MALTAY
REKLAM_ALANI_485X250_HABER_İÇİ

Başkan Osman Alcan; Kahvehane, Kıraathane Esnafımızın Tekrar Kapanmayı Kaldıracak Gücü Kalmadı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÖMÜRCAN -PEYNİR HELVASI (31.01.2021-31.01.2022)
Abone ol
Malkara Kahveciler Odası Başkanı Osman Alcan; Kahvehane, Kıraathane işletmecisi Esnafımızın tekrar kapanmayı kaldıracak gücü kalmamıştır. Aşı randevusu ve aşılanmaya gidilmemesi Kahveci Esnafını harekete geçirdi. Sosyal buluşma noktalarından biri olan Kahvehane, Kıraathane ve Kafeler için Federasyon Yaptırım kararı almıştır” dedi.
YILMAZ MOBİLYA - 6 AYLIK

Malkara Kahveciler Odası Başkanı Osman Alcan; “Günlerdir ülkemizde devam eden orman yangınlarından dolayı vatandaşlarımıza çok geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Hayatını kaybedenlere rahmet, yararlılarımıza da acil şifalar diliyoruz” dedi.  Başkan Alcan; Türkiye Medya TV’ye yaptığı basın açıklamasıyla Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonu ve Federasyona bağlı meslek odaları olarak aldığı ortak karar doğrultusunda basın açıklamasında bulundu. 

BASIN BİLDİRİSİ

“Kamuoyunca bilindiği üzere tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan Covid-19 Pandemisi ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerden dolayı en fazla mağduriyet yaşayan kesim şüphesiz kahvehane – kıraathane işletmesi yapan esnaflarımızdır. Alınan tedbirler kapsamında kahvehane – kıraathane işletmesi yapan esnaflarımızın işyerleri 16 Mart 2020 tarihinde kapatılmıştır. Her ne kadar belli başlı dönemlerde açılmalar olmuş olsa da yaklaşık 16 ay boyunca oyun yasağı sebebiyle esnaflarımız maddi ve manevi olarak zor günler geçirmişlerdir.

Yasaklar ve kısıtlamalar ile geçirdiğimiz zor günler 01 Temmuz 2021 tarihinde sona ermiş, esnaflarımız yaşadıkları zor günlerin telafisi için işyerlerini çok büyük heyecan ve umutla faaliyete geçirmişlerdir. Fakat havaların ısınması sebebiyle vatandaşlarımızın rehavete kapılması ve bazı vatandaşlarımızın aşı olmamaları ayrıca koronavirüse kıyasla daha hızlı yayılan mutant virüs sebebiyle de vaka sayılarında büyük bir artış olduğu ve vefat sayılarının arttığı gözlemlenmektedir. Çok büyük ümitlerle başladığımız normalleşme sürecinin salgının artması sebebiyle tekrar sona ermesi ve kısıtlamalar yaşanmasının hem ülkemiz ekonomisine hem de esnaflarımıza çok derin yaralar açacağı aşikârdır. Kısıtlamalar sebebiyle zor günler geçiren kahvehane ve kıraathane işletmecisi esnaflarımızın tekrar kapanmayı kaldıracak gücü kalmamıştır. Bu sebeple Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonu ve Federasyona bağlı meslek odaları olarak aldığımız karar doğrultusundabugündenitibarenülke genelindeki tüm kahvehane, kıraathane ve kafelerimize en az 2 doz aşı olmayan vatandaşlarımızı kabul edemeyeceğimizi tüm kamuoyuna duyuruyor, salgın ve hastalıkların sona ereceği güzel günler diliyoruz.”

Başlattığımız kampanyaya tüm Malkaralıların desteğini bekliyoruz. Yaralarımızı birlikte saracak, bu zor günleri dayanışmayla atlatacağız...

Kaynak:Haber Merkezi


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tekirdağ aşılamada maviye döndü, ilk 10 il arasına girdiÖnceki Haber

Tekirdağ aşılamada maviye döndü, ilk 10...

Çayır mera ıslahı ile kaba yem üretimi artırılacakSonraki Haber

Çayır mera ıslahı ile kaba yem üretimi a...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!