REKLAM_ALANI_485X250_üst
MALTAY
REKLAM_ALANI_485X250_HABER_İÇİ

Başkan Toluca; Kurbanlarınızı Marketlerden Değil Üreticiden Alın!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Toluca; Kurbanlarınızı Marketlerden Değil Üreticiden Alın!
ÖMÜRCAN -PEYNİR HELVASI (31.01.2021-31.01.2022)
Abone ol
Kurban Bayramı öncesi vatandaşlara çağrıda bulunan Tekirdağ Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cemalettin Toluca, kurbanlıkların marketlerden değil, üreticilerinden alınması gerektiğini, böylelikle üreticiye katkıda bulunulacağını söyledi.
YILMAZ MOBİLYA - 6 AYLIK

Vatandaşların kurbanlıklarını kendi üreticilerinden kurban vasfını taşıyıp taşımadığını görerek ve bakarak almaya davet eden Toluca, marketlerden kurbanlık alınmaması konusunda da uyarıda bulunarak zincir marketlerin açıkladığı kurbanlık fiyatlarına tepki gösterdi.

Kurban Bayramı’na birkaç gün kala belirlenen kurbanlık satış noktalarında satışların başlandığını belirten Başkan Cemalettin Toluca, “Tekirdağ genelinde ilçelerimizde belediyelerimiz tarafından kurban satış yerleri hazırlandı. Üreticilerimiz bu kurban satış yerlerinde hayvanlarını getirip satmaya başladılar. Daha öncesinden de işletmesinde hayvan satan üreticilerimiz var, kurbanlık almak isteyen üreticilerimiz gidip ilgili üreticilerimizden hayvanlarını işaretleyerek kurbanlıklarını daha önceden seçmişlerdi. Zaten büyük bir kısmı bu şekilde kurbanlık belirliyor. Diğerleri de belirlenen kurban satış noktalarında kurbanlıklarını getirip bayrama birkaç gün kala satabilecekler.

Toluca, Kurbanlık hayvanların doğumundan kurbanlık olana kadar bakımını yapan üreticilerimiz bu konuda mağdur olmaktadır. Bizim bildiğimiz Kurban, bayram namazından çıkınca kesilir. Oysa zincir marketler bunlar ne zaman hazırlıyor da vatandaşlara veriyor anlamış değiliz. Biz küçükbaş üreticiler olarak Kurban Bayramı’nda kurban kesecekler koç teke kesmelerini istiyoruz, çünkü hem ekonomik hem de organik.

Ayrıca Başkan Toluca, kurbanlık satış noktalarında satışların Covid-19 kurallarına uyularak yapılacağını belirterek satış yapan üreticilerden ve alışverişe gelen vatandaşlardan kurallara uymasını istedi.

Kurban pazarlarının kurulmasında ve denetlenmesinde emeği geçen belediyelerimizin ve tarım ilçe müdürlüklerimizin görevlendirdiği personellere ayrı ayrı teşekkür ediyorum, bu vesile ile Tüm üreticilerimizin ve vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum, dedi.

Kaynak:Haber Merkezi


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Malkara’da 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü KutlandıÖnceki Haber

Malkara’da 15 Temmuz Şehitlerini Anma, D...

Başkan Haşim Dönmez ve Yönetimi Bir Kez Daha Güven TazelediSonraki Haber

Başkan Haşim Dönmez ve Yönetimi Bir Kez...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!