yansıması enerji işçileri vasıtasıyla oluyor. Bu görevi yapan işçiler ki bende 25 yıl bu sektörün elektrik arıza çalışanıydım. Biz sadece ekmek parası için çalışmıyoruz. Öyle anlar geliyor ki ücret ikinci planda kalıyor. Bu görevi yapan arkadaşlar hizmet ettiği alan gereği insani, vicdani ve milli sorumlulukları bilinciyle çalışıyorlar.

Bu virüsün ülkemize girdiğinden bugüne sendika temsilcisi arkadaşlarımızla birlikte iş verenlerimizin aldığı tedbirlerin kapsamı görüşülerek işlerin ve hizmetin yapılması için bir yol haritası belirlendi. Bu yol haritasında TREDAŞ TEİAŞ TEKİRDAĞ DOĞALGAZ EÜAŞ LİMAK HAMİTABAT HEAŞ D.S.İ., yönetim kadrolarının hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Eksikler yok mu var tabi. Bunları da aza indirmek için arkadaşlarımızla sürekli diyalog halinde iş verenlerimize bildiriyoruz.

Bu esrarengiz, sinsi virüsün dünyada ve ülkemizde ki yarattığı etkiyi her gün haber kanallarında izliyoruz. Zor ve çaresi bulunamamış bir ölümcül olabilir. Bu düşman iki kişinin yan yana gelmekten korktuğu bir durum yaratmıştır.

Bu ortamda biz enerji işçileri işimize sahip çıkarak sadece ekmeğimiz için değil ülkemiz ve insanlık adına kesintisiz enerji vermeye 7/24 çalışıyoruz. Elektriği üretmek, , suyu arıtmak, çöpleri bertaraf etmek bunlar çalışırken olmazsa olmazımız bunun sorumluluğu ve bilinciyle çalışıyoruz.

İşyeri bazlı problemleri işverenimizle birlikte aşmaya çalışırken bu iş yerlerinin bağlı bulunduğu bakanlıkların aldığı önlemlerin eksik kalanlarını TES-İŞ sendikası genel merkezi ve bağlı bulunduğumuz TÜRK-İŞ vasıtasıyla iletmiş bulunuyoruz. Çözümü konusunda önlemlerin alınmasını bekliyoruz.

Bu virüsün çalışan kesimleri etkilemesi bunu düşünmek bile istemiyorum. Bu felaket demek çalışacak adam bulamayız. Önlemleri derinleştirmek gerekiyor. Öncelikli işlere ağırlık verip telafisi olan işleri ötelemek gerekiyor. Mesela endeks okuma gibi. Biz işimizin başındayız. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Ama bu şartlarda çalışan arkadaşlarımızın kıymeti bilinsin ki moral motivasyonları yüksek olsun.

Bu zor günlerin ülkemizden ve dünyadan geçmesi alacağımız bireysel ve toplumsal önlemlerden geçtiğini biliyoruz. Özellikle sağlık çalışanlarına ve bu şartlarda çalışan tüm emekçilere teşekkür ediyoruz, şeklinde konuştu.

 

dailymotion
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 4
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bakan Pekcan açıkladı! 189 firmaya 9.1 milyon lira cezaÖnceki Haber

Bakan Pekcan açıkladı! 189 firmaya 9.1 m...

Anneden bebeğe koronavirüs geçer mi?Sonraki Haber

Anneden bebeğe koronavirüs geçer mi?

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!