REKLAM_ALANI_485X250_üst
MALTAY
REKLAM_ALANI_485X250_HABER_İÇİ

Cemalettin Toluca: “Anaç Koyun Keçi Destekleme Ödemeleri Yatırılmaya Başlandı”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Cemalettin Toluca: “Anaç Koyun Keçi Destekleme Ödemeleri Yatırılmaya Başlandı”
ÖMÜRCAN -PEYNİR HELVASI (31.01.2021-31.01.2022)
Abone ol
Tekirdağ Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cemalettin Toluca, 2020 yılı Anaç Koyun ve Keçi Destekleme Ödemeleri’ne dair açıklamalarda bulundu
YILMAZ MOBİLYA - 6 AYLIK

2020 yılı Anaç Koyun Keçi Destekleme Ödemelerinin üreticilerin hesaplarına yatırılmaya başlandığını belirten Tekirdağ Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cemalettin Toluca, anaç koyun ve keçide artan rakamlara dikkat çekti.

Tekirdağ Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği Başkanı olarak mutluyuz diyerek sözlerine başlayan Başkan Toluca; Üreticilerimizin beklemiş olduğu, 2020 yılı Anaç Koyun Keçi Destekleme Ödemeleri hesaplarına yatmaya devam ediyor.

Haziran Ay’ının 8’inden başlayan desteklemeler 18’ine kadar devam edecek. T.C. kimlik numarasının son rakamı 8 ile biten yetiştiricilere 8 Haziran 2021 Salı günü saat 18.00’den sonra, 4-6 ile biten yetiştiricilere 11 Haziran 2021 Cuma günü saat 18.00’den sonra Ziraat Bankası hesaplarına yatırılmaya başlandı. 0-2 ile biten yetiştiricilere ise 18 Haziran 2021 Cuma günü saat 18.00’den sonra Ziraat Bankası hesaplarına yatırılacak.

208 BİN 982 ANAÇ HAYVANA, 6,5 MİLYON TL. DESTEK YATIRILIYOR

Koyun başına 30 TL, keçi başına 35 TL destek ödemesi gerçekleştiriliyor diyen Tekirdağ Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cemalettin Toluca, Ayriyeten bu Tekirdağ ilimizde sevindiren bir konu. Anaç hayvan sayımız geçen yıla göre artmış durumda. 208 bin 985 hayvandan anaç olarak destek alıyoruz. Bu rakam 2019 yılında 180 bin civarındaydı. Toplam 6 milyon 383 bin 535 TL’lik bir destek söz konusu. Bu anlamda üreticilerimize hayırlı bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum” dedi.

Küçükbaş hayvancılığın gelişimi için çalışmayı sürdüreceklerini vurgulayan Cemalettin Toluca; “Küçükbaş hayvancılığımızı hep birlikte inşallah daha iyi günlere taşıyacağız. Üretmek, geliştirmek için, ilk önce kendimiz, ailemiz için ve tabi ki ülke ekonomisini kalkındırmak açısından mücadele veriyoruz. Yem girdilerimiz biraz yüksek. Bu konuda da çalışmalarımız, bildirimlerimiz var üyelerimiz adına. İnşallah daha iyi olacak. Kuzu kesimlerimiz, büyükbaşa göre birkaç yıldır iyi gidiyordu. İnşallah daha iyi olacak diye umutluyuz. Biz Tekirdağ Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği olarak üyelerimizin yararına, küçükbaş hayvancılığın gelişimi için ve ülke ekonomisine katkı sunabilmek için üretmeye, çalışmaya devam edeceğiz.

Desteklemeler konusunda bizlere her zaman yardımcı olan Tekirdağ Tarım İl Müdürü Oktay Öcal, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Tolga Özkan, 11 İlçemizin Tarım İlçe Müdürleri ve Veteriner Hekimleri ile emeği geçen Birlik çalışanlarımıza teşekkür ediyorum, dedi.

Erdi Kuru / Malkara Haber

Kaynak:Haber Merkezi


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Malkara’da Açık Unutulan TIR’ın Damperi Üst Geçide Çarptı; 1 YaralıÖnceki Haber

Malkara’da Açık Unutulan TIR’ın Damperi...

Bisikletiyle şarampole düşen akademisyen yaşamını yitirdiSonraki Haber

Bisikletiyle şarampole düşen akademisyen...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!