WHATSAPP İHBAR HATTI
MALTAY

Bulgaristan sınırında TIR'lar 5 kilometrelik kuyruk oluşturdu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bulgaristan sınırında TIR'lar 5 kilometrelik kuyruk oluşturdu
ŞEREF ÜNVER
Türkiye'den aldığı ihraç yüklerini Avrupa'ya götürmek için yola çıkan sürücüler TIR'larıyla, Ramazan Bayramı'na saatler kala Edirne'de Bulgaristan'a açılan Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda yaklaşık 5 kilometrelik kuyruk oluşturdu. Bayramı ailesi ve sevdiklerinden uzakta geçirecek sürücüler, kuyruğun pandemi önlemlerinin üst seviyede olmasından kaynaklandığını belirtti.
YILMAZ MOBİLYA

Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden yükledikleri ihraç yükleriyle, Bulgaristan'a açılan Hamzabeyli Sınır Kapısı'ndan çıkarak Avrupa'ya gidecek olan ihraç malı yüklü TIR'lar, yaklaşık 5 kilometre kuyruk oluşturdu. Sürücüler, bekleme sürelerinin uzunluğunun, Bulgaristan'dan kaynaklandığını belirtirken, bayramı yurt dışında geçirecek olmalarının da hüznünü yaşadıklarını belirtti. Yetkililer kuyruğun, Bulgaristan tarafındaki sağlık tedbirleri yoğunluğundan kaynaklandığını söyledi.

'PANDEMİ SÜRECİNDE BU KUYRUKLARA ALIŞTIK'

İstanbul'dan aldığı yükü İsveç'e götürdüğünü söyleyen TIR sürücüsü Halis Çetin, yaklaşık 5 saattir çıkmak için beklediğini belirterek, "Sabah 8'de geldik parka girdik. Parktan çıktık şu an da kuyrukta çıkmak için bekliyoruz. Kuyruk sanıyorum Bulgaristan'la alakalı. Pandemi sürecinde zaten tedbirler üst seviyede. Bu gibi durumları normal karşılıyoruz artık" diye konuştu.

'ÇOCUKLARIMIN BAYRAMINI TELEFONLA KUTLAYACAĞIM'

İzmir'den aldığı yükü Romanya'ya götüren TIR sürücüsü Rüştü Yıldırım da kuyruğun pandemi önlemlerinden kaynaklandığını ifade ederek,"Büyük bir ihtimalle bu kuyruk pandemi önlemlerinden kaynaklanıyor. Kısmetse akşam gibi çıkacağımı düşünüyorum. Bayramı yurt dışında geçireceğim. Çocuklarımla telefondan görüşüp bayramlarını kutlayacağım" dedi.

Kaynak:DHA


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yunan askerinin şiddet uygulayıp, eşyalarını aldığı göçmenlere, esnaf yardım ettiÖnceki Haber

Yunan askerinin şiddet uygulayıp, eşyala...

Evlerinden çıkamayan vatandaşlara bayram tatlısı yapıldıSonraki Haber

Evlerinden çıkamayan vatandaşlara bayram...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!